Horyniec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Klara
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 10 cze 2012 13:24
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: Klara »

Witam!Mnie teź raczej brakuje optymizmu bo wiem co to znaczy dojście na zabiegi,szczegolnie mokre.A tu jeszcze posiłki na które trzeba wyjść.No i dziura nieprawdopodobna.Ważna jest w tym wszystkim pogoda i towarzystwo. :kwiat:
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: bozenkagr »

witam
Byłam w Horyńcu w 2012 r. w Domu Zdrojowym.Wróciłam zadowolona. Jeśli macie pytania chętnie odpowiem.pozdrawiam :) :) :)
ona10
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 maja 2014 17:26
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: ona10 »

Witaj
W domu zdrojowym miałaś wszystko na miejscu, a ja mam skierowanie do ośrodka jawor więc trzeba będzie chodzić na posiłki i zabiegi do zdrojowego i to jest nie ciekawe. Pokoje w jaworze też większość studia :(
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: emik »

Dziewczyny, to ja napiszę tak. Byłam w Horyńcu w sierpniu w Domu Zdrojowym. To fakt. Siedziałam przy stoliku z małżeństwem, które zakwaterowane było w Jaworze i powiedzieli, że są drugi tam drugi raz i wcale nie żałują, że właśnie tam. Na pocieszenie podam, że moja współlokatorka miała skierowanie do Modrzewia, a została zakwaterowana w Domu Zdrojowym. Zawsze możecie zapytać, może coś będzie wolnego. Teraz coś na pocieszenie - zakwaterowana byłam na poddaszu, małe okienka plus połaciowe albo same połaciowe. Przy upałach temperatura nieznośna. Pewnego dnia panie pielęgniarki roznosiły prześcieradła, aby wieszać je wilgotne w pokojach. Rzeczywiście, Horyniec sam w sobie to maleńka miejscowość, ale wszystko, co potrzebne jest. 10 minut spaceru od ośrodka znajduje się tzw. centrum, a tam sklepy spożywcze- kilka do wyboru, jakieś odzieżowe, bardzo dobrze zaopatrzona drogeria, knajpki, apteki. Organizowane są różne wycieczki, bliższe i dalsze, jest dużo terenów do połażenia, jeśli tylko się chce. Po drugiej stronie ulicy przy sanatorium rolniczym jest świetny kompleks basenowy "Wodny Świat" - basen mały, duży, jacuzzi, leżanki wodne,kurtyny wodne, zjeżdżalnia. W podziemiach tegoż obiektu siłownia, sauna. Naprawdę jest co robić. Coś dla ciała to jeszcze gabinet kosmetyczny w Domu Zdrojowym ze świetną i sympatyczną panią Justyną. Dziewczyny , spójrzcie optymistycznie. Jedziecie się podleczyć, a baza zabiegowa w Horyńcu (szczególnie ta oparta na surowcach mineralnych ) jest świetna, naprawdę. Dochodzenie po mokrych zabiegach w czerwcu nie będzie takie straszne, a poza tym w domu Zdrojowym jest wypoczywalnia, rzadko raczej używana, w której są leżanki i zawsze można odpocząć, a nawet się zdrzemnąć. Odległości, jak już pisałam, są niewielkie. Przypominam sobie swój wyjazd do Lądka do 23 WSZUR, gdzie zabiegi miałam w 4 budynkach, a mokre w tym najdalej położonym - dodam, że był to grudzień. Też przeżyłam. W pokojach jest czysto, są łazienki, a nie jak w niektórych sanatoriach opisują forumowicze - jedna łazienka na kilka pokoi, jest czysto, zabiegi naprawdę super.Więcej optymistycznego nastawienia. Będzie dobrze, naprawdę. Pozdrawiam Was serdecznie.
ona10
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 maja 2014 17:26
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: ona10 »

Dziękuję Ci emik :kwiat: za opis. Już lepiej jestem nastawiona na ten wyjazd. Pozdrawiam serdecznie :)
Klara
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 10 cze 2012 13:24
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: Klara »

Widzę,że z 2 topików zrobił sie jeden-bo ja też się podłączyłam.Emik nas podniósł na duchu.Może będzie całkiem sympatycznie,czego Tobie Ona 10 i sobie życzę.Pozdrawiam. :)
ona10
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 maja 2014 17:26
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: ona10 »

Klara czy masz zarezerwowany pokój?
Klara
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 10 cze 2012 13:24
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: Klara »

Nia mam i nie wiem czy to jest możliwe-jeżeli nie wiem jakie są pokoje .Z tego co czytam są m.in.studia 2 osoby + 3 osoby i w środku łazienka.Ale chyba trzeba podzwonić i się zorientować co i jak? :kwiat:
ona10
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 maja 2014 17:26
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd Horyniec Zdrój

Post autor: ona10 »

Odezwij się jak dowiesz się na temat zakwaterowania :kwiat:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: Bietka »

Byłam w Horyńcu w Jaworze (albo w Modrzewiu) to jest wszystko jedno. Nie nazwałabym tego sanatorium, ale pod tą nazwą kryją się parterowe budynki w których się mieszka, cała baza zabiegowa jest w domu zdrojowym oddalonym o kilkadziesiąt metrów.latem jest całkiem fajnie, nie problem dojść kawałek.Horyniec to najwspanialsza baza zabiegowa, super opieka, program rozrywkowo-kulturalny, jedzenie. Najlepsza borowina w Polsce (zawijania a nie plasterki, gdzie każdy plasterek to nowy zabieg.Tam z jednym razem obejmuje się wszystkie stawy. Aktualnie jestem w Krynicy w Continentalu i mam zlecone 10 olastrów z borowiny na lędźwia, 10 na bark a gdzie reszta.Mimo iż Horyniec to dziura, pole i wioska to było to moje najlepsze sanatorium i zawsze chętnie tam wrócę.
ODPOWIEDZ