Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
JolantaK
Posty: 2
Na forum od: 20 lut 2024 11:03

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: JolantaK »

Dzień dobry
Chciałam się zapytać czy ktoś tu obecnych był może na rehabilitacji narządu głosu w Ostródzie? Czy mógłby napisać swoje odczucia? Bo to zupełnie nieznany mi ośrodek. Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7839
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

emik pisze: 08 lut 2024 17:25 Pytanie nieco inne, ale dotyczące sanatoriów ZUS. Jeśli ma się kilka chorob to można złożyć więcej wniosków na prewencję? Jak myślicie, np. rehabilitacja narządu ruchu i kardiologiczna. Spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem?
Nie ukrywam ,że Obecnie PRZERABIAM Ten temat

Jako że dla NFZ jestem zbyt "Chory" jednak skladki biora :)
Pozwolilem sobie na weryfikację i Dowiedziałem się ,że
AKTUALNIE aby skorzystać z tzw Prewencji Renatowej NAJWZNIEJSZE jest ,aby posiadac stosunek pracy CZY Miec oplacane skladki do ZUS

A co do schorzeń w druku zusowskim PR-4 wpisujemy to tzw Nowe schorzenie
Nadmieniam ,że weryfikowalem te Dane na tzw Infolinii ZUS plus udalem sie do oddziału ZUS W Chorzowie na Dabrowskiego i udalo mie się dotrzeć do z-cy naczelnika Prewencji

Fakt mialem kilka pytań ale dobrzze że zadawalem jej slownie i Pani Naczelnik udzieliła mi Odpowiedzi

NAWET nie jest juz PRZECIW WSKAZANIEM że mam orzeczona niepelnosprawność na STAŁE

WAZNE jest abym płacil skladki
Nie musze mieć też absencji Chorobowej

najważniejsze sa DOKUMENTY WYNIKI Wypisy
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

Darku, czyli można próbować złożyć 2 wnioski do ZUS-u, Twoim zdaniem? I jeszcze jedno, dołączałeś dokumentację medyczną do wniosku? Czy czekałeś na wezwanie szanownej komisji?
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

JolantoK, myślę, że niewiele osób posiada tę wiedzę, bo ośrodek w Ostródzie po raz pierwszy ma rehabilitację głosu. No chyba że mieli inną specjalność, to może o warunkach pobytu ktoś coś napisze.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tico22 »

Witam
Czy był już ktoś z Was na pobycie z prewencji rentowej w Warszawie w szpitalu Reh-Medica?. Kolega dostał tam skierowanie od 18 kwietnia, narząd ruchu. Patrzyłem na listę ośrodków które mają podpisane umowy z ZUS i nie widziałem takowego .

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20183
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

Ja nie byłam, ale znam Reh- Medicę. Mieszkam w Warszawie i znam to miejsce ze świetniej rehabilitacji. Mają dwa ośrodki jeden w okolicach Placu Szembeka i ten drugi nowo pobudowany w centrum Gocławia. Rehabilitacja na bardzo wysokim poziomie, dobrzy lekarze i wyspecjalizowana kadra fizjoterapeutów. Mają prywatny ośrodek stacjonarny i pewnie dla podreperowania budżetu podpisali umowę z ZUS. Warunki przyzwoite, ale z tego co wiem ośrodek jest obiektem zamkniętym. Jeżeli nie można wychodzić to raczej mocno przechlapany pobyt. Miejsce w sumie fajne, naprzeciw ośrodka gocławski Balaton, fajne miejsce na spacery. W niedalekiej odległości Promenada, w której jest kino.
Usytuowanie raczej mało szczególne bo hałas z dwóch bardzo ruchliwych ulic dla nieprzyzwyczajonych może być ogromnym utrapienie. Budynek mieści się na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic Gocławia.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1713
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Dziękujemy Felice.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Witam . Bardzo dawno mnie nie było na forum. Ale może czas się odezwać. Po dwóch i pół tygodnia złożenia wniosku na rehabilitację ZUS wezwanie na 12 marca. Czyli około miesiąca czekania na komisję. Oddział ZUS Tomaszów Mazowiecki, łódzkie. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.Malgosia :) :)
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: michał »

ZUS KOSZALIN
Wniosek złożony 20-02-2024,wezwanie na komisja 07-03-2024 pozytywnie stacjonarna narząd ruchu. Czas oczekiwania 6 miesięcy.
Malina007
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 17 paź 2021 18:17
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Malina007 »

Hejka:)
Pierwszy raz chcę złożyć wniosek do Zus o sanatorium.
Czy mizecie sie podzielic wiedzą jak wygląda komisja?
Czy Zus przydziela wg uznania stacjonarne zabiegi lub wyjazdy, czy mozna o to wnioskować?
Prowadze dzialalnosc, place skladki, ale tez chorowalam wiele w zeszłym roku na chorobę inną niż glówna ( mam narzady ruchu- kręgosłup),to nie przeszkoda?
Jak myslicie?
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ