Sanatorium w Ustce "Perła"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Byczek
Posty: 2
Na forum od: 28 cze 2010 15:22

Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: Byczek »

W miesiącu kwietniu 2010r. byłam w sanatorium "Perła" w Ustce. Chcialam napisac żeby wszyscy tam wyjeżdzający mieli trochę rozeznania jak tama jest. Otoż sanatorium jest bardzo daleko do miasta. Jest ostatnim domem na tej ulicy gdzie nie dojezdzałam zadem autobus bo podobno nie było jeszcze sezonu. Nad morze jest blisko. Pokoje w tym czasie cieple ogrzewane nocą za co byli wszyscy wdzięczni. Co lekarzy przyjmujacych to zupełnie nie byli zorientowani co i jakie zabiegi przepisac /szukali w ksiażce co komu się należy/. Co do organizacji to sanatorium prowadzi Szef ktory jest nie miły wręcz arogancki . Stołownie to okropnośc. Posiłki niesmaczne , ziemniaki zawsze niedogotowane nawet w zupie / jeżeli to nazywa sie zupą/ Dania wszystkie mikroskopijne i nie ciekawe. Obsluga stolowki na powiadomienia że ziemniaki nie dogotowane to sie potrafiła tylko uśmiechniac i powiedziec że o tym wiedzą. Tylko 2 razy byly bułki zwykle a tak to nawet chleba brakowalo. Ludzie dokupywali ale z tym mieli problem bo miasto i sklepy bardzo daleko około 1 godziny na piechotę. Wycieczki też nie zbyt ciekawe przez co nie bylo zainteresowanych. Oplaty za leżaki pod koniec turnusu zdrożaly okropnie. Panie sprzatające a w szczegolności szefowa na parterze byla super. Cale szczescie że kwiecien byl pogodny i słoneczny . Na terenie osrodka nie można bylo przebywac z pieskie ale Kierownik z psem dużym swoim chodzil a pies zalatwiał sie wszędzie. Dwa lata temu byłam w Inowrocławiu w sanatorium " MODRZEW" bylam zachwycona . Posilki wspaniale ., urozmaicone, organizacja wspaniala, dużo wycieczek, pokoje sliczne, Lekarze i Panie pielegniarki bardzo troszczyly się o pacjęta. Nie ma porownania . To jak niebo i ziemia. Mimo że to Inowrocław ale wolałabym jechac tylko tam bo tam wspanialy basen i tam wspaniałe zabiegi które naprawde mi pomogły w leczniu bo przecież o to kuracjuszom chocdzi.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: Selene »

Witaj!

W pełni podzielam Twoją opinię. Ja byłam w PERLE prywatnie od 3 do 13 czerwca.
Jedynie z czego była zadowolona to pogoda. Odległość od centrum akurat mnie nie
przeszkadzała bo chciałam wypocząć w ciszy i spokoju.
Nie należę do osób które narzekają, kapryszą i wybrzydzają. Ale...
Wróciłam tam po 14 latach i przez ten okres nic się nie zmieniło. Ośrodek po prostu
się sypie. Jedzenie zimne, monotonne, bez smaku. Żadnej diety! I ma tu
na myśli osoby mające cukrzycę. W PERLE diety dla diabetyków nie ma.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM OŚRODKA !!!!!!

I jeszcze jedno zdanie które wyczytałam w regulaminie:

ZAKAZ UŻYWANIA PERSONELU CO CELÓW PRYWATNYCH

Po prostu super :lol: :lol: :lol: - cokolwiek to znaczy.

Serdecznie pozdrawiam
Selene
Dydona
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 sie 2010 09:03

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: Dydona »

A ja wprost przeciwnie. Uwielbiam Perłę ze względu na to, ze jest nad samym morzem w ciszy. Jedzenie zaliczyłabym do smacznych i w dużej ilości-zależy kto ile jada. Byłam tam 3 razy i zawsze chętnie wracam. nie spotkałam się tam z arogancją. Pokoje w porządku- balkony, grzyby, morze. Czego więcej mozna chcieć? :P
Małgorzata
Posty: 1
Na forum od: 17 sie 2010 17:59

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: Małgorzata »

To mój pierwszy pobyt w sanatorium ,więc nie mam porównania.
Byłam w sanatorium Perła w Ustce w dniach 22.05-12.06.2010.
Podobało mi się.
Pielęgniarki miłe,zabiegi troszkę "oszczędniejsze."
Kuchnia smaczna,zupy pod dostatkiem,pyszne surówki.Śniadania i kolacje skromniejsze,ale wystarczały.
Sanatorium blisko morza,co jest dużą zaletą,wokoło las!!!!!
Towarzystwo miłe,aczkolwiek mało towarzyskie :(
Organizacja rozrywek poza jednym ogniskiem i wieczorkami tanecznymi.....skromna.
Wycieczki fajne!!!!
Ogólne moje wrażenie,dobre!!!!
Sama Ustka mnie zauroczyła!!!!!
Pojadę tam w przyszłym roku!!!!!
Byczek
Posty: 2
Na forum od: 28 cze 2010 15:22

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: Byczek »

Co do napisu "Zakaz Urzywania personelu do spraw prywatnych" to nic dziwnego bo ja będąc na zabiegach ciągle słyszałam jak ludzie dzwonili oraz kuracjusze pytali się o kwatery prywatne i uzgadniali ceny z Pniami co prowadzą zabiegi jakie ceny w ich domach prywatnie. Nawet zapominali że już u mnie skończył się zbieg bo ważniejsze było wynajęcie pokoju w swoim domu w okresie sezonu a ja musiałam siedziec i wysłuchiwac cenę i jak daleko do morza. Jakby nie można było to załatwic tego po godzinach pracy. Niektórzy widzę że są zadowoleni z "Perły" ale chyba Ci co nigdy nigdzie nie byli i nie mają porównania. Ja byłam już kilkanaście razy wiec proszę nie dziwic się że mam takie zdanie. Miało byc przecież lepiej. Ale dla kogo? Chyba dla tych co są prywatnie. Mnie na to nie stac. A w kwietniu miałm super pogodę na tę porę roku. W Ustce bylam 15-20 lat wcześniej i nic sie nie zmienilo na lepsze. Niektórzy są zachwyceni jadłospisem w "Perle" ja nie mogę powiedziec że to było smaczne . Nie jestem wymagająca ale chyba zupę i drugie danie nikt nie bylby zachwycony jakby dostal z niedogotowanymi ziemnaikami. Dlaczego prywatni mieli nawet owoce . Dalczego w Kołobrzegu i świnościu lepiej karmią i lepsza organizacja a to też przez ZUS. Ja tylko wypowiadam się ze swojej strony a jak ktoś nie wierzy niech sam sprawdzi.
zuza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 28 gru 2010 14:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: zuza »

czy ktos jedzie do perly od 15 01 2011 z woj mazowieckiego?
jolanta48
Posty: 2
Na forum od: 21 maja 2011 12:31

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: jolanta48 »

ja sie wybieram do sanatorium perła w ustce 19 czerwca. Wyjeżdzam z Rzeszowa. Szukam chetnych na pasażera, bo jadę autem. Chodzi mi o niższy koszt za paliwo.
jolanta48
Posty: 2
Na forum od: 21 maja 2011 12:31

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: jolanta48 »

to znowu ja . zapomniałam podać kontakt tel. 600 377 280
mokuren
Posty: 2
Na forum od: 23 lis 2012 21:12

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: mokuren »

Wybieram się do sanatorium "Perła" w Ustce, samochodem; mogę kogoś zabrać. Wyjazd 1 grudnia 2012 z Warszawy. tel. 603495078. Tolek J.
rafre
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 cze 2012 11:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium w Ustce "Perła"

Post autor: rafre »

Witam,
odgrzeje kotleta, jak wygląda obecnie sytuacja w tymże sanatorium?
Dzisiaj rano zaglądnąłem w przeglądarkę i moje zdziwione oczy zobaczyły status: skierowanie do realizacji i miejsce Ustce sanatorium Perła :evil: w terminie 04-01-2013 do 25-01-2013.
ODPOWIEDZ