Bieszczady w obiektywie

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: madzia »

Dziadek Zbyszek pisze:Hmm. A ja szukałem chętnych do spacerku :roll: pętlą: :o
Wetlina - "Jawornik" - "Rabia Skała" - "Czerteż" - "Krzemieniec" - "Wielka Rawka" - "Mała Rawka" - Wetlina :shock:
Ale do tego potrzebny długi dzień i ktoś zaprawiony w "bieszczadzkich bojach". To 12 godzin marszu i +/- 25 - 30 km.
Więc na razie nici z tego. To może jest szalone, :x ale znam ludzi, którzy dali radę. To musi być coś takie przejście. :!:
Anusia Twoja propozycja jest spoko. 8-) Do zaliczenia chyba bez większych problemów.
A ja was podziwiam,tez lubie chodzic po gorskich szlakach ,ale 30 km to bardzo dluuuuugi marsz,powodzenia.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

:shock: na pętlę :shock: to ja się nie piszę, za cienias jestem ;) już o tym nawet nie marzę ;) trasa długa niektóre podejścia ostre :shock:
no to wstępnie na kiedy się umawiamy na Rawki trasą Przełęczy Wyżniańskiej ?
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: madzia »

Musze wam powiedziec ze bylam raz w bieszczadach i ogromnie tesknie za nimi,chetnie bym sie wybrala z wami ale niestety w sierpniu jade d sanatorium do swieradowa i tam bede chodzila po gorach,albo goreczkach ,ale wam zycze powodzenia
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

madzia pisze:Musze wam powiedziec ze bylam raz w bieszczadach i ogromnie tesknie za nimi,chetnie bym sie wybrala z wami ale niestety w sierpniu jade d sanatorium do swieradowa i tam bede chodzila po gorach,albo goreczkach ,ale wam zycze powodzenia
Dzięki Madziu :kwiat: miłego wypoczynku i udanych zabiegów Ci życzę , może kiedyś spotkamy się na bieszczadzkim szlaku :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Bieszczady - zimą

Post autor: Dzia_dek »

"W górach jest wszystko co kocham
Wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą mnie klony za wnuka
Zawsze kiedy tam wracam
Siedzę na ławce z księżycem
I szumią brzóz kropidła
Dalekie miasta są niczem" (...)


To fragment pięknego wiersza Jerzego Harasymowicza "W górach".
anusia153 pisze:(...)Wszyscy zachwycamy się Bieszczadami jesienią, latem i wiosną ale zimą też jest pięknie, te same szlaki zimą zdecydowanie są trudniejsze.
A poniżej zimowe podejście na "Połoninę Caryńską"

Warunki na grzbiecie: pokrywa śniegu; ok 10 - 20 cm, mróz; -10 C, wiatr; w porywach do 70 km/h.

[ obrazek zewnętrzny ]
Początek drogi. Nic nie zapowiada tego co będzie później.

[ obrazek zewnętrzny ]
Warunki po godzinie marszu.

[ obrazek zewnętrzny ]
A tak wyglądał szlak po którym szliśmy.

[ obrazek zewnętrzny ]
Wychodzimy z lasu na połoninę.

[ obrazek zewnętrzny ]
Ślisko i niebezpiecznie.

[ obrazek zewnętrzny ]
Widok zapierający dech w piersiach.

[ obrazek zewnętrzny ]
Stworzone przez "Matkę - Naturę".

[ obrazek zewnętrzny ]
Widzialność momentami nie przekracza 100 m.

[ obrazek zewnętrzny ]
Kolejny "widoczek" w przerwie między chmurami.

[ obrazek zewnętrzny ]
Im dalej, tym bardziej ślisko.

[ obrazek zewnętrzny ]
Roślinność na połoninie pokryta zmarzniętym śniegiem.

[ obrazek zewnętrzny ]
W oddali grzbiet Połoniny Wetlińskiej.

[ obrazek zewnętrzny ]
Schronisko na "Wetlińskiej" widziane z Przełęczy Wyżniańskiej.

[ obrazek zewnętrzny ]
Szczyt "Caryńskiej" widziany jak wyżej

Momentami było ciężko, ale było warto.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

Dziadek Zbyszek napisał(a):
Warunki na grzbiecie: pokrywa śniegu; ok 10 - 20 cm, mróz; -10 C, wiatr; w porywach do 70 km/h.
Gratulują Dziadku Zbyszku pokonania tej trasy zimą :) , przy takich warunkach pogodowych musiało być ciężko ,na pewno warto było :D
szanuję, cenię i podziwiam takich ludzi z pasją :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Suzen »

Gratuluję Dziadku Zbyszku. :kwiat: To było bardzo trudne zadanie.Zimą góry są piękne i niebezpieczne.
Trud i wysiłek opłacił się.Piękno przyrody wynagrodzi wszystko. :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Dzia_dek »

anusia153 pisze:Gratulują Dziadku Zbyszku pokonania tej trasy zimą :) , przy takich warunkach pogodowych musiało być ciężko ,na pewno warto było :D
szanuję, cenię i podziwiam takich ludzi z pasją :kwiat:
Suzen pisze:Gratuluję Dziadku Zbyszku. :kwiat: To było bardzo trudne zadanie.Zimą góry są piękne i niebezpieczne.
Trud i wysiłek opłacił się.Piękno przyrody wynagrodzi wszystko. :)
Dziękuję. Macie rację, było ciężko, momentami nawet bardzo, ale warto było. Takie przejścia pamięta się bardzo długo. Zdjęcia nie do końca oddają rzeczywistość kiedy widać na kilka kroków przed siebie, dmucha tak, że trzymamy się wzajemnie i przypominamy idące "bałwany", a nie ludzi. Ale po kilkunastu minutach warunki inne, można otrzepać się ze śniegu, zrobić kilka fotek. Człowiek rozgląda się dookoła i wtedy zapiera dech w piersiach. Wielki "szacun" dla potęgi Natury. W takich chwilach zdajemy sobie sprawę jacy wobec niej jesteśmy mali i bezsilni. Tak jak napisałaś Suzen "Piękno przyrody wynagrodzi wszystko."
I uwierzcie mi, że wynagradza i przysłania te niebezpieczne momenty. Pozdrawiam.
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Yoko91 »

Dziadku Zbyszku dołączam się do gratulacji anusi153 i Susen :kwiat: Góry zimą są piękne, zwłaszcza gdy można oglądać takie widoki. Pozdrawiam i życzę niezapomnianych widoków z bieszczadzkich szlaków. :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Lewek »

Dziadku Zbyszku, dużo chodzę po górach, ale zimą nigdy nie szłam. Jedynie kiedyś kawałek z Kasprowego w stronę Świnicy i z powrotem. Dlatego gratuluję z całego serca przejścia takiej trasy. Wiem jaki to trud i wysiłek. Masz rację , zdjęcie nigdy nie oddadzą takiego piękna, które widzimy własnymi oczyma , choć Twoje fotografie są przepiękne. Pozdrawiam. Życzę zdrowia i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych górskich szczytów :kwiat:
ODPOWIEDZ