Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: kamila »

Dzisiaj dostałam przydział . wyszło 15 i pół miesiąca .oddział pomorski.
pozdrawiam..
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: ewiko »

Gratuluje, ja niestety pomimo 21 miesięcznego oczekiwania wyjadę w grudniu..... a może w styczniu. Życzę super zabiegów, super odpoczynku i oczywiście wspaniałego towarzystwa.
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: kamila »

Dziękuję :)
Ale powiedz ,Ewiko, po jakim czasie u Was można składać wniosek o kolejne sanatorium ? u nas trzeba odczekać (tak było w 2012r) 7 mies.
antygona28
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 11 lip 2013 07:55

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: antygona28 »

Witam:) Wniosek złożyłam 12 lipca 2013r a przydział dostałam 19 sierpnia 2013r.Na 29 pażdziernika 2013r ...21 dni. SZPITAL UZDROWISKOWY w Szczawnie Zdrój..... Miałam dwa wypisy ze szpitala i dlatego mnie tak potraktowano... (Astma) Dolnośląskie :kwiat:
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: serendipity »

Dobry wieczór:)
Czy ktoś może podpowiedzieć, jaki teraz jest realny czas oczekiwania od złożenia wniosku do wyjazdu w dolnośląskim? Na forum DNFZ: 'Kolejka na leczenie sanatoryjne dorosłych wynosi ok. 23-24 miesiące licząc od daty złożenia skierowania w NFZ'.
pzdr.
serendipity
CHanel
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 22 maja 2013 08:31

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: CHanel »

serendipity pisze:Dobry wieczór:)
Czy ktoś może podpowiedzieć, jaki teraz jest realny czas oczekiwania od złożenia wniosku do wyjazdu w dolnośląskim? Na forum DNFZ: 'Kolejka na leczenie sanatoryjne dorosłych wynosi ok. 23-24 miesiące licząc od daty złożenia skierowania w NFZ'.
pzdr.
serendipity
Witaj Serendipity tak jak piszesz w dolnosląskim czas oczekiwania wynosi 23-24 mie.znajomi którzy składali papiery 8.11.2011dostali przydział do sanatorium od 18.10.2013 do 8.11.2013 a inna znajoma która składała 29.11.2011 ma teraz numer 1850.Ja zaś składałam 1.07.2013 mam numer 55334.Znajomy z data 23 08 2013 ma teraz numer 62753. z tego wynika ze kolejki robia się coraz dłuzsze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: serendipity »

Dziękuję za informacje :) Wygląda na to, że za 2 lata kolejka może się jeszcze wydłużyć.
wisia
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 17 wrz 2013 19:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: wisia »

Lądek Zdrój od 18.X. czas oczekiwania 23 miesiące --- woj. małopolskie
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witam. Z Małopolskiego NFZ czas aktualnego oczekiwania to 23-24 miesiące.Stało się tak po zmianie przepisów w 2012r.Do tej pory składałem wniosek na wyjazdy rehabilitacyjne,przeważnie koniec litopada-grudzień i skierowania były na terminy maj-czerwiec.Podobnie zrobiłem w 2011 roku..i tu ZONG,po zmianie przepisów otrzymałem wyjazd na do Ustki na 9-30 grudzień (wigilia z mewami na plaży :cry: ). Dlatego następny wniosek składam na początku lipca 2014 a wtedy jest opcja na czerwiec-lipiec 2016....podstawa....trzeba dożyć :D
marika
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1830
Na forum od: 11 gru 2011 18:13
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: marika »

Alien dodaj tylko że plusem w Małopolskim NFZ jest to że po powrocie z sanatorium nie trzeba czekać jak w niektórych NFZ i można złożyć wniosek nawet na drugi dzień po powrocie ;) a później zostaje tylko czekać przy początkowym numerze powyżej 47000 :D
ODPOWIEDZ