Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iron maiden »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Mnie zaproponowano wyjazd za miesiąc.Uprosiłam i przeciągnięto 5 miesięcy.Ponoć trzeba wyjechać w terminie od 1 do 6 miesięcy od spotkania :) z orzecznikiem.Tak powiedziała mi pani z która negocjowałam termin i miejsce :) :)
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Mam podobne pytanie czy ktos wie jaki czas jest od komisji ZUS do wyjazdu wramach prewencji w Legnicy na dolnym slasku
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Odpowiedz dostałem post wyżej Dzieki, :D
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iron maiden »

Mam pytanie ,czy do wniosku o rehabilitację w ramach prewencji coś jeszcze trzeba zanieść czy to już na komisji.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

iron maiden pisze:Mam pytanie ,czy do wniosku o rehabilitację w ramach prewencji coś jeszcze trzeba zanieść czy to już na komisji.
Do ZUS-u dostarczasz tylko wniosek, dokumentację medyczną zabierz na spotkanie z orzecznikiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: iron maiden »

Dziękuję za szybką odpowiedz jutro zaniosę wniosek.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Betina71 »

iron maiden pisze:Mam pytanie ,czy do wniosku o rehabilitację w ramach prewencji coś jeszcze trzeba zanieść czy to już na komisji.
Witaj. Byłam z ZUS-u już 2 razy i zawsze do wniosku dostarczałam druk N-9 tj. Zaświadczenie o stanie zdrowia wypisane przez lekarza prowadzącego lub POZ i kserokopię wypisów ze szpitala.Tym sposobem na komisję nic już nie donosiłam.
Pozdrawiam. :kwiat:
xzibi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 08 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: xzibi »

Mając orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowanej osoba pracująca oczywiście płacąca składki ZUS może otrzymać skierowanie na rehabilitację sanatoryjną? Pytanie mogło by się wydawać zadane sztaniemu ale może ktoś zna taki przypadek.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Beato , oczywiście jeśli masz taką potrzebę to możesz załączyć kserokopię wyników, pani referentka wyznaczająca termin spotkania z orzecznikiem, opiera się i tak wyłącznie na wniosku wypisanym przez lekarza kierującego / druk ZUS PR -4 /. Na wizytę do orzecznika zabrałam całą dokumentację medyczną, która miała związek ze skierowaniem do sanatorium ( wszyscy pacjenci oczekujący przed gabinetami postąpili tak samo jak ja ) ;) Nie będę się upierała ale może w regionie śląskim tak się praktykuje , co kraj to obyczaj.
Suma sumarum do dokumentacji zagląda wyłącznie lekarz orzecznik, nikogo więcej ona nie interesuje Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ