Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

SAMOCHÓD,PARKING - są dwa parkingi do dyspozycji, mniejszy przed ośrodkiem, większy zamykany na noc ok 800 m. od ośrodka. Z racji krętości dróg w okresie zimowym właściwe opony są wręcz wymogiem.
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

ALKOHOL, PAPIEROSY- całkowity zakaz spożywania alkoholu na terenie ośrodka i bycia pod jego wpływem. Realia są jednak takie, że jeżeli nie przegniesz w tej materii i np. nie paradujesz z piwem przed recepcją to masz spokój. Jak przegniesz, wylatujesz - czego niektórzy już doświadczyli.
Wyznaczono miejsca do palenia, papierosy dostępne są w sprzedaży na terenie ośrodka.
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

INNE UDOGODNIENIA - stołówka przeistacza się w kawiarenkę czynną do 20.00, w holu lekko mulący komputer ogólnodostępny, bezpłatny oraz bankomat. Basen popołudniami odpłatnie do dyspozycji kuracjuszy. Radia w pokojach z funkcją odtwarzania CD, można zabrać swoje płyty. No i odpłatna TV, o której już pisałem.Ilość programów uboga.
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

KURACJUSZE- średnia wieku 40+, 50+, powyżej lub poniżej w zdecydowanej mniejszości. Zazwyczaj mili, moje najbliższe towarzystwo nawet bardzo. Można jednak liczyć się z tym, że spotkacie wiecznych malkontentów, arogantów, czy ordynusów - jak wszędzie. Moja rada unikać toksycznych, by nie psuć sobie pobytu!
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

Michał bardzo dziękuję za te informacje, super to wszystko opisałeś. Jeśli będę miała jakieś pytania to na pewno się odezwę. Póki co życzę udanego pobytu :)
mariusz72
Posty: 3
Na forum od: 05 paź 2012 20:29

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: mariusz72 »

Ja tam byłem 24 dni i powiem ci tak miejscowość to dziura nic w niej n ie ma jest bartnik sądecki i nic poza tym i jak nie masz swojego samochodu to siedzisz jak kołek w tych czterech ścianach co do Tv to jest tak są pokoje gdzie 1 godzina kosztuje 2 złote ale np w czwórkach kosztuje 1złoty i są pokoje gdzie nie kosztuje nic bo n ie ma automatu na monety za bilard trzeba płacić tylko się nie da grac bo są nie równe nogi sklepy są 4 spożywcze ,poczta ,komputerowy ,apteka . obuwniczy ,odzieżowy dwie restauracje roko i pod róża i po za tym to nie jest sanatorium tylko Ośrodek Dla Niepełnosprawnych taki ma status . :lol:
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

nie moje ale powtórzę... inteligentni ludzie nigdy się nie nudzą:)
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY- w naszym przypadku miało to miejsce na początku 2 tygodnia pobytu. Kwoty nieduże, zależne od miejsca zamieszkania, przeważnie kilkadziesiąt złotych - niemniej zawsze to żywa gotówka, da się za nią wrócić ,o ile ktoś zdążył w 1 tygodniu przebalować kieszonkowe:)
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

Chciałam się dowiedzieć coś więcej na temat ubrań, tzn. czy będą potrzebne jakieś eleganckie ciuchy na jakiś wieczorek czy coś w tym stylu? Na co dzień chyba raczej strój sportowy? Nie chcę dźwigać zbyt dużo bagażu, jadę pociągiem i mam nadzieję zmieścić ciuchy w jednej walizce...
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

UBIÓR- podstawą jest ubiór sportowy, ważny jest ubiór do ćwiczeń. W dresie można spędzić tu praktycznie cały dzień. Są jednak takie chwile w życiu kuracjusza, kiedy ubiór sportowy wypadałoby zmienić na bardziej elegancki. Pobliski pub proponuje muzykę taneczną codziennie. Małe grupy osób z tego korzystają, poza tym jak sobie sami sobie zorganizujecie, to będziecie mieć wieczorek zapoznawczy. Jeżeli ktoś się z ciuchami w walizkę nie mieści warto rozważyć przesłanie pocztą priorytetowej paczki na swoje nazwisko - odbiór np. na poczcie, bo jest taka możliwość (odległość budynku poczty od ośrodka ok. 300 m), lub po uzgodnieniu wysłanie na adres ośrodka(przypominam tel. na recepcję 184454341) Wydaje mi się to znacznie lepsze niż pranie i suszenie ciuchów w warunkach sanatoryjnych(brak tu pralni i suszarni, a miejsce na kaloryferze codziennie zajmują ręczniki i stroje kąpielowe)
ODPOWIEDZ