Bieszczady w obiektywie

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

Jeśli tak, to ja zgłaszam swoją kandydaturę na wspólne "bieszczadowanie".
:D super , zaczyna się zbierać grupka chętnych do wspólnego "bieszczadowania" , chętnie wybiorę się na na Dużą Rawkę , jeszcze tam nie byłam.Często jestem w Bieszczadach i nawet jak już przeszłam jakimś szlakiem kilka razy , za każdym razem odkrywam coś nowego .
Może uda nam się zorganizować wspólny wypad , ja się zapisuje :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Lewek »

anusia153 pisze:
Jeśli tak, to ja zgłaszam swoją kandydaturę na wspólne "bieszczadowanie".
:D super , zaczyna się zbierać grupka chętnych do wspólnego "bieszczadowania" , chętnie wybiorę się na na Dużą Rawkę , jeszcze tam nie byłam.Często jestem w Bieszczadach i nawet jak już przeszłam jakimś szlakiem kilka razy , za każdym razem odkrywam coś nowego .
Może uda nam się zorganizować wspólny wypad , ja się zapisuje :)

Ja też nieśmiało zgłaszam swoją kandydaturę, jeśli można ;) Anuia tez marzy mi się Mała Rawka , Wielka Rawka i Krzemieniec . Warto by było podejść na ten szczyt graniczny 3 państw :D . Byłoby super jakbyśmy się zorganizowali :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Dzia_dek »

Idziemy z Wetliny na Połoninę ... oczywiście ... Wetlińską. (październik)

[ obrazek zewnętrzny ]
Początek długiej drogi. :roll:

[ obrazek zewnętrzny ]
Kto zostawił tyle kamieni na tej ścieżce? :shock:

[ obrazek zewnętrzny ]
Widok przez "okienko" w lesie.

[ obrazek zewnętrzny ]
Wychodzimy z lasu na połoninę ...

[ obrazek zewnętrzny ]
... i jesteśmy.

[ obrazek zewnętrzny ]
Przełęcz Orłowicza. [jeszcze chwilka (2 godz. :lol: ) i będziemy na "Wetlińskiej"]

[ obrazek zewnętrzny ]
Osadzki Wierch. (1253 m)

[ obrazek zewnętrzny ]
W drodze do schroniska. (już widoczne) :roll:

[ obrazek zewnętrzny ]
Widok od schroniska w kierunku na "Osadzki Wierch".

[ obrazek zewnętrzny ]
Schronisko PTTK "Chatka Puchatka".

[ obrazek zewnętrzny ]
Widok z Połoniny Wetlińskiej na Przełęcz Wyżną. (widoczny parking)

[ obrazek zewnętrzny ]
Zejście z "Wetlińskiej" w oddali widać "Caryńską". (cel drugiego etapu wędrówki na dziś :roll: )

[ obrazek zewnętrzny ]
"Pani Jesień" w Bieszczadach.

[ obrazek zewnętrzny ]
Brzegi Górne - parking. koniec zejścia z "Wetlińskiej"
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Dzia_dek »

agalew pisze:Ja też nieśmiało zgłaszam swoją kandydaturę, jeśli można ;) Anuia tez marzy mi się Mała Rawka , Wielka Rawka i Krzemieniec . Warto by było podejść na ten szczyt graniczny 3 państw :D . Byłoby super jakbyśmy się zorganizowali :kwiat:
Mnie też się marzy Krzemieniec. (Kremenaros) Na "Rawkach" byłem, ale zimą. Szliśmy od Ustrzyk przez "Caryńską", "Wyżniańską" i brakło czasu na Krzemieniec.
(to 45 minut z Wielkiej Rawki). Jest kilka podejść do niego (Krzemieńca). Zróżnicowanych czasowo. Można iść od 5 do 11 godzin. Kwestia wytrzymałości,
ale w doborowym towarzystwie to kto wie?

[ obrazek zewnętrzny ]
To taka mapka poglądowa, ustawiona we wszystkich ważniejszych miejscach na szlakach, ale można coś na niej podejrzeć
i są na niej czasy przejść dla przeciętnego turysty.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

Najprostsza droga na "Rawki" jest chyba z Przełęczy Wyżniańskiej i jak piszesz Zbyszku potem ok 45 minut na Krzemieniec , można by było spróbować wejść tym szlakiem ,a jak z zejściem ? na Ustrzyki ? podobno jest stromo i cały czas szlak prowadzi lasem..
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Dzia_dek »

anusia153 pisze:Najprostsza droga na "Rawki" jest chyba z Przełęczy Wyżniańskiej i jak piszesz Zbyszku potem ok 45 minut na Krzemieniec , można by było spróbować wejść tym szlakiem ,a jak z zejściem ? na Ustrzyki ? podobno jest stromo i cały czas szlak prowadzi lasem..
Tak. Może najprostsza, ale również miejscami stroma i prawie cały szlak prowadzi przez las. Początek trasy tylko to otwarta przestrzeń z pięknym widokiem na połoniny, później las, a w końcówce wędrówki krzewy? do 3 m wysokości. Ale czasowo to najkrótsze podejście na Krzemieniec. Później powrót na "Wielką" i decyzja co dalej. Osobiście wybrałbym Ustrzyki. Zejście wprawdzie o godzinę dłuższe, ale to tylko w dół,(zgadza się jest stromo i szlak w większości prowadzi przez las) a i trasa inna więc można zawsze coś nowego zobaczyć. Jeśli znajdę chwilę czasu to wrzucę zdjęcia z zimowego wejścia na "Caryńską" i "Rawki"
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

Policzyłam tą trasę : czas przejścia ok 6 godz i około 14,5 km ,nie jest tak źle , tylko pogodę zamówić trzeba i możemy się umawiać :)

1. Przełęcz Wyżniańska - Mała Rawka: szlak zielony (czas: 100min; długość: 3,1km)...

2. Mała Rawka - Wielka Rawka: szlak zielony (czas: 20min; długość: 1,4km)...

3. Wielka Rawka - Krzemieniec(Kremenaros): szlak niebieski (czas: 45min; długość: 1,8km)...

4. Kremenaros - Wielka Rawka: szlak niebieski (czas: 60min; długość: 1,8km)...

5. Wielka Rawka - Ustrzyki Górne: szlak niebieski (czas:120min; długość: 6,3km)...

Można też zejść przez Dział na Wetlinę , tylko trochę daleko

a to Caryńska z Działu.

[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Lewek »

Anuś , mówisz 6 godzin :roll: :roll: :roll: co to dla nas, powoli spacerkiem z uwzględnieniem robienia zdjęć i koniecznym leżakowaniem :lol: :lol: :lol: spokojnie 12 godzin nam zejdzie. Oby tylko świeciło słoneczko to damy radę :kwiat: :D
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: anusia153 »

:lol: :lol: :lol: 12 godzin ;) skoro tak mówisz ,dotrzymam słowa :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polańczyk w obiektywie

Post autor: Dzia_dek »

Hmm. A ja szukałem chętnych do spacerku :roll: pętlą: :o
Wetlina - "Jawornik" - "Rabia Skała" - "Czerteż" - "Krzemieniec" - "Wielka Rawka" - "Mała Rawka" - Wetlina :shock:
Ale do tego potrzebny długi dzień i ktoś zaprawiony w "bieszczadzkich bojach". To 12 godzin marszu i +/- 25 - 30 km.
Więc na razie nici z tego. To może jest szalone, :x ale znam ludzi, którzy dali radę. To musi być coś takie przejście. :!:
Anusia Twoja propozycja jest spoko. 8-) Do zaliczenia chyba bez większych problemów.
ODPOWIEDZ