Kręgosłup szyjny

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
To-sia1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 14 kwie 2015 16:03
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: To-sia1 »

anusia153 :kwiat:
dziekuje Ci za parę słów o tym zabiegu. Hmmm...mój neurochirurg nie był za bardzo rozmowny, tak naprwde to jestem zawiedziona samą wizytą, była nijaka, bez wyjasnień, chociaż prywatna i bardzo droga. Mogłam sie pytac, ale trzeba mieć wiedzę, żeby sie pytac.....jak sie nie wie o co, to jak się czegoś dowiedzieć? Z tego co wywnioskowałam, to ucisk mam na nerwy a nie na rdzeń...ale to moje domysły. Byłam u najlepszego neurochirurga w regionie, jeszcze moge jechac do Bydgoszczy, ale to 350km.ode mnie....teraz jestem po zastrzyku, dopiero pierwszym, mam ich 10 do wybrania. I chodze do pracy, bo innego wyjścia nie ma...śpie w nocy dobrze, o dziwo nie boli tak bardzo, ale siedzenie przez 8 godzin mnie wykańcza....dziwny ból i inny od poprzednich. Ale co ja tu opisuje moje bóle :D
Umówiłam sie z rehabilitantem na nastepny tydzien....zobaczymy, co on powie.

Pytasz sie anusia, czy ze stabilizacja czy nie ten wszczep....a nie wiem...nic nie wyjasnił, ponoć to jakis ruchomy implant i robi sie go tylko w stadium największej jeszcze ruchomości szyi.Czyli nie u starej kobiety :lol: Ot i wszystko.....
Dzieki za wpis, może tez ktos jeszcze podzieli sie wiedzą?
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Zbigniew- I »

To-sia1 , jak będziesz u rehabilitanta, to spytaj, czy możesz zwieszać się głową w dół, na przykład na pasie do jogi. Wisząc głową w dół, Twój kręgosłup obciąża tylko twoja głowa, co z pewnością jemu nie zaszkodzi. Jej ciężar rozluźnia przestrzenie międzykręgowe i uciski na nerwy właśnie w tych miejscach odchodzące od rdzenia kręgowego i unerwiające barki i ręce. Przy rozluźnieniu sam kręgosłup potrafi ustawiać się we właściwej pozycji. Początkowo jest to kłopotliwe ćwiczenie, gdyż bardzo szybko ma się wrażenie napływu całej krwi do głowy i należy się wycofać, a po ćwiczeniu przyjąć pozycję embrionalną, przez jakiś czas leżąc na podłodze na kolanach i łokciach z głową na podłodze. W ten sposób zabezpieczamy się przed zawrotami głowy po wstaniu. Z czasem dochodzi się nawet do kilkunastu minut. Jest to ćwiczenie dobre na całą długość kręgosłupa, gdyż pas umiejscawia się tuż nad stawami krzyżowo- biodrowymi i cały kręgosłup się rozciąga.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: anusia153 »

To-sia :kwiat: Jedź Ty lepiej do Bydgoszczy , zanim zaczniesz się rehabilitować . Wiedz jedno rehabilitant to nie lekarz , lepiej skonsultuj rehabilitację z lekarzem najlepiej z neurochirurgiem i niech postawi konkretną diagnozę, wypytaj o wszystko . Poczytaj sobie w necie trochę artykułów na temat kręgosłupa szyjnego , to przynajmniej będziesz wiedziała o co pytać . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Felice »

Tosia,jestem po zabiegu operacyjnym dyskopatii szyjnej i lędźwiowej właśnie w Bydgoszczy.jakość życia znacznie lepsza,a sam zabieg nie jest taką koszmarną traumą,szyja operowana 13 lat temu.
A ja podobnie jak Ty dojechać tam musiałam.Zapewniam,że warto.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Zbigniew- I »

Człowieki !!!! Dbajcie o mocne, sprężyste kości i elastyczne stawy unikniecie duuuużo BULU (pisownia, za najważniejszym z narodu). :lol:
forumowicz

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: forumowicz »

Gdyby istniało lekarstwo na bóle kręgosłupa, to lekarze, farmaceuci i rehabilitanci, musieliby zmienić zawody ;)
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Zbigniew- I »

Bosman , Trafiłeś w sedno medycyny. Jeśli nawet istnieją takie działania, aby nie dopuścić do choroby lub ją wyleczyć, należy je pominąć, przemilczeć, wyśmiać, gdyż procedury mówią inaczej. :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: forumowicz »

Ból kręgosłupa szyjnego spowodowany jest najczęściej zbytnim napięciem przeciążonych mięśni szyi. Stale odczuwany dyskomfort może natomiast prowadzić do zwyrodnień kręgów i dysków, które

powodują kolejne dolegliwości, takie jak silne bóle głowy, nawracające migreny, mdłości czy omdlenia.
Żeby zminimalizować możliwość wystąpienia groźnych i bolesnych zwyrodnień, a przy okazji – żeby odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa, należy przede wszystkim unikać długiej jazdy w samochodzie, wielogodzinnego ślęczenia przed komputerem :!: :kwiat:
i nadmiernego pochylania głowy. Lepiej też będzie zamienić wysoką, powodującą obciążenie mięśni poduszkę na model anatomiczny i oduczyć się prowadzenia rozmów telefonicznych ze słuchawką przytrzymywaną między barkiem i policzkiem. Warto natomiast przynajmniej raz w tygodniu fundować sobie rozluźniające masaże szyi, które – dzięki zastosowaniu olejków (cynamonowych, lawendowych, cyprysowych etc.) – pobudzą krążenie i uśmierzą miejscowe skurcze. Niezwykle pomocne w wypadku nawracającego dyskomfortu odczuwanego w tym odcinku osi będzie też leżenie na wznak – pozycja ta odciąża kręgosłup szyjny i rozluźnia napięte mięśnie. Przede wszystkim jednak warto ustawić monitor komputera lub ekran telewizora na odpowiednim poziomie, często się gimnastykować (zwłaszcza podczas wielogodzinnych maratonów biurowych) i stawiać na aktywny wypoczynek – kilka razy w tygodniu spacerować, uprawiać nordic walking czy wykupić karnet na basen.

:o :) :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: anusia153 »

Dobrze piszesz Kruszynko :) Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: forumowicz »

Anusiu :oops: :lol: dziękuję ,przestałam ślęczeć przed kompem i bóle kręgów szyjnych ustały serio i ustał ból ręki co było spowodowane zapewne złym ułożeniem w trakcie pisania na klawiaturze.Własciwie na pewno, ona zwisała a nie leżała :lol: :shock: na biurku.
Własnie zamykam komp ,szkoda życia na przesiedzenie przed monitorem :ugeek: :lol: Pozdrawiam miłego dnia. :kwiat:
ODPOWIEDZ