AMER-POL POLAŃCZYK

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dzika
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 18 mar 2019 22:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: Dzika »

Witam wszystkich!
Może i ja dołożę swoja cegiełkę.....i niech to będzie raczej moja opinia a nie ocena,bo tego określenia nie lubię ;) .
Zatem zacznę od dojazdu-nie każdy jedzie swoim środkiem lokomocji-i tak np.ja,jechałam NEOBUS-em.To dość dobre rozwiązanie,gdyż na miejscu,w Polańczyku, jest o 7.12.
20190303_094611.jpg

A tu trasy w/w przewoźnika.
Już na wejściu,przywitały nas przesympatyczne kocurki :lol:
20190303_094611.jpg
Tuż przy wejściu,po prawej,jest recepcja i samo zakwaterowanie,o ile nie ma akurat kolejek,trwa chwilkę.Nie mam pojęcia,czy można wcześniej zarezerwować pokój,gdyż ja szłam na żywioł.Pokoje dwuosobowe,choć i jedynki też są,ale raczej ze wskazaniem od lekarza na takowy.W pokoju dwa tapczaniki,dwie szafki nocne,na nich lampki,dwa stoliki,dwie szklanki,dwa krzesełka i szafa.Niestety,talerzyków ani sztućców brak.Szału nie ma ,ale jest ok.W łazience kabina prysznicowa,umywalka,obok wisi druciana półeczka.....i miska do prania.Oraz po jednym ręczniku,wymienianym na prośbę u pań sprzątających . Tak było na pierwszym pietrze i podobnie na parterze.Telewizor płatny-84 zł na pokój-ale tu,uwaga,odbiorniki są różnej wielkości ,zatem lepiej od razu zapytać,by potem nie szukać lupy do oglądania :D .Czajnik jeden na korytarzu,ale za odpłatnością-15 zł-można wziąć do pokoju ( pytać na recepcji). Nie polecam pokojów na parterze,a to racji sąsiadujących tam gabinetów lekarskich i dyżurki pielęgniarek ,jak i codziennych marszy kuracjuszy na zabiegi w zpl.
Posiłki,jak dla mnie smaczne i dość spore porcje.Zupy w wazach,natomiast drugie danie albo na talerzu,albo na półmiskach,w zależności co akurat kuchnia serwowała.Na śniadanie zazwyczaj jakaś sałatka,wędlina,pomidorek,sałata,ogóreczek,podobnie na
kolację,chociaż tu fantazja kucharek ponosiła i na kolację był np.bigos czy makaron z czymś tam :D .Ogólnie moja nota za posiłki w skali 1-10 wynosi 8......ja tam wymagająca nie jestem :D .
Zabiegi.....kadra rehabilitantów młoda ale profesjonalna.Hydromasaże,wirówki.....etc.....wszystko na miejscu,prócz basenu.....na basen jakieś 300m do Skalnego.W lecie pewnie to nawet fajnie,ale zimą już mniej.
Organizowane są też wycieczki-stały repertuar-Węgry,Lwów,i tu dla chętnych przypominam o paszporcie,jak i oczywiście Bieszczady i okolice.
Obowiązkowo Zapora w Solinie.....
20190303_094611.jpg
...
spacer na Cypel....
NA CYPEL.jpg

punkty widokowe...
20190310_091223.jpg

plaża na Cyplu w marcu
PLAŻA NA CYPLU.jpg
jak i spacer po Polańczyku
DROGA.jpg
.Proponuję wybrać się również do Zwierzynia,do Cudownego Źródełka a po drodze skałki w Myczkowicach.
Wieczory zostawiam dla własnej inwencji twórczej :D ,tylko cicho szepnę o Karaoke w piątki Pod Leżakami,codziennych koncertach w Zakapiorze no i Atrium,codziennie od 19 8-) .
Pozdrawiam byłych,teraźniejszych jak i przyszłych kuracjuszy AMERPOLu......miłego pobytu i skutecznych kuracji.
Dzika
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 18 mar 2019 22:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: Dzika »

Upsss.....skopałam już na wstępie :oops: skąd tyle zdjęć zapory? były inne na początku.....wie ktos jak to poprawić? :oops: na początku była ta fotka,odnośnie przewoźnika
20190325_185032.jpg
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019 20:50 przez Dzika, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzika
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 18 mar 2019 22:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: Dzika »

i te śliczne kocięta
KOTKI.jpg
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: GIENIA »

Dziękuję Dzika za opinie i fotki , zapewne komuś będą pomocne ( może mnie :) ), zdjęciami się nie przejmuj , tak sie zdarza , a kotki są słodziutkie :D

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14554
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: ANDY12345 »

Witam i dziękujemy za opis, koleżanka parę lat temu była w Polańczyku późnym latem i opowiadała, że było cudownie zwłaszcza jak powoli przyroda przygotowała się do jesieni zmieniając swoje kolory, a że po sezonie to spokój był. Zdrówka.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: BozenaMat »

No i super........... następna aktualna opinia o Sanatorium. Ja to wszystko skrzętnie notuję, bym miała w przyszłości rozeznanie co i gdzie :)
Dzięki Dzika :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: GIENIA »

Polańczyk , to tylko druga połowa września :D wtedy tam jest najpiękniej :serce: ... moim zdaniem :roll:
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: biedroneczka »

Ja też dziękuję Ci Dzika za opis :serce: :kwiat: Każda, nawet drobna informacja lub wskazówka jest pomocna dla tych, którzy pierwszy raz w tym ośrodku mają zamiar przebywać... jak na przykład ja :D :D
Benia1969
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 21 lut 2019 14:19
Oddział NFZ: Śląski

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: Benia1969 »

Witam Dzika :kwiat: Nareszcie rzetelny opis ośrodka. Bardzo pomocny. Dziekujemy :D :D. Koty śliczne :kwiat: Do zobaczenia Wszystkim 11.04 :lol:
gogi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 31 maja 2014 07:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: AMER-POL POLAŃCZYK

Post autor: gogi »

Witam . Co Wy na to ,abyśmy spotkały się na małej kawie po przyjeździe ? Pozdrowionka :) :) i do zobaczenia :kwiat:
ODPOWIEDZ