Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

grudzien pisze:Witaj sierotka :)
Można i od razu ...czemu nie . A w lubelskim ....podobno okres oczekiwania około 12 miesięcy.
Pozdrawiam Cię sierotko :)

grudzieńko, tak ja w lubelskim czekałam ostatnio taki okres jak napisałam,a nie ma przepisu który by mówił ,że ubiegac się o wyjazd można w takim i takim terminie,dlatego składac mozna następny wniosek zaraz po przyjeżdzie ,jeśli nie mam racji .............to sorki poprawcie mnie ,ponieważ przepisy tak szybko się zmieniaja ,że trudno nadążyć pozdrawiam milutko 8-)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Widzicie kobietki :D Co kraj to obyczaj :? Mnie lekarz powiedział,ze moge składac wniosek nie częściej niż raz na rok :( Wprowadził mnie w "maliny".
Teraz lecę do pracy ale tam poczytam sobie to rozporządzenie. Dzięki Grudzień.
Zachęcam do wpisywania, kto ile i dlaczego tak długo :lol:
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Grudzień, ja nie doczytalam tych 18 miesiecy oczekiwania. Ustawa z 2009r. mówi,ze wniosek do sanatorium traci ważność po uplywie 18 miesiecy :(
Zobaczymy, jak mi przyjdzie decyzja z NFZ i ile mi określa w decyzji czas oczekiwania. Poinformuje Was o tym. Pa
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

W licznych skierowaniach na leczenie uzdrowiskowe zwraca uwagę wystawianie skierowań na leczenie uzdrowiskowe pacjentom wkrótce po powrocie z leczenia uzdrowiskowego nie pozostawiając możliwości oceny przez lekarza leczącego dotychczasowego przebiegu i wyników leczenia uzdrowiskowego ( Dz. U. Nr 139 poz. 1135). Zgodnie z cytowanym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 października 2010 r. § 2 ust. 1 pkt 5 (Dz. U. Nr 202 poz. 1342), zalecana częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego, nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Zapis ten powinien mieć wpływ na częstotliwość wystawiania skierowań. W przypadku dużej częstotliwości wydawania skierowań z naruszeniem przepisu wyżej wymienionych aktów prawnych Narodowy Fundusz Zdrowia będzie zmuszony przeprowadzić postępowanie kontrolne u danego Świadczeniodawcy.
Jednocześnie OOW NFZ zwraca uwagę, że w bardzo licznych przypadkach skierowania na leczenie uzdrowiskowe są wystawiane na nieaktualnych drukach, co jest niezgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2009 r. ( Dz. U. Nr 139, poz. 1135)


:) to "przekleiłam ze strony mego NFZ-u
malena
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 12 mar 2011 11:50

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: malena »

Kłaniam się wszystkim na forum.
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i okazuje się, że w miom województwie, a jestem z dolnośląskiego, czeka się najdłużej bo aż 22-24 miesiące. Tyle ja i moi znajomi czekaliśmy na sanatozym to jest podyktowanerium. Rozmawiając z kuracjuszami z innych województw nie spotkałam się z dłuższym okresem oczekiwania. Jestem ciekawa czym to jest podyktowane, dlaczego takie różnice w długości okresu oczekiwania? Będę śledzić wypowiedzi innych osób, bo bardzo zainteresował mnie ten temat.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witaj Malena:)
U mnie, na stronie NFZ też napisali,że czas oczekiwania 8-9 miesięcy (relatywnie krótko). A czy ty faktycznie tyle sie czeka w dolnoślaskim?? Czy tylko podany najdłuzszy czas? Tak jak pisalam,ja czekałam 3,5 miesiąca, chociaz mogłam i 8.
Czyli juz mamy lubelskie, opolskie i dolnoslaskie. Jak dalej w innych województwach? Przypominam,ze wpisujemy okres oczekiwania od złozenia wniosku do wyjazdu (ostatni pobyt).
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

jovanka69 pisze:Witaj Malena:)
U mnie, na stronie NFZ też napisali,że czas oczekiwania 8-9 miesięcy (relatywnie krótko). A czy ty faktycznie tyle sie czeka w dolnoślaskim?? Czy tylko podany najdłuzszy czas? Tak jak pisalam,ja czekałam 3,5 miesiąca, chociaz mogłam i 8.
Czyli juz mamy lubelskie, opolskie i dolnoslaskie. Jak dalej w innych województwach? Przypominam,ze wpisujemy okres oczekiwania od złozenia wniosku do wyjazdu (ostatni pobyt).
Wityaj jovanko :) jak sie jedzie za 3 miesiace albo szybciej ,to jest to swojego rodzaju cud :lol: .Mnie się też tak raz udało udało ,ja to określam na "przedskoczka" ,ktoś nie pojechał ,mieli mało dni i szukali kogoś kto w parę dni się spakuje.Oj chętnie bym to powtórzyła .Pozdrawiam cieplutko 8-)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: syrenka »

Witam !Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium do 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku.Jeśli wniosek dotyczy wyjazdu do szpitala uzdrowiskowego czas oczekiwania wynosi od 6 do 8 miesięcy.Ja sanatorium dostałam po 11 miesiącach ./czerwiec/.Jestem z wielkopolski.Pozdrawiam.Mi w NFZ powiedziano że po szpitalu uzdrowiskowym muszę odczekać 12 miesięcy aby złożyć wniosek do sanatorium.A jeśli się go wyśle prędzej to NFZ zwraca podanie do lekarza który je wystawił.Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

I już? Nikt więcej nie napisze?? Przecież tyle osób na forum... :(
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

jovanka69 pisze:Witaj Malena:)
U mnie, na stronie NFZ też napisali,że czas oczekiwania 8-9 miesięcy (relatywnie krótko). A czy ty faktycznie tyle sie czeka w dolnoślaskim?? Czy tylko podany najdłuzszy czas? Tak jak pisalam,ja czekałam 3,5 miesiąca, chociaz mogłam i 8.
Czyli juz mamy lubelskie, opolskie i dolnoslaskie. Jak dalej w innych województwach? Przypominam,ze wpisujemy okres oczekiwania od złozenia wniosku do wyjazdu (ostatni pobyt).
Jovanka:)
Mamy również mazowieckie :) poszpitalne czas oczekiwania trzy miesiące
ODPOWIEDZ