Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Dzięki Wandziu! Mam nadzieję,że Iwoniczu też tak będzie :!: 8-)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Musimy pamiętać, że to w końcu sanatorium a nie prywatna eskapada. Wszędzie godzina 22.00 jest początkiem ciszy nocnej, ale grzeczną prośbą prawie zawsze można uzyskać dyspensę od pań pielęgniarek ( mnie się udawało ). Nie wiem jak to jest w sanatoriach ZUS-owskich w NFZ można było to załatwić jak również przepustkę na np. jedno- czy dwudniowe opuszczenie ośrodka.
Nadal oczekuję na komisję :(
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Uuuuuuupsssssssss!!!!!!! Komisja na przełomie maja i czerwca :shock:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Selene »

Moi drodzy :)

31 maja ma artroskopię. Przewidywany pobyt w klinice ok 2 do 3 dni.
Kiedy powinnam złożyć wniosek w ZUS-e ? Tuż po opuszczeniu kliniki będąc jeszcze na zwolnieniu
lekarskim czy też powinnam jakoś czas odczekać ?
Zabieg będzie wykonywany w prywatnej klinice, czy w takim przypadku ZUS nie odrzuci mi skierowania ?

Pozdrawia
Selene :)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Selene »

Do darwicz 8-)

Czy wniosek składałeś w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego osobiście?
Jakie dokumenty powinnam dołączyć do wniosku oprócz wypisu ze szpitala ?

Dziękuję i pozdrawiam
Selene :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Przykro mi, ale nie potrafię pomóc :(
Jestem absolutnym nowicjuszem jeżeli chodzi o prewencję rentową czyli wyjazd do sanatorium z ZUS.
Ale przeglądając sieciowe zasoby trafiłem na coś takiego:
"...wszystko jest w rękach lekarza. To do niego musimy pójść, jeśli chcemy, by ZUS wysłał nas do sanatorium. Nie ma przy tym znaczenia, czy to lekarz z publicznej przychodni czy prywatny, który nie ma zawartej umowy z NFZ. Ważne, by to był „nasz” lekarz, czyli ten, który zajmuje się naszym leczeniem i zna historię naszej choroby.
Wzór „wniosku o przeprowadzenie rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej” (tak brzmi urzędowa nazwa programu, w ramach którego ZUS wyśle nas do sanatorium na własny koszt) znajdziemy w Internecie. Nie musimy jednak z niego korzystać – lekarz może napisać taki wniosek sam.
Upewnijmy się tylko, czy są tam wszystkie wymagane informacje i uzasadnienie. Ważne jest bowiem, by lekarz dał ZUS-owi nadzieję – że jeśli zakład wyśle nas do sanatorium, nasze zdrowie poprawi się na tyle, byśmy mogli wrócić do pracy."
Myślę że czas nie ma tu większego znaczenia i tak wszystko zależy od decyzji lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wszystkiego naj...
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Selene »

Dziękuję violet58 8-) i Tobie również wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze ;) :oops:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Selene
moja córka też miała artroskopie kolana. Lekarz który operował zaproponował jej tylko dwa ćwiczenia, polegające na ostrożnym ćwiczeniu mięśni. Kontrola po 3 tyg. Jeśli chodzi o ZUS to po wizycie na Komisji idziesz do innego pokoju i z kim innym uzgadniasz termin rehabilitacji, nie musisz skorzystac z pierwszego lepszego terminu. Dobrze żeby poradzić sie lekarza operującego. A masz jeszcze inne dolegliwośći do rehabiltacji, czy tylko kolanko :?: Pozdrawiam :) Basia
darekda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 kwie 2012 19:22

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darekda »

Witam po artroskopi kolana refundowane przez zus dostałem miesiąc zwolnienia po dwóch seriach tygodniach dostałem wezwanie na komisję tam pani orzecznik oglądała kolano zapytała o wykonywany zawód i wystawiła wniosek o sanatorium i po trzech tygodniach dostałem skierowanie do sanatorium :-) na zwolnieniu jestem następny miesiąc i po dwóch seriach rehabilitacji i daleko jeszcze do pełni zdrowia może sanatorium pomoże :-) pozdrawiam i do zobaczenia:-)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Ciśnienie rośnie....

Post autor: violet58 »

Ciśnienie rośnie...
Do komisji trzy dni :roll:
:?
ODPOWIEDZ