Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Kuracjusz2021
Posty: 1
Na forum od: 28 lip 2021 14:47

Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: Kuracjusz2021 »

Byłem w Lądku w Jubilacie w styczeń -luty 2023. Szukałem przed wyjazdem opinii i nie było za wiele aktualnych wiadomości, dlatego też postanowiłem opisać swoje odczucia. Samo sanatorium może i bez fajerwerków, ale nie ma też co narzekać. Pokój w którym byłem miał wszystko co potrzebne, bez luksusów ale też nie za mały, czysty, wiec nie ma się do czego przyczepić. Balkony nadal oczywiście zamknięte ale w zimie to nie przeszkadzało.Łóżka niby wygodne ale dla mnie za miękkie materace ( ale to oczywiście moja subiektywna ocena ). Trzeba wziąć trochę rzeczy bo jest problem z suszeniem akurat nam w łazience nie grzało a w pokoju suszyć trochę nie wypada Jedzenie mi osobiście smakowało i nie mogę narzekać, może nie były to duże racje ale nic nie dokupowałem i dawałem radę, choć przyznaję że miłe panie mnie trochę dokarmiały. Ale było smacznie, zupę można było sobie dolać, chleba też nie brakowało, więc było O.K..Posiłki 8 śniadanie, 13 obiad i 17 kolacja. W sanatorium brakuje jakiejś kafejki, czy miejsca gdzie można spokojnie porozmawiać, przez telefon -szczególnie wieczorem a po 22 to już problem. Personel miły i życzliwy, pani doktor też fajna, więc raczej same plusy, Ręczniki wymieniane co tydzień chyba ( miałem swoje), pokoje sprzątane przez miłe panie. Jedynie pan od kriokomory jakiś mało mówmy i mało uśmiechnięty. Co do zabiegów jedynie można się przyczepić a to z powodu tego, że trzeba ganiać po innych ośrodkach nawet jeśli dane zabiegi są w Jubilacie to i tak wysyłają ludzi do innych budynków. Dlaczego nie wiem? Niektórzy mieli z tym problem jak było np. ślisko a i dla zdrowia było to niezbyt dobre bo po gorącej kąpieli, czy borowinie człowiek rozgrzany wracał do Jubilata. Może przez to właśnie dużo ludzi chorowało co było przykre i uciążliwe dla innych.
Sam Lądek zimą do mnie nie przemawiał ale w lecie pewnie jest pięknie. Na tańce wieczorem można iść do Piekiełka lub Kaprysu ( to dwie najpopularniejsze knajpki) , więc jak ktoś to lubi to wieczory może spędzić tańcząc. Można też wyjść na koncerty np. muzyki francuskiej, hiszpańskiej itp. co uważam za dobry pomysł bo za 30 zł. można spędzić jakoś inaczej i przyjemniej wieczór.Jakieś szlaki spacerowe oczywiście też są nawet byłem na Trojaku i górze trzech krzyży ale aura akurat nie sprzyjała na tego rodzaju wyprawy (ślisko, wietrznie i niebezpiecznie), ale jak ktoś chce i lubi to coś znajdzie dla siebie. Miejsce parkingowe można wykupić przy Jubilacie, można i zaparkować bezpłatnie też gdzieś w niedalekiej odległości ale akurat było dużo śniegu i takie miejsca były zasypane.. Nie wiem czy napisałem w swojej opinii to co istotne ale może komuś się przyda ta ocena. Samych zabiegów nie oceniam bo nie mam wielkiego doświadczenia w tym zakresie i nie wiem czy te zabiegi są na odpowiednim poziomie, czy dobrze dobrane do schorzeń. To już każdy musi indywidualnie zrecenzować. Najważniejsze to jednak jest to z jakimi ludźmi przebywamy. Ja akurat trafiłem na super gościa w pokoju, z którym dogadywałem się świetnie, przy stoliku na posiłku też było fajnie a i pogadać po zabiegach też miałem z kim. Dlatego też miło wspominam pobyt w Jubilacie i daję wysoką notę swojemu pobytowi w sanatorium. Pozdrawiam wszystkich byłych i przyszłych kuracjuszy w Lądku.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4146
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: Bibi2 »

Kuracjuszu , dziękuję za opinię :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1962
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: Zosia »

I ja dziękuję za opinię i poświęcony czas na jej napisanie. Zdrówka życzę :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11668
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: Atina »

Dziękuję za opinię :kwiat:
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: tanganika »

I ja dołączam się do podziękowań za piękną opinię. Kuracjuszu bardzo dziękuję :kwiat:
Właśnie otrzymalam ekstra szybki, po 9 dniach oczekiwania od złożenia skietowania w NFZ, przydział do tego sanatorium. Z Warmii to kawał drogi i kiepski dojazd. Niestety termin od 30 maja do 20 czerwca kolidował z moimi planami, o czym szybko powiadomiłam nfz i poprosiłam o zmianę terminu. Trochę obawiałam się tej miejscówki, ale się cieszę, że jest pozytywna opinia w temacie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7051
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: sztani »

Dzięki za opinię. :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1266
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: wiktor64 »

dzieki za opinie :D
leks
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 30 sie 2023 09:08

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: leks »

Konkretna recenzja, dzięki :)
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: tanganika »

Witam serdecznie wszystkich :D. Nawiązując do zamieszczonej opinii dodam, że również byłam na kuracji w Jubilacie. Z pobytu jestem bardzo zadowolona. Standard obiektu - epoka PRLu, ale dla mnie świeżo upieczonej emerytki to miłe wspomnienie czasu mojej szczęśliwej młodości. Dziękuję, że mamy taką bazę uzdrowiskowa i możliwość poprawy zdrowia. Pokoje czyste, głównie 2 osobowe, nawet wieszaków w szafie nie brakowalo. Na pół piętrach były znacznie ładniejsze. Personel przemiły, uczynny i pomocny. Wymiana ręczników raz w turnusie. Pokoje przydzielają Panie pielęgniarki. Lekarze mili, zamiana zabiegów była mozliwa. Ja bylam na przełomie czerwca i lipca kiedy trwał 25 międzynarodowy festiwal tańca. Zwróciliśmy się z pismem do prezes spółki Lądek-Zdrój - Długopole o zgodę na późniejsze powroty do budynku, ponieważ pokazy taneczne zaczynały się o 21.30. Dostaliśmy zgodę na pobyt poza budynkiem do godz. 24. Był to czas pięknych przeżyć artystycznych związanych z udziałem w imprezach. Cześć jednak wybierała tańce w Kaprysie i Piekielku.
Zabiegi, podobnie jak w innych sanatoriach. Dla mnie jednak najlepsze byly kąpiele radonowo siarkowe i emantorium z inhalacją radonową. Wędrówki na zabiegi do Jerzego, Adama czy Wojciecha były również pozytywną stroną rehabilitacji. Dawały możliwość delektowania się urokami pieknego parku uzdroeiskowego. Pogoda dopisała. Lądek Zdrój latem jest przepiękny. Nie zdążyłam jeszcze odwiedzić wielu ciekawych miejsc turystycznych, ale to nadrobię. Zabiegi i upały trochę mnie wyczerpaly, co spowodowało spadek cisnienis i ogólne osłabienie. Dla mnie pobyt w Lądku był udany. Życzę wszystkim przybywającym do Lądka poprawy zdrowia i zadowolenia z pobytu :kwiat: .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4146
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ladek Zdrój - Jubilat opinia

Post autor: Bibi2 »

Super Tanganika ,
dziękuję :kwiat:
ODPOWIEDZ