Lalka Cieplice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Radził bym Ci przyjechać wcześniej jeśli masz taka możliwość, pokoje dają też wcześniej, w zależności jak poprzednie osoby go zwolnią i panie posprzątają, (mnie udało się dostać już ok 12), 14 to taka godzina graniczna powiedział bym :)
Ja przyjechałem dzień wcześniej, bo miałem spory kawałek by dojechać, (prawie 500 km), wykupiłem dodatkowy nocleg, popytałem w recepcji odnośnie pokoi, wstałem wcześniej i byłem jeden z pierwszych w kolejce, szybko załatwiłem przyjęcie, stołówkę oraz wizytę u lekarza. Jak się nie mylę ok 10.30 już miałem wszystko ogarnięte. Życzę Ci miłego pobytu.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Zaraz wyjeżdżam :D .Trochę jestem nie wyspana.Dotrę jak dotrę takie mam połączenie.Odezwę się jak wrócę z turnusu :D
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

No to miłego wypoczynku :) Ciekawe czy w poście będą wieczorki taneczne w Edwardzie i Pałacyku Zdrojowym?
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

Czołem młodzieży :D :D :D mnie tez w udziale przypadła Lalka na szczęście albo i nie (tego nikt nie wie :D ) od 10 maja.Czytałam co pisał Mark i jakos to mnie troszke pocieszyło ale mam jeszcze kilka pytań....czy w pokojach są czajniki? czy tylko na korytarzu ...no i czy na korytarzu jest czajnik czy tylko dystrybutor wody ( z niego nie da sie zaparzyć kawy :roll: )....czytałam cos o pralce ....ale to w Zdrojowym , czy z Lalki też można z tej pralki skorzystać,? Czy pacjenci z Lalki maja zabiegi z rana czy tylko później? No i sanatorium to nie zakon :D napisz cos o rozrywkach ...np wieczorki, wiem ze tam był kiedys teatr , czy jest czynny i tak wogóle wszystko co ciekawe .....pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Czołem młodzieży :D :D :D mnie tez w udziale przypadła Lalka na szczęście albo i nie (tego nikt nie wie :D ) od 10 maja.Czytałam co pisał Mark i jakos to mnie troszke pocieszyło ale mam jeszcze kilka pytań....czy w pokojach są czajniki? czy tylko na korytarzu ...no i czy na korytarzu jest czajnik czy tylko dystrybutor wody ( z niego nie da sie zaparzyć kawy :roll: )....czytałam cos o pralce ....ale to w Zdrojowym , czy z Lalki też można z tej pralki skorzystać,? Czy pacjenci z Lalki maja zabiegi z rana czy tylko później? No i sanatorium to nie zakon :D napisz cos o rozrywkach ...np wieczorki, wiem ze tam był kiedys teatr , czy jest czynny i tak wogóle wszystko co ciekawe .....pozdrawiam serdecznie.
Na górę
Gratulacje przydziału, ja osobiście nie byłem w Lalce tylko w Zdrojowym, czajniki były w każdym pokoju i to bezpłatnie w 2022, pralka też dostępna za drobną opłatą w Zdrojowym. Jak jest w Lalce musisz zadzwonić i dopytać. Z pralki pewnie mogła byś skorzystać i w Zdrojowym wystarczy uiścić opłatę lub poprosić kogoś ze Zdrojowego. Teatr jest w parku sam tam byłem na koncercie. Jest też amfiteatr w weekendy bywały różne koncerty, dodatkowo można też podjechać autobusem lub samochodem do Jeleniej Góry do kina lub na inne wydarzenia artystyczne. Co do zabiegów są od 7 do 15
Ja zazwyczaj do obiadu 13.15 bylem już po zabiegach chyba tylko ze 3 razy miałem bicze wodne ok 14. Potańcówki są w sanatorium EDWARD lub w Pałacyku Zdrojowym codziennie za wyjątkiem wtorku jeśli dobrze pamiętam. Chodziliśmy cała ekipą zawsze mieliśmy zarezerwowany duży stolik (ok 20 osób). Płatny był telewizor, (czasem udawało się to też obejść :) ). Jak jeszcze masz pytania pisz śmiało chętnie Ci odpowiem. Pozdrawiam
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

Mark pięknie Ci dziękuję za odpowiedz :D .Dzwoniłam już do Lalki ale dodzwonienie się graniczy z cudem , mam jeszcze czas i będę próbowała.Szkoda że takich ludzi jak Ty jest stosunkowo niewiele....często szukają informacji tyle że swoimi się nie dzielą.....ja po powrocie zawsze staram sie opisać ,tak tez zrobie i tym razem aczkolwiek zdaje sobie sprawę ze to opisy troszkę subiektywne....często czy pobyt uznajemy za udany czy nie zależy od ludzi którzy są z nami....Twój pobyt był na pewno udany ;) . Ja zawsze staram sie jechać z dobrym nastawieniem i na szczęście sie udaje :D ...Raz jeszcze dziękuję...pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Ja bardzo miło wspominam pobyt w Cieplicach :( był to mój pierwszy pobyt w sanatorium miałem spore obawy jak to będzie, ale trafiłem na bardzo fajnych ludzi nie było czasu na nudzenie się co dzień były wypady na wycieczki, (miałem samochód) a wieczorami wypadu do Pałacu Zdrojowego na balety, a po baletach impreza w pokoju :D :D :D
Obecnie w Lalce jest koleżanka może napisze coś jak wróci. Masz tam dwa duże parki Zdrojowy i Norweski jest gdzie pospacerować, a jak lubisz ciut pochodzić po pagórkach i górach to masz super miejsce do wypadów :) Polecam niedaleki Zamek Chojnik i piękny widok na cała okolicę, Zaporę i most kolejowy w Pilchowicach, wodospad Szklarki, Szklarską Porębę, Karpacz i Świątynię Wang, Park miniatur w Kowarach, Wieżę widokową w Świeradowie Zdroju, wypad do Harrachowa, do Pragi, Szwajcarii Saksońskiej i wiele innych fajnych miejsc.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Witam wróciłam uff.No to wrażenia mieszane.Nie wiem czy mam być szczera czy dyplomatyczna :?: Pora roku nie sprzyjała spacerom po mokrych zabiegach.Dobrze że nie było śniegu to chociaż obyło się bez kozaków,można było przemknąć w pepegach.aktualnie mam gości ale później chętnie odpowiem na pytania i podzielę się wrażeniami.
,
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Atina »

Jak najbardziej szczera :) ...zawsze jest to ocena obiektu subiektywna
Osobiście jestem zainteresowana Cieplicami jaki obiekt polecasz np.Agat czy go dobry wybór
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

stacy+ pisze: 09 mar 2024 08:42 Witam wróciłam uff.No to wrażenia mieszane.Nie wiem czy mam być szczera czy dyplomatyczna :?: Pora roku nie sprzyjała spacerom po mokrych zabiegach.Dobrze że nie było śniegu to chociaż obyło się bez kozaków,można było przemknąć w pepegach.aktualnie mam gości ale później chętnie odpowiem na pytania i podzielę się wrażeniami.
,
Witaj pięknie.....fajnie że się będziesz chciała podzielić wiedzą bo ja poszukuje aktualnych informacji z Lalki....a Ty zdaje się właśnie w Lalce byłaś .NP interesują mnie pokoje to znaczy wielkość też ale czy np mają czajnik czy tylko na korytarzu , czy rejestracja po przyjeździe jest w Lalce czy innym obiekcie....jak jest w Lalce z dostępnością do zabiegów,i tak wogle interesuje mnie wszystko co możesz i zechcesz przekazać....serdecznie pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ