Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
mmalgorzata
Posty: 1
Na forum od: 02 kwie 2012 16:28

Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: mmalgorzata »

Jestem wstrzasnieta po tym co spotkalo mnie i mego przyjaciela zza granicy w Kolobrzegu za nasze wlasne pieniadze.Zamowilam dla nas pokoj w Sanatorium "MEWA" wplacajac zadana zaliczke.Zaznaczylam, ze prosze o cichy - cierpie na bezsennosc a moj friend po zawale.Przyjechalismy nad ranem po 4 godz.opoznieniu i...dostalismy pokoj naprzeciw recepcji, b.glosny.Po 2och bezsennych nocach bylam tak wyczerpana, ze wrocila mi (po 22latach!) choroba blednika. Trwa ona juz blisko pol roku.Chcialam odebrac zaliczke i opuscic te goscinne progi, ale okazalo sie to niemozliwe. Po usilnych naleganiach dano nam mini apartament w Sanatorium "Muszelka", zapewniajac, ze nic nie doplacamy. Tymczasem gdy przyszlo do placenia zazadano od nas po 20zl wiecej dziennie. Moj friend byl b. oburzony, stwierdzil,ze w Australii za zerwanie umowy z klientem zarzad sanatoriow placilby kare.Mimo iz byl to apartament, wiele rzeczy w pokoju bylo prostu zdezelowanych.Po tych przejsciach, ktorych skutki bolesnie odczuwam do dzis,raz na zawsze odechcialo mi sie polskich kurotow, szczegolnie gdyby przyszlo mi placic znow z wlasnej kieszeni! Malgorzata
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: andrzej1955 »

Witam.Małgosiu nie generalizuj że masz dość polskich kurortów ,nie wiem jak wygląda cenowo porównanie z zagranicą, ale zastanawiające jest to skąd w Polsce bierze się coraz więcej w tychże ,szczególnie niemieckich nad morzem.Może twoim błędem był brak rozeznania lub oparcia się na czyjejś wiarygodnej ocenie danego obiektu.Uwierz w Polsce jest mnóstwo wspaniałych sanatoriów i hoteli w których za nieduże pieniądze można dobrze i godziwie odpocząć- jest mi przykro że trafiłaś tak a nie inaczej-mam nadzieję że następnym razem,też w Polsce będzie inaczej i zmienisz na ten temat zdanie,pozdrawiam i dużo zdrowia życzę :) :) :)
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: Bunia »

mmalgorzata » Błędnik to przestawione kręgi szyjne 1lub 2 a może oba? wybierz się do dobrego kręgarza aby je ustawić.W Kołobrzegu jest bardzo dobry lekarz , i na pewno by cię ustawił. Co do twojej oceny to się nie zgodzę mieszkam blisko ''kurortu'' i ludzie przyjeżdżają z całego świata , a co najważniejsze są tak zadowoleni że wracają.Pozdrawiam Bunia.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: andrzej1955 »

Buniu-daj namiary na tego zdolnego lekarza oczywiscie na PW,z góry dziękuję,pozdro :) :) :) :)
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: sarna34 »

Wydaje mi się, że opinia może być naciągana. Byłam w Wielkiej Pieniawie w Polanicy prywatnie i traktowano mnie super, chociaż jestem Polką. Wokół odpoczywających i leczących się tam Niemców wręcz skakano. Dla gości komercyjnych zawsze są przygotowane najlepsze pokoje.
Dziwię się dlaczego goście z zagranicy wybierają Mewę, to raczej niższy standart. Są fajniejsze i bardziej komfortowe miejsca do wypoczynku w Kołobrzegu, a zagraniczni goście są lepiej sytuowani od Polaków, więc nie jest to specjalnie uciążliwy wydatek. Muszelka od dłuższego czasu jest w remoncie. Jeśli ktoś wybiera obiekt o niskim standarcie a żąda warunków jak w czterogwiazdkowym hotelu, to zawsze się rozczaruje.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7818
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: darek »

do Pani "mmalgorzata "

..pośrednio podzielam Pani opinie dot w/w sanatorium jednakże w Pani opisie jest wiele niescislosci czy tez opini ,które moga byc troszkę mylne.
Znam sanatoria z grupy Mewa gdy były to sanatoria do ,których malo kto chciał jechac .
Jednakze od bodajże roku 2000 kolejno remontowano i modernizowano kolejne Sanatoria z tej grupy zmieniając jednoczesnie troszkę numeracje -bo jak wiadomy jest wypadła ..Mewa 2 ,ktora to został połaczona z Mewa 1.
Pisze Pani ,że Pani rezerwowała apartament czy tez cichy pokój a dano Państwu pokój vis a vis ..Recepcji w Mewie poprostu niema takiej OPCJI pokoje bodajże we wszystkich Mewach są ulokowane od 1 piętra z ..windami pomimo ,ze budynki sa 2-3 piętrowe!! chyba ,że w Mewie V dawnej Mewie -cukrzycowej-ale tam są chyba najlepsze warunki Socjalno-bytowe w kołobrzeskich santoriach.
Dodatkow co mnie troszeczkę zdenerwowało i troszke zbulwersowało Pani styl "Mój frend ??"
takiego okreslenia uzywa się w krajach anglo-języcznych natomiat w Polsce wystrczy Mój ..Znajomy , ....Przyjaciel ,..Sponsor ale to już tak na marginesie!
i jeszcze jedna Sprawa ,która jest troszke nie jasna podczas Zmiany Lokalizacji miejsca Sprawdzam za co i za ILE co i w czym sa bardzo skrupulatni ..polacy -obyci w świecie

ps

Nie jestem pracownikiem Uzdrowisk Kołobrzeskich - poprostu znam dobrze uzdrowiska w kołobrzegu byłem tam ponad 20 razy
a co do Pana kręglarza moze to zabrzmi jako Reklama ale znanym jest doktor pracujacy w Sanatorium Mesko i wielu osoba ..POMÓGŁ
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: Selene »

Witam :)

Darku bardzo się cieszę, że jest jeszcze ktoś prócz mnie, kto zna kołobrzeskie sanatoria. :)
Nie mniej jednak nie wiem kiedy Ty byłeś ostatnio ale ja byłam w listopadzie roku ubiegłego i to w MEWIE IV. A bywam kilka razy w roku.
Goście komercyjni najczęściej są lokowani w MEWIE I lub IV. MEWA I składa się z dwóch budynków A i B i są połączone jadalnią z MEWĄ IV.
Z tejże jadalni korzystają również kuracjusze z MEWY II, III i V.
Standard pokoi jest naprawdę bardzo wysoki. Wszystkie pokoje są po remoncie i ich wyposażenie jest nowe.
Darku, z opisu Mmalgorzata wynika, że pokój miała na parterze i to może się zgadzać, ponieważ są dwa pokoje właśnie na parterze po lewej stronie (patrząc od wejścia ) w MEWIE IV. Obok jest recepcja a korytarz prowadzi do jadalni. I stąd też zapewne jej niezadowolenie bo cicho tam nie jest.

Pozdrawiam
Selene :)
te11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 24 kwie 2013 19:07

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: te11 »

Nie zgadzam się z opinią Pani Małgorzaty. Byłam w Mewie II, gdzie warunki, jak mniemam były gorsze niż w Mewie I . Jednak mam bardzo dobre zdanie o tym sanatorium ( a było to moje piąte sanatorium).
kasiaaa
Posty: 2
Na forum od: 28 kwie 2013 13:56

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: kasiaaa »

Wspaniałe warunki są w Mewia V , zapraszam
HalinaLodz
Posty: 1
Na forum od: 21 lis 2013 16:14
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mewa - sanatoria Kolobrzegu

Post autor: HalinaLodz »

Brak zainterweniowania pacjentem :( Nawet osoba pełnopłatna (bez NFZ) nie miała zmienianej pościeli. Podobna sytuacja była z ręcznikami.
Jedzenie na prawdę bardzo kiepskie. Uderza to, że zagwarantowany all inclusive oznaczał w tym senatorium jedną kostkę masełka. Np: Codziennie była taka sama zupa.
Postępowanie szefa senatorium niezgodne nie tylko ze standardem ludzkim, ale również z regulaminem jednoski.
Same zabiegi są jedyną pozytywną stroną mewy. lecz już obsługa ogólnomedyczna szwankuje. Obsługa hotelowa gorsza niż za najgorszych czasów komunizmu. Zdecydowanie nie polecam.
ODPOWIEDZ