Podział pokoi w sanatoriach

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7833
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: darek »

Drodzy Mili

ALE NIE zapomnijmy że mamy XXI wiek
Skoro płacę skladkę o ktorej wspomniala Atina -TO MAM PRAWO czegoś od tego systemu WYMAGAĆ
Co automatycznie wiąże się z tym że chyba mam PRAWO do Zycia i Rehabilitacji

Dlaczego jako Singiel
MAM i JESTEM DYSKRYMINOWANY

Bo co było wielokrotnie przytaczane NIKT nie bedzie zadzieral z ....

A może wartało by wreszcie bo słysze to od czasow Grudnia 1970 ,że w Najblizszym czasie będzie lepiej
Dlaczego od grudnia 1970 -moze dlatego ,że wlasnie wtedy Ojciec przyniósł TV do Domu i w owym TV -było słychac tylko
Pomóżcie Naprawić
I tak jest co jakis czas rok 1980 czy kolejne wydarzenia i przy kolejnych Zmianach
WSZYSCY TYLKO OBIECUJA Nikt nie spełknił Naszch potrzeb

Każdy mówi Będzie lepiej

Ale ok ZERO POLITYKI

Faktycznie może My jako Forumowicze przygotujemy się i wywrzemy PRESJE na Naszych przedstawicieli w Sejmie i Zacznie się Reforma Lecznictwa sanatoryjnego

Zapewne duzy % Kuracjuszy zgodzi się na potencjalny dłuższy czas oczekiwania -ale ZA WARUNKI ktore zapenia godny pobyt

Kazdy kuracjusz powinien

MIEĆ Wybor miejsca zakwaterowania

Dlaczego Nie mogę podczas pobytu być z przyjacielem -kolegą - Bo co Bo Stawrzam zagrożenie że będe pił czy ???

Dlaczego Nie mogę spędzić pobytu z Osobą z którą nie posiadam GLEJTU z USC

Dlaczego nie mogę być Sam bo potrzebuję WYCISZENIA
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: MaryKate »

Darku , byłaby taka możlwość aby stworzyć petycję i kto by chciał to by się podpisał tu na forum pod nickiem a na priv swoim imieniem i nazwiskiem . Bedziesz wiedział ile osób tak samo myśli . Jeżeli byś chciał miał czas , bo nie każdy wie gdzie uderzyć . Po prostu po jakimś czasie np miesiąc bo nie każdy jest codziennie na forum wydrukować i zanieść albo wysłać . Jeżeli to oczywiście to nie kłopot dla Ciebie .
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: MaryKate »

Atina byłyśmy w tym samym sanatorium tylko ja rok wcześniej , tam nie ma jedynek , dwójki i trójki , po tym pobycie powiedziałam nigdy więcej ale minął rok i emocje opadły . Już na wejściu poczułam że będe mieszkać z nałogową palaczką , walizka ciuchy ale tego co było dalej się nie spodziewałam . żadne argumenty nie trafiały , nawet w nocy już zaczeła wstawać i na balkon wychodzić i w dzień też na balkonie . choć inni palili przy głównym wejściu . Recepcja ma wszystko gdzieś aby mieć święty spokój . Zobaczę co NFZ postanowi w mojej sprawie o przełożeniu . Jeżeli nie przychylą się do mojej prośby to wolę składać kase i jechać za swoje nie musi byc to trzy tygodnie latem w Kołobrzegu , Solec , Iwonicz którego niektórzy nie lubią oby rehabilitacja była skuteczna .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5107
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: zbigniew165 »

MaryKate jestem za i mogę się podpisać imieniem i nazwiskiem na każdej petycji w tej sprawie. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14655
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: GIENIA »

Podejrzewam , że większości piszących w temacie , tak jak i mnie , nie przeszkadza to , że małżonkowie jeżdżą w tych samych terminach , czyli razem , z różnych względów jest Im tak wygodniej ( chociażby wspólna podróż ) , problem jest tylko w tym , że stanowią Oni grupę uprzywilejowaną przy przydziale pokoi .
Dla zdecydowanej większości kuracjuszy stanowi to duży problem , i faktycznie powinni wreszcie coś z tym zrobić .

Czytając Wasze doświadczenia z pobytów , muszę stwierdzić , że jestem szczęściarą 8-) Tylko 2 razy byłam w jedynce , pozostałe 13 pobytów , to dwójki , trójki , studio . Nigdy z nikim nie miałam żadnych konfliktów , problemów , ani nikt ze mną . Były osoby , z którymi mam dobry , a nawet bardzo dobry kontakt od wielu lat , z którymi spędzałyśmy 24/dobę .. ;) . były tez takie , z którymi nawet nie wymieniałyśmy się numerami telefonów , ale zawsze bezproblemowo , zawsze kawę wypiłyśmy razem między zabiegami , porozmawiałyśmy .
Też byłam w dwójce z panią , która we wrześniu chodziła spać po 20-ej . Nie ograniczało mnie to w żaden sposób , bo o tej godzinie nie było mnie nigdy w pokoju , a i Ona była zadowolona , bo ja jej się nie krzątałam :lol: Najmniej ciekawie właśnie tą panią wspominam ;) jest w moim wieku :)

Zainteresowanym - powodzenia w działaniu :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: jacky6 »


Wszystko co napisane, to jest jedynie pobożne życzenie, nawet jak ktoś nie wierzy w Boga.
Lobby sanatoryjne zwane inaczej uzdrowiskowym jest tak silne, że nie da sobie z nim rady nawet sam Allah.
Słusznie MaryKate napisała, że pora zbierać kasę na wyjazdy komercyjne bo tam wtedy można wykurować się w godnych warunkach.
Niekoniecznie trzeba jechać na 21 czy 24 dni, wystarczają dwa tygodnie i pakiet zabiegów wymagalnych zaliczony.
W ubiegłym roku zaliczyłem z połowicą tygodniówkę w Cieplicach a w tym roku Włókniarz zadatkowany a Stare Łazienki ( Nałęczów ) zarezerwowane.
Trzeba zmienić myślenie i kasę przewidzianą na wczasy przeznaczyć na kurację.

:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć.
Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.

:ugeek:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7833
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: darek »

Gieniu
Droga Gieniu

Mnie nie chodzi że pobyty serwowane są Małzonom

Mnie chodzi tylko o to ,że wg CZYJEGOŚ widzimisię
Jako singiel -singielka
Jestem traktowany jako brzydkie okreslenie Kuracjusz 2 SORTU

Bo Ja nie mogę być w pokoju o wyższym standardzie a takie są własnie pokoje 2 osobowe
Bo Ja z autoamtu jestem PRZYDZIELANY dla 3 czy 4


Bo co jest pośrednio REGUŁĄ np w Dawnym Kombatancie dziś Perle Bałtyku
To małżeństwa maja przydzielane pokoje na deptak -Cieplejsze i bardziej nasłonecznione

Raz tylko ówczesny Dyrektor Kombatanta zrobil REWOLUCJE i pokoje były przydzielane tak jak ktoś przyjechał
Oj Był Dym bo chyba na 50 Par chyba z 10 było wspólnie
Pokoje były przydzielane schorzerniami
Tak
wg schorzeń
Kardiologiczni 1 i 2
Cukrzyca 3 i 4

Zapewne pomocna była by Tutaj Koleżanka Narewka i opowiedziala o scysji w kołobrzeskiej Willa Fortuyna gdzie doszło prawie do rękoczynow
Na 130 Osób Było chyba 50 par małżenskich a pokoi 2 osobowych az 20

Dla mnie Transparentne było by ABY Stosowano Jedna Zasadę dla WSZYSTKICH -alebo Jest albo nie ma REZERWACJI
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2469
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: nula »

jacky6,
prośba do Ciebie: mógłbyś pisać jak wszyscy bez tego rażącego koloru? I jeszcze to powiększenie.

Oczy mnie bolą. A nie mam jeszcze takich problemów z oczami jak niektórzy.
Musiałam przeczytać 2* aby zrozumieć treść, bo ten kolor powoduje jakiś dysonans w synapsach.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5107
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: zbigniew165 »

Nula popieram Twój ostatni post odnośnie tego koloru.
ODPOWIEDZ