Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 454
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: Dagna »

GIENIA pisze: 10 lis 2023 10:26 Dagna :kwiat: dziękuje za opinię . A czy kawiarnia , o której pisał w styczniu gucio , działa ?
Strasznie nie lubię przebywać w środowisku takich osób , jak ci pracownicy , o których piszesz . :(
A lekarze dogadani ? , czy zalecają co im się podoba , nie słuchając sugestii kuracjusza .
Tak kawiarnia oprócz dnia przyjazdu i poniedziałków działa od 19 do 21.30 muzyka z youtube czasem z reklamami, w sumie to jest podziemie bez klimatyzacji stary wiatrak ledwo zipiący ogarnia parkiet (mały). Obok w Muszynie IZC podobna, nieczynna we środy - ładniejszy wystrój, ale z muzyką tak samo. Na dobre ciasta do Dworu Starostów w innych kawiarniach na mieście też ich ciasto podają. W kawiarni/restauracji Miód i Wino też tańce - to w okolicach kościoła.
Mój lekarz pytał czy pasuje. Ludzie też nie narzekali na dobór zabiegów - tak jak pisałam ich wykonanie było problemem - oprócz "prądów" i okładów borowinowych (plastry) na pozostałych zabiegach co 3 dni zmiana fizykoterapeuty - za zimne kąpiele, smarowanie plecków zamiast masażu, gimnastyka jak sobie chcesz tak rób albo idź i nie zawracaj...Generalnie 54 zbiegi rozbite na 6 lub 7xcoś tam...

ka_jak_kazimierz - pewnie masz racje co do ich pensji, przykro, że na kuracjuszach się to odbija, uśmiech najmniejszy problem, oni naprawdę jakby szczekali - "tak" "nie" odpychającym tonem i koniec zasobu słów. No było minęło na razie odechciało mi się wyjazdów skoro nie można sobie wybierać miejsca. Będę ciułać na wyjazd prywatny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

Dzień dobry
Na prośbę Majki zamieszczam opis sanatorium

1. Zakwaterowanie.
Dzwoniąc przed turnusem usłyszycie, że nie ma rezerwacji pokoi. Dopytując o jedynkę dowiecie się, że zwiększycie szansę pojawiając się dzień wcześniej, czyli w dzień wyjazdu poprzedniego turnusu.
Koszt 130 złotych nocleg plus dla chętnych śniadanie następnego dnia 30 złotych.
To czego nie usłyszycie to to, że przyjeżdżając o 12, 14 lub później szansy na taki pokój brak. Jedynek jest 6, plus 6 w studio, 44 pokoje to dwójki.
Przybyłam ok. 6.30 rano, o 7 wpisano mnie na listę "jedynkową" i ok 11 otrzymałam pokój. Bez problemu można poczekać na kanapach przy recepcji.
Parking rotacyjny, nie pytałam o koszt.
Tego samego dnia wizyta u bardzo sympatyczej pielęgniarki a wieczorem u lekarza.
Można płacić kartą. Nie ma sklepiku ale jakieś słodycze i napoje, fizelina były dostępne
2. Pokój.
Jedynka na trzecim piętrze, z widokiem na wejście do ogrodów, brak balkonu.
Duże dwuosobowe łóżko, bardzo wygodny materac, dwie poduszki, kapa i koc z poprzedniej epoki.
Do dyspozycji czajnik, spory talerzyk, dwa kubki, dwie łyżeczki.
Mały tv, koszt w jedynxe 110 złotych , w dwójce po 55 za osobę. Nie oglądam zatem nie brałam.
Łazienka a' la lata 90te ale grzejnik nowy, jak już w rurach doleciała gorąca woda to była zawsze ciepła.
Generalnie pokoik spoko.
Jeden duży ręcznik, wymiana płatna . Miałam swoje zatem żaden problem. Drugi mniejszy dostaje się na borowinę.
Pościel i wymiana płatne 20 złotych.
Panie wyrzucają śmieci co drugi dzień, myją podłogę, zlew, WC. Poprosiłam o miskę na pranie i przyniosły. Bardzo miłe i życzliwe.
W pokoju fajna przesuwna szafa, szafka , szafka nocna, lampka do czytania, stolik, dwa wygodne krzesła. Na korytarzu szczotka i deska do prasowania.
Pokoje odświeżone i nie. Najłatwiej poznać po podłodze, te odświeżone mają z reguły panele a nie linoleum.
3. Lekarz, baza zabiegowa.
Lekarzy jest trzech. Trafiłam na bardzo sympatycznego, co chciałam dostałam. No oprócz biczy te miałam wykupić, niestety pojawiło się przeziębienie i finalnie nie kupiłam. Zamiany zabiegów możliwe, dokupienie po konsultacji z lekarzem. Gabinet pielęgniarek czynny całą dobę. Nie sprawdzają pokoi.
Właścicielki nie widziałam, brak wieczorku zapoznawczego i jakichkolwiek aktywności organizowanych przez ośrodek.
Baza zabiegowa na ogromny plus, zarówno jeżeli chodzi o różnorodność jak i stan sprzętu oraz personel. Część zabiegów można zrobić wcześniej w tym samym dniu ale nigdy dzień wcześniej.
Z tego co wiem są dwa zabiegi wiodące każdy po 9 sztuk. U mnie były to kąpiele borowinowe oraz oklady borowinowe ( paćka nie plaster).
Wanny duże, czyste, błotka nie żałowano, zawsze dostałam porcję na dodatkowe nałożenie w kąpieli. Obydwie panie na tych zabiegach przesympatyczne.
Jedyna uwaga to konieczność wymiany kocy na okładach.... podobno właścicielka kupuje już pół roku.🥴
Krio i ćwiczenia w fajnie zaopatrzonej w sprzęty sali na trzecim piętrze obok mojego pokoju. Są rowerki, ugul, ćwiczenia i z piłkami i z taśmami, blokiem, ciężarkami, bardzo mili rehabilitanci i zawsze ćwiczyli razem z kuracjuszami.
Wirówki trzy, w tym solanka. Czysto, sprawnie zawsze można z kimś pogadać 😁
Masażysta genialny, doskonale wiedział, co jak i gdzie nacisnąć. Szkoda, że tylko sześć masaży.
Najsłabszym ogniwem kadry jest ciągle nafochana pani na prądach, boa, magnetronikach, laserach , lampach....no cóż pewnie już powinna być na emeryturze. Sześć zabiegów przeżyłam.😉
Ludzie byli zachwyceni nowoczesnym łóżkiem wodnym. Podobno rewelacja. Spróbuję następnym razem
4. Posiłki.
Wydawane na dwie tury 8.00; 13.00 ; 17.30 i godzinę później.
Sala konsumpcyjna z lat 80tych. Stoły 4 osobowe.
Zastanówcie się biorąc dietę cukrzycową bo po pierwsze owej diety to nie przypomina po drugie będziecie mieli ślinotok patrząc na stoliki obok. Przykład pierwszy z brzegu, gotowana marchewka dla cukrzyków, kapusta kiszona dla reszty.
Przez trzy tygodnie naprawdę obleśne zupy na wodzie, koperkowa, selerowa, grysikowa, brokułowa, ziemniaki z wodą i marchewką, czarny kalafior z wodą i marchewką. Brrrr ...nie przyjechałam się obżerać ale zupy uwielbiam tych jeść się zwyczajnie nie dało. Drugie dania przeważnie w porządku.
Śniadania standard. Ogromnym plusem były podawane oprócz niedzieli zupy mleczne, manna, owsianka, kukurydziana...i pyszny dżemik do chleba.
Kolacje bez szału, dwa razy gorący dodatek. Fasolka po bretońsku i kopytka zalane tłuszczem dla cukrzyków. 🙄 Trafiły się połówki owoców cytrusowych. W niedzielę kawałek ciasta co prawda z zakalcem ale było.
Dokupowałam to na co miałam ochotę i tyle.
Dodam tylko, że musiałabym być w desperacji płacąc komercyjnie 110 złotych za to wyżywienie.
5. Atrakcje.
O Muszynie później. Sam ośrodek jest na górce zatem pierwsza atrakcja to trening kardio. Mówię to z żartem bo żaden to problem, po drodze ławeczki a kondycja się faktycznie poprawiła. Tuż za płotem wejście do ogrodów sensorycznych. Miejsce nawet teraz magiczne, wiosną latem i jesienią można tam przebywać godzinami.
Na piętrze minus 1 miejsce do tańca i małego co nieco czyli drinka, piwka lub soczku. Wystrój do wymiany, muzyka z kompa ,ale poskakać można.
Jak jest z kim bo ten turnus to mogiła. Dzielił się na małżeństwa ( głównie) i ludków zamykających się w pokojach po kolacji i.... cisza do rana. Potem grupkę zaprzyjaźnionych palaczy chodzących kilkanaście razy w na fajkę i w grupce. Oraz resztę świata czyli lubiących chodzić, tańczyć....mam fajny filmik ile ludzi ze 130 osób bawi się na dole. Sytuację ratowały wizyty ludzi z Muszyny - ZUS oraz wizyty tej trzeciej grupki w sanatorium niżej. Wesoło było....😏
Tyle z rozrywek w ośrodku. Dodam, że byłam bez męża i nie palę. 🤣
Generalnie Muszyna dwa razy na tak , Korona również i chętnie wrocę bo naprawdę są dużo gorsze ośrodki szczególnie pod kątem zabiegów. Natomiast nigdy w życiu nie pojadę w takim martwym i paskudnym pogodowo terminie. Sporo przeziębionych, ja też. Ciemno, pusto, ponuro wliczając w to ludzi na turnusie, starałam się codziennie chodzić ale w ulewnym deszczu ( takich dni było 7) średnia to przyjemność. Ostatni tydzień to opady śniegu zrobiło się świątecznie.
Kolejne podanie złożę z ZUS, szkoda urlopu na listopadowy turnus zabiegów więcej i brak kosztów pobytu.
No i Muszyna.

Skoro odebrałam miasteczko tak pozytywnie w listopadzie,w miesiącach od maja do października byłabym zakochana.
Czyściutko, ciągle inwestycje, bezpłatne koncerty, bardzo przyjaźni ludzie.
Niestety ... lodowisko jeszcze zamknięte, poustawiane przepiękne ozdoby w parku i miejskie zaświecą dopiero 4 grudnia. Restauracje bądź zamknięte bądź otwierane w weekend. Są trzy klimatyczne kawiarnie jedna na rynku z obłędnym w smaku jabłku pieczonym, w dworze starostów z genialnymi lodami z gorącymi malinami oraz w ratuszu, urzekające wnętrze i fajne wypieki.
Sporo sklepów i Netto i Biedronka oblegana przez słowackich Romów, delikatesy, sklepy wędliniarskie,z owocami, prasą, drogeria, księgarnia, piekarnie, Pepco, dwie apteki.
Sporo do pochodzenia ale jak wspomniałam na części tras w ulewnym deszczu można jedynie kark skręcić.
Wrocę na bank ale w bardziej sprzyjającej wędrówkom, spływom Popradem porą. W załączeniu kilka zdjęć, na ten czas co przed życzę wszystkim trafionych przydziałów i spokojnych świątecznych dni.
Majka
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za obszerną i zarazem konkretną opinię-jak przystało na Forumowicza z takim stażem :kwiat: :serce:
Następny zadowolony Kuracjusz i oby ich było coraz więcej,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

Jeszcze dokumentacja fotograficzna
Załączniki
IMG-20231128-WA0012.jpg
IMG-20231128-WA0024.jpg
IMG-20231128-WA0023.jpg
IMG-20231128-WA0022.jpg
IMG-20231128-WA0031.jpg
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

c.d.
Załączniki
IMG-20231128-WA0038.jpg
IMG-20231128-WA0037.jpg
IMG-20231128-WA0036.jpg
IMG-20231128-WA0035.jpg
IMG-20231128-WA0032.jpg
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

j.w.
Załączniki
IMG-20231128-WA0048.jpg
IMG-20231128-WA0051.jpg
IMG-20231128-WA0047.jpg
IMG-20231128-WA0046.jpg
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

j.w.
Załączniki
IMG-20231129-WA0002.jpg
IMG-20231129-WA0001.jpg
IMG-20231129-WA0000.jpg
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

;)
Załączniki
IMG-20231128-WA0011.jpg
IMG-20231128-WA0013.jpg
IMG-20231128-WA0017.jpg
IMG-20231128-WA0016.jpg
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

Baza zabiegowa
Załączniki
IMG-20231129-WA0015.jpg
IMG-20231129-WA0014.jpg
IMG-20231129-WA0018.jpg
IMG-20231129-WA0019.jpg
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1544
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Muszyna-Sanatorium KORONA /01.2023/

Post autor: strapper »

c.d.
Załączniki
IMG-20231129-WA0004.jpg
IMG-20231129-WA0013.jpg
ODPOWIEDZ