Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Fakt,Marika masz rację....pod tym względem małopolskie nie robi żadnego problemu,a swoją drogą jedna firma a takie rozbieżności...przecież tak czy tak nie wyjedziesz wcześniej niż po min.18 miesiącach od złożenia,jeśli jest skierowanie do sanatorium uzdrowiskowego (pomijam szpitale sanatoryjne i pobyty poszpitalne,bo te rządzą się swoimi terminami) i wtedy wszystkie sprawy proceduralne są zachowane.Marika ,jesteś w kolejce na końcu,z nadzieją(w środku),czy na wylocie?
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: syrenka »

Witam ! Wczoraj byłam u lekarza pierwszego kontaktu ,,,Pani doktor spytała mi się kiedy byłam ostatnio w sanatorium ,,odpowiedziałam że w 2009 roku ...Bo teraz jeżdziłam na poszpitalne ...Wypisała mi wniosek do sanatorium ,,,W czwartek pójdę znieść do funduszu ,,,Jak myślicie odrzucą go ???? Nadmieniam że na przełomie lipca i sierpnia byłam w sanatorium ale poszpitalnym ,,,,Jestem ciekawa ,,,Czy może ktoś z was miał taką samą sytuację ???? Pozdrawiam ...B....
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Atina »

Moja siostra była w tym roku dwa razy na leczeniu poszpitalnym w lutym 21 dni - Ciechocinek i we wrześniu także na leczeniu poszpitalnym tym razem 28 dni -Połczyn.Sytuacja nieco inna ,ale jak widać można być dwa razy w roku na leczeniu poszpitalnym.Pozdrawiam
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Poznanianka,spokojnie. Nie powinni odrzucić ponieważ poszpiatalne leczenie jest z innej puli niż rehabilitacyjne.A do tego dochodzi czas oczekiwania ok 24 miesięcy więc tak czy tak załapiesz się na regulaminowy odstęp między pobytami.Tu masz link który w skrócie to opisuje
[link]
Ostatnio zmieniony 30 paź 2013 15:34 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto link
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: syrenka »

Dzięki za odpowiedż :) ,,,,nie zdążyłam twój link usunął admi :( ,,,admi był szybszy ;) .Jutro idę zawieść ,,,zobaczymy ,,,Napisze jak dostanę jakąś odpowiedż ,,,Pozdrawiam ,,B,,,
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Poznanianka,wysłałem Ci na maila link
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

He,he..admin zegara nie przestawił ;)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: administrator »

Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: syrenka »

Dzięki Alien ...przeczytam ,,,Własnie wróciłam z funduszu ,,,papiery wrzuciłam do skrzyneczki ,,,Ciekawe ile będę czekać ,,,a właśnie ile się teraz czeka w wielkopolsce na potwierdzenie ,,,Pozdrawiam ,,,B,,,
Awatar użytkownika
Monia44
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 28 paź 2013 21:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Monia44 »

Witaj Poznanianka :)
Znacznie szybciej, bez żadnych dodatkowych opłat i bez korzystania z własnego urlopu można dostać sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS...... Ja już po raz drugi będę korzystała z takiego wyjazdu. Pierwszy raz byłam w styczniu br. w Uniejowie , a teraz dostałam turnus również w styczniu, ale nad morze do Pustkowa. Dokumenty wypisane przez lekarza prowadzącego złożyłam w połowie października, w poniedziałek (28.10.) miałam komisję lekarską i od razu dostałam przydział sanatorium - od 7 stycznia.......Turnus z ZUS-u trwa 24 dni i na całość otrzymujesz zwolnienie lekarskie. Masz zapewnioną opiekę lekarską , a co dla mnie ważne sporo zabiegów.
Pozdrawiam Monia :)
ODPOWIEDZ