Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Małgoś
Posty: 2
Na forum od: 17 kwie 2010 19:38

Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: Małgoś »

Witam.
Przeglądarka skierowań na leczenie pokazuje mi m.in. takie informacje:

"Data wpływu do oddziału NFZ: 2009-09-11
Oddział kierujący: LUBELSKI
Bieżący status: SKIEROWANIE OCZEKUJĄCE NA WYZNACZENIE MIEJSCA I TERMINU LECZENIA
Numer w kolejce: 9964"

Czy ktoś się orientuje ile jeszcze będę czekać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: tenia53 »

Witaj, powinnaś zajrzeć do przeglądarki np. za dwa tygodnie czy m-c i na tej podstawie wywnioskujesz jak szybko "posuwa się kolejka", w każdym województwie jest inaczej, ja składałam wniosek prawie rok przed Tobą (NFZ dolnośląski) a mam nr ok.6500. Myślę, że gdy nr w kolejce będzie bliski 100 możesz zacząć pakować walizki :) i czekać na skierowanie z NFZ, no i za ok. miesiąc w drogę. Życzę miłego pobytu.
Małgoś
Posty: 2
Na forum od: 17 kwie 2010 19:38

Re: Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: Małgoś »

dziekuję tenia53

Miałam wlasnie nadzieję, że już ktoś zbadał z jaką prędkością posuwa się ta kolejka.

no ale i tak wyglada mi na to, że w tym roku to ja raczej nie pojadę.
zbych
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 23 kwie 2010 21:20

Re: Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: zbych »

Małgoś pisze:dziekuję tenia53

Miałam wlasnie nadzieję, że już ktoś zbadał z jaką prędkością posuwa się ta kolejka.

no ale i tak wyglada mi na to, że w tym roku to ja raczej nie pojadę.
Numer w kolejce niekoniecznie oddaje czas w którym pojedziesz. Ja śledziłem przez 2 miesiące i schodziło różnie po 50,150, a nawet 350. W czwartek 22kwietnia miałem nr 3964 i teoretycznie powinno to zejść gdzieś w czerwcu,a w piatek 23 kwietnia czytam ,a tu decyzja o przyznaniu turnusu od 31 maja??? Nie bardzo wiem jak to funkcjonuje>
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: tenia53 »

Witaj Zbych, a z którego jesteś województwa?, u mnie też wyjątkowo szybko przesunęła się kolejka , jest już nr 4900 i mija właśnie 17 m-c od daty wystawienia wniosku. Ciekawi mnie ile Ty m-cy czekałeś. Jesteś szczęściarzem -super okres masz przyznany. Pozdrawiam.
zbych
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 23 kwie 2010 21:20

Re: Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: zbych »

tenia53 pisze:Witaj Zbych, a z którego jesteś województwa?, u mnie też wyjątkowo szybko przesunęła się kolejka , jest już nr 4900 i mija właśnie 17 m-c od daty wystawienia wniosku. Ciekawi mnie ile Ty m-cy czekałeś. Jesteś szczęściarzem -super okres masz przyznany. Pozdrawiam.
Woj. dolnośląskie, a czekam 17 m-cy. No ale się doczekałem i okres faktycznie jest super. Jedno co mnie martwi to niezbyt pochlebne komentarze o sanatorium do którego mam skierowanie-"Zimowit" w Dusznikach Zdroju, choć były również pochlebne więc nie wiem jak to jest naprawdę. Przetestuję na własnej skórze ha,ha,ha. Co do Ciebie to myślę, że lada moment mozesz oczekiwać skierowania- jeżeli pójdzie tak jak u mnie. Powodzenia.
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Numer w kolejce, a czas oczekiwania

Post autor: grudzien »

Z oczekiwaniem jest różnie....spodziewałam się około września(czas oczekiwania 16 miesięcy) :D A tu niespodzianka .Otrzymałam skierowanie z datą rozpoczęcia 29.05.2010.Są różne sytuacje, również zdarzają się zwroty. W 2008 otrzymałam skierowanie, nie odpowiadał mi termin (opisałam i wysłałam ładnie motywując), po dwóch tygodniach otrzymałam następne skierowanie. Słyszałam od koleżanki, że można zadzwonić do NF i się uprzejmie dowiedzieć, czasami może się udać , ja tego nie praktykowałam. pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ