Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Słoneczko wywal sól i produkty zawierające glutaminian sodu :!: Wierz mi do wszystkiego można się przyzwyczaić i do nie dosolonych potraw też .Można zastąpić ziołami 8-)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Smużko :kwiat: u mnie w domu używa się minimalne ilości soli, natomiast dużo się pieprzy ;) :lol: ....ogólnie staram się uważać na produkty jakie jem....
Noooo ale z tymi ogórkami to może faktycznie przesadziłam :lol:
W piątek kupuję kapuchę z beczki :twisted: .....będzie bigosik, obym tylko za dużo nie zjadła :o :shock: :lol:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

:roll: ojjjj Słoneczko Ty rzeczywiście masz dietkę ;) dla wysoko ciśnieniowców :lol: :lol: :lol: ale bigosik i ja bym zjadła , podeślij :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27712
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Princi »

a moje ciśnienie od dwóch dni fiksuje i nie jem ogórków i kapuchy :roll: ....swoją drogą to nie powiem,że bym nie zjadła ;) może to halny jest temu winny :?: :roll:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: jak nie ma na co zwalić :roll: to i halny ... ;) może być :lol: :lol: a swoją drogą pizga niemiłosiernie :shock:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Najadłam się wczoraj kiszonej kapusty i.....nic [ obrazek zewnętrzny ] Ciśnienie dobre :twisted:
Jednak....odpukać w niemalowane ....mój lekarz prawdopodobnie trafił mi w końcu w odpowiednie leki :D
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27712
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Princi »

ja wczoraj napychałam się śledziami :roll: i może dlatego dziś ciśnienie poleciało w dół jak akcje na giełdzie ;) :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć , ze basen, pływanie dobrze wpływa na nadciśnienie tętnicze, bezsenność, a także choroby mięśni.
Pływanie rozluźnia mięśnie co z kolei zwiększa dopływ krwi do serca, obniża skutecznie skurczowe ciśnienie krwi.
Ponadto wzmacnia układ krążenia i tym samym zapobiega rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych.
Dowiedziałam się, że przy chorobach serca i nadciśnieniu, bardzo ważna jest odpowiednia technika pływania.
Najlepszy jest styl grzbietowy .....ramionami wykonujemy naprzemienne ruchy krążenia w tył.
Muszę się pochwic przy okazji, że nawet dobrze mi ten styl pływania wychodzi ;) :D
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Słoneczko, prosiłem Cię, oczyść sobie naczynia krwionośne.Jak to w końcu zrobisz, to z pewnością zarobię u Ciebie na buziaka. :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Nie ma mi kto zrobić Zbigniewie :kwiat: ;) :twisted:
Ostatnio na nic nie mam czasu, jestem zabiegana, zalatana i ciągle tego czasu jest mi brak ;)
Ale może w końcu zrobię tą mieszankę ziołową z miodem...miód już mam :D
ODPOWIEDZ