Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
karmel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 10 cze 2014 13:51
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: karmel »

Madziu spr wiadom na privie
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

emik pisze:Okres oczekiwania na sanatorium ZUS stale się wydłuża- coraz więcej chętnych. Pewnie dlatego ZUS chce wprowadzać zmiany.W artykule, do którego link podesłała kruszynka, napisano, że maksymalny czas oczekiwania to 8 tygodni. Myślę, że to nieaktualne, zresztą artykuł jest z 2011 roku. Napiszcie, ile czekaliście na wyjazd od czasu komisji. Myślę, że na wakacje Karmel się nie załapie, chyba że będzie miała wyjątkowy dar przekonywania :)). Być może, ze w wakacje jest też więcej chętnych.
Czas oczekiwania może być też uzależniony od regionu. Mogę powiedzieć jak jest w łódzkim oddziale ZUS siedziba Tomaszów Maz. Komisja w marcu, a wyjazdy koniec lipca i sierpień, czyli 4-5 miesięcy oczekiwania. Wyjazdy do sanatoriów jak najbliżej położonych. Pani powiedziała, ze np. gór nie mają.
Czy ktoś z forumowiczów z oddziału tomaszowskiego lub łódzkiego był gdzieś dalej?
Witaj Emik :) bardziej niż na okres oczekiwania ,chciałam zwrócić uwagę na koszty przejazdu do sanatorium oraz na to jak przebiega cały proces wyjazdu z ZUS.
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

Kruszynko, jak najbardziej to rozumiem. Tak mi się to oczekiwanie w oczy rzuciło. Mimo wszystko kiedyś czekało się krócej, ale i ta forma rehabilitacji nie była tak popularna. Pierwszy raz usłyszałam o niej 10 lat temu, ale myślałam, że to tylko dla tych, którzy przebywają na zwolnieniu bądź czasowej rencie. Że też nie sprawdziłam wcześniej :))
Karmel, nie wiem, czy przebywanie na świadczeniu rehabilitacyjnym zmienia czas oczekiwiania. Być może tak. Dowiesz się na komisji.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agunia3 »

Karamel nie wiem czy szybszy wyjazd do sanatorium jest jak się ma rentę czy świadczenie ale siostrzeniec męża był na świadczeniu, komisję miał w październiku a do sanatorium pojechał na początku lutego. Miał trochę szybciej niż ja na rencie - może dlatego, że pod koniec lutego kończyło mu się świadczenie? Choć wezwanie na komisje o przedłużenie świadczenie dostał jak jeszcze był w sanatorium...ale to już inna bajka ;) Ogólnie i tak z tego co czytam czy po tym jak ja starałam się o sanatorium to wychodzi, że czeka się 3-5 miesięcy a czasem dłużej.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewasz »

emik pisze:Kruszynko, jak najbardziej to rozumiem. Tak mi się to oczekiwanie w oczy rzuciło. Mimo wszystko kiedyś czekało się krócej, ale i ta forma rehabilitacji nie była tak popularna. Pierwszy raz usłyszałam o niej 10 lat temu, ale myślałam, że to tylko dla tych, którzy przebywają na zwolnieniu bądź czasowej rencie. Że też nie sprawdziłam wcześniej :))
Karmel, nie wiem, czy przebywanie na świadczeniu rehabilitacyjnym zmienia czas oczekiwiania. Być może tak. Dowiesz się na komisji.
Pozdrawiam.
Tak zależy od terminu zakończenia świadczenia.
Oni mają dla takich osób zawsze coś w rezerwie a jak już im "wyszły" to posiłkują się w Centrali w Warszawie :)
Możesz nawet spróbować pogrymasić i pięknie prosić o jakiś wybrany ośrodek ;)
Uda się czy nie ale spróbować zawsze można ;)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewasz »

karmel pisze:Przepraszan za literowki.
Nie rozumiem skoro przyznaja swiadczenie rehabilitacyjne to powinni w tyn czasie wyslac na leczenie prwada?
Byl ktos na swiadcz rehab w sanatorium?
Jesli tak to ile czekakaliscie?
Moja znajoma miała komisję w maju, 182 dni L4 kończy Jej się 18.09. i tak Jej panie dobrały wyjazd rehabilitacyjny :)
Kończy się ostatniego dnia pobytu :)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
karmel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 10 cze 2014 13:51
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: karmel »

Termin 3 lipca w gory. Niestety nad morze niby maja zakaz wysylania bo jakis przepis w trj kednostce zus obowiazuje.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Karmel gratuluję :) :kwiat: I nie trzeba było się tak bać ,a czemu do nad morze sie nie udało?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Jaki zakaz mają? to jakieś nieporozumienie :evil:
karmel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 10 cze 2014 13:51
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: karmel »

Tak mi babka tlnaczyla i nie cciala o tym slyszec ze.morze.
;(
A szkoda;(
ODPOWIEDZ