Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

W Busku w jednym sanatorium zaproponowano mi termin w listopadzie
w drugim w przyszłym roku(po operacji i skierowaniu wystawionym przez szpital)

A próbowałaś Chmurka07 dowiedzieć się o termin w Jantarze na poczatku mierzeji wiślanej?
Podobno tam jest dobra rehabilitacja neurologiczna oraz ortopedyczna.
Dzwoniłem tam i powiedziano że termin szybki,ale zrezygnowałem bo jest
zakaz wychodzenia poza ośrodek,(tak mi powiedział Pani z którą rozmawiałem) i czytałem opinie.
Ogólnie ciężko o szybkie terminy gdyż sanatoria które prowadzą rehabilitacje ogólnoustrojową wolą ze względu finansowych przyjmować w pierwszej kolejności pacjentów po zabiegach operacyjnych.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Chmurka07 pisze: 02 lip 2023 11:43 Ja obecnie ze skierowaniem 4300 z oddziału neurologi ( po leczeniu bez operacji ) w Busku dostałam propozycję realizacji w 2028 roku a na to samo skierowanie w Ustroniu do 6 -ciu miesięcy.
Chmurko a w którym ośrodku w Ustroniu zaproponowali Ci do 6- ciu miesięcy przyjęcie ? Ja w kwietniu byłam w szpitalu reumatologicznym w Ustroniu i tam na oddział rehabilitacji chciałam złożyć skierowanie ale na izbie przyjęć powiedziano mi że wstrzymują przyjmowanie nowych skierowań bo mają gigantyczną kolejkę i nawet skrócenie rehabilitacji z trzech do dwóch tygodni nic nie dało , obecnie czekam na wyznaczenie terminu w Kudowie w Bristolu gdzie mam być przyjęta do końca października bo wtedy mija mi 6 miesięcy od wypisu ze szpitala.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Chmurko RO nawet po szpitalu to nie jest ten sam tryb, co po zabiegach, gdzie mają obowiązek realizacji do 6 miesięcy. Ja po październikowym pobycie na neurologii dostałam skierowanie i czas oczekiwania 5 lat. Potem po zabiegu wysłałam wypis i prośbę o zmianę trybu przyjęcia i dostałam po 6 tygodniach już termin.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Mnie też kiedyś w Ustroniu potwierdzono przyjęcie , potem odesłali mi papiery i napisali, że nie są w stanie zrealizować. Po pierwsze straciłam skierowanie, po drugie czas. Taka zabawa w ciuciubabkę, bez szacunku dla pacjenta.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Chmurka07 »

Złożyłam skierowanie w Równicy. Myślę że nie oszukają bo na takich samych zasadach złoży£a skierowanie moja siostra i już 10 lipca rozpoczyna rehabilitację czyli po 5 miesiącach oczekiwania.
Jestem dobrej myśli.
Co do Jantara nie jestem zainteresowana skoro nie można wychodzić poza obiekt.😄
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 595
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Gaba »

W Jantarze można wychodzić poza obieg, tylko nie można było jak był szpitalem "pocowidowym " osobiście bardzo chwalę tam pobyt
Awatar użytkownika
kamel0906
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 247
Na forum od: 25 gru 2021 10:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: kamel0906 »

Witam ja składałam do excelsiora 5.06 - i wczoraj przyszła mi informacja listownie o zakwalifikowaniu i wstępnym terminie :) Rehabilitacja ogólnoustrojowa.




Tapamaraba pisze: 26 cze 2023 11:38 Witam.🙂
Mam pytanie odnośnie RO. Wysłałam
w maju skierowanie do Exelsior w Iwonicz Zdrój ze względu na krótszy termin oczekiwania ponoć max 3 lata bez cito... - ktoś kiedyś pisał , że można zobaczyć na stronie IKP czas oczekiwania ...ja jednak nie widzę takiej informacji .Moje pytanie brzmi czy to jest standard że taka informacja musi być podana czy raczej dobre chęci personelu konkretnego szpitala? Ile wcześniej będę wiedziała o terminie rehabilitacji?
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Chmurka07 »

Kamel i jaki jest wstępny termin. Pytam z ciekawości bo Iwonicz i Excelsior mi nie pasi, byłam tam raz i wystatczy.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: bodana2 »

Witam, mam pytanie do Chmurki, a właściwie do Jej siostry:
W jakich warunkach odbywa się rehabilitacja ogólnoustrojowa z kodem 4300 w Równicy? Jakie są zabiegi dla RO, ich ilość i czy warto składać w tej placówce dokumenty?
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Chmurka07 »

Bodana siostra jest w Równicy od 10.07 Zabiegów ilościowo nie wiem ile ale dużo (jutro zapytam o ilość) Na zdjęciu karty zabiegowej jest różnorodność. Są prądowe ale też basen, masaż klasyczny, hydromasaż wielostrumieniowy, gimnastyki, ćwiczenia undywidualne, kąpiel kwasowęglowa, borowina.Warunki mieszkaniowe niby dobre oddział po remoncie ale pokój czteroosoboey jedynek na OU nie ma. Codzirnnie rano mierzenie temperatury , wieczorem wizyta pielęgniarki, wejście na oddział przy użyciu kodu. Narazie jest zadowolona.
ODPOWIEDZ