Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

A może spróbować czegoś takiego, tego nie próbowałem,ale..........powiedzenie," próbuj, jeśli nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć co tracisz" stosuje się do wielu dziedzin. ;)

Wino pietruszkowe - obniża cholesterol

Składniki: 10-12 łodyg naci pietruszki, 2 łyżki octu winnego, litr wina, 150 g miodu.

Jak je zrobić: Do wysokiego garnka wlewamy wino i ocet winny. Dodajemy nać pietruszki i gotujemy na małym ogniu przez 5 minut bez przykrycia. Wlewamy miód i zostawiamy na małym ogniu na kolejne 5 minut. Przecedzamy wino i wlewamy je do butelek. Pijemy 3 razy dziennie najlepiej po jedzeniu po 20 ml (kieliszek do likieru).

Korzyści: Winko łagodzi bóle serca, pomaga na arytmię, poprawia krążenie, ale przede wszystkim czyści naczynia krwionośne ze złogów miażdżycowych.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Co sądzicie o aloesie??? Czy ma on jakieś działanie korzystne dla serca czy raczej tylko używa się go do oczyszczania organizmu????
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Aloes ma bardzo szerokie działanie, ale na serce wolałbym chyba powyższe przepisy, do tego może jiaogulan, mumio, i morze kombuczę. Z tymi rzeczami jestem na ty, gdyż zamierzam żyć w pełni sił witalnych minimum 150 lat, ku uciesze pań i na złość ZUS-owi. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

Ostatnio miałam robione dopplerowskie badanie tętnic nerkowych :o Wyszło ok ,ale nasunęła mi się taka myśl w związku z tym ....do jakich zmian w organizmie może doprowadzić długotrwałe nadciśnienie tętnicze :idea: Wiem powinnam na ten temat coś niecoś poczytać ale ...boję się że od samego czytania się pochoruję ;) :twisted: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Alek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1820
Na forum od: 19 lip 2014 09:30
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Alek »

Witaj Medi :kwiat:
Powikłaniem przede wszystkim jest uszkodzenie nerek (przewlekła niewydolność nerek, aż do konieczności dializy), układu krążenia (niewydolność mięśnia sercowego, zawał serca) oraz powikłania ze strony układu nerwowego (niedokrwienny udar mózgu, zespół otępienny).
Stadia nadciśnienia tętniczego według WHO-Światowa Organizacja Zdrowia
I – brak zmian w narządach
II – przerost lewej komory serca lub retinopatia nadciśnieniowa I°/II° lub białkomocz
III – nadciśnieniowe uszkodzenie serca (niewydolność lewokomorowa), nerek (niewydolność nerek), mózgu i oka (retinopatia III°/IV)
Norma:
Optymalne-skurczowe-<120,rozkurczowe-<80
Prawidłowe-skurczowe-<130 i/lub,rozkurczowe-i/lub <85
Wysokie Prawidłowe-skurczowe-130-139 i/lub,rozkurczowe-i/lub 85-89
Nadciśnienie:
Stopień I-140-159 i/lub-skurczowe,rozkurczowe-i/lub 90-99
Stopień II-160-179 i/lub-skurczowe,rozkurczowe-i/lub 100-109
Stopień III->180 i/lub-skurczowe,rozkurczowe-i/lub >110-rozkurczowe
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

No proszę jakie kompendium wiedzy w tym temacie :D Nie muszę szukać :D A przy okazji nie naczytam się hiobowych wieści,a nie bardzo lubię jak mnie ktoś straszy :twisted:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Medi, nadciśnienie powstaje z powodu zmniejszonej drożności tętnic doprowadzających krew do mózgu, a tętnice nerkowe to tylko gratis w promocji. Aby nie było nadciśnienia należy dbać o pełną drożność naczyń krwionośnych. Są na to sprawdzone sposoby od setek i tysięcy lat. Niestety, nie zostały one dotychczas „odkryte” przez medycynę akademicką ponieważ są bardzo szkodliwe. Szkodzą korporacjom farmaceutycznym. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Alek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1820
Na forum od: 19 lip 2014 09:30
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Alek »

Witam Porannie :)
Zbyszek nie tylko firmom farmaceutycznym szkodzą lekarzom również ponieważ niektóre nowości wprowadzają zmiany w leczeniu,a my pacjenci ponosimy sami odpowiedzialność biorąc nowości,naprzykrzając się lekarzom,że wzieliśmy jakiś nowy lek,który lekarz jeszcze nie zapoznał się z nim w bazie leków.
Medi :kwiat: nadciśnienie jest groźne,ale można z nim życ,tylko stale kontrolować jego wzrosty i tak samo jak nie odczuwamy żadnych objawów,które mogą doprowadzić do zawałów lub wylewów.
Miłego dnia życze bez ciśnienia.
Pozdrawiam
Alek
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Ciekawe rzeczy znalazłem na tzw Poczcie Zdrowia, na temat różnych kłamstw jakie możemy usłyszeć w gabinecie lekarskim. Cytuję:
KŁAMSTWO NR 1
„Musisz koniecznie obniżyć poziom swojego cholesterolu“

„Ma Pan zbyt wysoki poziom cholesterolu. Jeśli nie będzie Pan przyjmował leków na jego obniżenie, może Pan w każdej chwili dostać zawału. Od dziś musi Pan koniecznie brać ten lek..."

Każdego dnia w Polsce blisko 100 osób umiera na zawał serca. Powszechne przekonanie, obowiązujące do dziś w medycynie, jest takie, że jedną z głównych przyczyn zawału jest podwyższony cholesterol „zatykający” tętnice.

Pod wpływem tych opinii kilka milionów Polaków zażywa codziennie leki obniżające stężenie cholesterolu. Dowiedziono jednak, że te leki wcale nie zmniejszają ryzyka śmierci z powodu zaburzeń kardiologicznych!

Zdaję sobie sprawę, że te słowa mogą szokować. To, co mówię, jest absolutnym przeciwieństwem tego, czego zwykle uczy się na uczelniach medycznych. Sprzeczność tę wykazali najznamienitsi kardiolodzy. Potępiają oni fakt, że milionom ludzi z chorym sercem podaje się leki, które mają potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne, podczas gdy istnieje naturalne rozwiązanie pozwalające na redukcję zagrożeń sercowo-naczyniowych bez leków lub przy ich minimalnym wykorzystaniu – i dotyczy to też osób, które przeszły już zawał lub udar mózgu!

Medycyna konwencjonalna stoi bowiem na straży archaicznego poglądu, że drogą do uniknięcia zawału jest ściśle określony poziom cholesterolu we krwi. Stąd zalecenie, by poziom LDL obniżać, gdy jest za wysoki, a HDL podnosić, gdy jest za niski. Wszystko to przy pomocy leków takich jak statyny, na których koncerny farmaceutyczne zbijają fortuny, lub pokarmów „obniżających cholesterol“, które według reklam czynią cuda.

Nie jest niespodzianką, jak ogromną władzę posiada przemysł farmaceutyczny. Jego przedstawiciele robią wiele, aby przekonać lekarzy, że medycyna alternatywna opiera się na iluzji (efekt placebo itd.) i że tylko syntetycznie wytwarzane lekarstwa mają działanie udowodnione naukowo.

Tymczasem wiemy już na pewno, że obniżanie poziomu cholesterolu absolutnie nie zmniejsza śmiertelności z powodu chorób układu krążenia. Nie redukuje także płytki miażdżycowej, która zatyka tętnice i o której powstawanie również obwiniany jest cholesterol.

Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że duża część społeczeństwa zażywa statyny zupełnie bez potrzeby. Dzięki temu na konta koncernów farmaceutycznych wpływają setki milionów złotych.

Statyny zaś mogą zrobić więcej złego niż dobrego! Stanowią zagrożenie dla wątroby, nerek i ośrodków pamięci. Są odpowiedzialne za skurcze mięśni. Zwiększają ryzyko ponownego wylewu. Wysoka dawka statyn przyczynia się do rozwoju cukrzycy.

A jednym z najbardziej niepożądanych i zgubnych skutków ubocznych statyn jest to, że w znaczący sposób hamuje wytwarzanie koenzymu Q10 (CoQ10) w Twoim organizmie.

Dlaczego to takie ważne? Najważniejszym mięśniem w Twoim organizmie jest serce, a koenzym Q10 jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek mięśniowych serca!

Udawanie więc troski o Twoje serce, a jednocześnie zmniejszanie stężenia Twojego koenzymu Q10 można porównać do sytuacji, w której mechanik samochodowy obiecywałby Ci lepsze osiągi Twojego auta, a jednocześnie za Twoimi plecami popsuł w nim silnik lub wylał paliwo ze zbiornika!

Dlatego, jeśli zażywasz leki obniżające Twój poziom CoQ10, a dzieje się tak w przypadku większości leków przeciw cholesterolowi, to koniecznie musisz uzupełniać dietę o suplementy zawierające ten koenzym.
To niedopuszczalne, że tak mało lekarzy informuje o tym swoich pacjentów!

Prawda jest taka, że rozwiązania i terapie naturalne najczęściej w ogóle nie są znane lekarzom. Nie mogą więc oni zaoferować dobrego i skutecznego lekarstwa na choroby serca. Właśnie dlatego większość ludzi, których w swoim życiu poznałeś, umrze na skutek zawału czy udaru. Mają oni jedną cechę wspólną – ślepo wierzą w to, co słyszą, od osób ubranych w białe kitle.

Na szczęście Ty nie należysz do tego grona. Podobnie jak inne osoby, które mając dość kolejnych rozczarowań i katastrof, wybrały inną drogę: ochrony zdrowia w sposób naturalny.

Wielu z nich jest dzisiaj zagorzałymi zwolennikami takiej medycyny. Przyjmują taką samą postawę jak my: nie podważają z założenia sensu dokonującego się w medycynie postępu, ale wiedzą, że należy podchodzić do niego z rezerwą, i że istnieje naturalna, bardziej bezpieczna alternatywa.
Awatar użytkownika
Alek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1820
Na forum od: 19 lip 2014 09:30
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Alek »

Witam Zbigniew,
Zgadzam się z tym co napisałeś. Sam wiem po sobie jak jest,jestem po pięciu zawałach mięśnia sercowego-żyje,wyglądam normalnie ale według lekarzy ZUS-u jestem zdrowy i nadaje się do pracy,biore leki i będe brał do końca życia je. Cholesterol mam raz niski,raz wysoki i nie raz mam dosyć brania leków,ale chce jeszcze pożyć i coś zrobić na tym ziemskim padole,choć nie wiem czy będzie Mi to dane. Jak pracowałem spotykałem się ze sceptyzmem wobec lekarstw,które niby na jedną strone pomagają,a na drugą szkodzą zawsze tak było i będzie tylko czy my coś zrobimy z tym? Nic nie zrobimy ponieważ niektórzy będą wierzyć,że im pomogą jak mój śp.brat wierzył i co mu to dało nic cieszył się życiem i nagle traf nie ma go,a leki nie pomogły i tak samo lekarze,którzy nieśli mu pomóc,a twierdzili że jakby miał zmienione leki może jeszcze pożyłby więc pytam się gdzie jest sens życia jak go nie ma. Dodam,że oprócz zawałów mam inne choroby,ale nie będe się rozpisywał,chce żyć i dlatego biore leki na nadciśnienie,obniżające cholesterol.
Wybacz,że to napisze: Nie mów co jest dobre,a co złe ponieważ nie od dziś żyje. Gdyby nie pomoc osób,którym dużo zawdzięczam nie byłoby Mnie tutaj.
Pozdrawiam
Alek
ODPOWIEDZ