Wspolny wyjazd malzonkow

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: GIENIA »

... " gdy z 1 robi się 2 , z 2 robi 3 a z 3 nawet 5 :oops: ."

Jeśli to prawda , to już wiadomo , czemu kolejki przyspieszyły :lol: ;)
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ZAGUBIONY »

:lol: :lol: :lol: ale też nas NFZ wytłukł :( sporo obywateli, nie lecząc a tylko testując :oops: :oops:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 17 lut 2024 14:11 ... " gdy z 1 robi się 2 , z 2 robi 3 a z 3 nawet 5 :oops: ."

Jeśli to prawda , to już wiadomo , czemu kolejki przyspieszyły :lol: ;)
Gieniu

Kolejki Nie przyśpieszyły z powodu naglego powiększenia się obiektow

Powod JEST calkowicie inne o czym Malo Ludzi wspomina

Otóż od stycznia tego roku jest aneks i Zwiększono liczbę schorzeń na ktore system informatyczny NFZ nie zezwala na wypisanie wniosku stąd
Mniejsza liczba Osób ,ktore wchodzą do kolejki


Jest podany oficjalnie na strona Portalu ten wykaz i tutaj dochodzi do smiesznych Informacji

Nadciśnie tętnicze ELIMINUJE
Cukrzyca -Eliminuje

Oczywiście wystarczy wpisać Kod ,ktory nie pozwala aby skierowanie utknęlo i zazwyczaj doktor juz nie powiela wypisaniu wniosku
Wspominalem ci o moim przypadku

Okazuje się ,ze coraz więcej Doktorow poddaje się i zaprzestało wypisywać wnioski sanatoryjne

Oczywiście sa schorzenia ,ktore przechodzą ale Musza Mieć odpowiedni Kod schorzenia
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ka_jak_kazimierz »

darek - możesz podać dokładniej gdzie się można zapoznać z tym aneksem? Też mam lekkie nadciśnienie pod kontrolą, ale dotychczas było jednak wpisywane jako choroba towarzysząca. Ciekaw jestem czy rzeczywiście każda forma nadciśnienia dyskwalifikuje. Jeśli tak to może trzeba będzie porozmawiać z lekarzem kierującym następnym razem...
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ZAGUBIONY »

Kaziu prawie wszyscy faceci maja to schorzenie :lol: zwłaszcza na widok pięknych kobiet :D .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Dlatego dziwi mnie czemu to by miało być przeciwwskazaniem 🤔
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Archibald »

darek pisze: 18 lut 2024 09:36
GIENIA pisze: 17 lut 2024 14:11 ... " gdy z 1 robi się 2 , z 2 robi 3 a z 3 nawet 5 :oops: ."

Jeśli to prawda , to już wiadomo , czemu kolejki przyspieszyły :lol: ;)
Gieniu

Kolejki Nie przyśpieszyły z powodu naglego powiększenia się obiektow

Powod JEST calkowicie inne o czym Malo Ludzi wspomina

Otóż od stycznia tego roku jest aneks i Zwiększono liczbę schorzeń na ktore system informatyczny NFZ nie zezwala na wypisanie wniosku stąd
Mniejsza liczba Osób ,ktore wchodzą do kolejki


Jest podany oficjalnie na strona Portalu ten wykaz i tutaj dochodzi do smiesznych Informacji

Nadciśnie tętnicze ELIMINUJE
Cukrzyca -Eliminuje

Oczywiście wystarczy wpisać Kod ,ktory nie pozwala aby skierowanie utknęlo i zazwyczaj doktor juz nie powiela wypisaniu wniosku
Wspominalem ci o moim przypadku

Okazuje się ,ze coraz więcej Doktorow poddaje się i zaprzestało wypisywać wnioski sanatoryjne

Oczywiście sa schorzenia ,ktore przechodzą ale Musza Mieć odpowiedni Kod schorzenia
To nic nowego, wymienione przez Ciebie przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej już dawno były na liście. Należy jednak zwrócić uwagę, że choroby, o których napisałeś muszą być w szczególnym stadium lub mieć dyskwalifikujące objawy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: GIENIA »

Darku , żartowałam z tym powodem przyspieszenia :lol:

A jeśli chodzi o nadciśnienie i cukrzycę , to jest tak , jak pisze Archibald :)
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: renatka11 »

ka_jak_kazimierz pisze: 18 lut 2024 13:03 darek - możesz podać dokładniej gdzie się można zapoznać z tym aneksem? Też mam lekkie nadciśnienie pod kontrolą, ale dotychczas było jednak wpisywane jako choroba towarzysząca. Ciekaw jestem czy rzeczywiście każda forma nadciśnienia dyskwalifikuje. Jeśli tak to może trzeba będzie porozmawiać z lekarzem kierującym następnym razem...
Witam. Nie każda forma nadciśnienia dyskwalifikuje, na pewno nie lekkie i pod kontrolą. Mnie w styczniu 2024 r. lekarz rodzinna wypisała skierowanie do sanatorium i jako główne schorzenie: nadciśnienie, a drugie: inne uszkodzenia barku. Co prawda przez kilka dni nie mogła przesłać skierowania do NFZ, ale w końcu przesłała. Balneolog funduszu w ekspresowym tempie, w ciągu tygodnia od otrzymania skierowania zatwierdził uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne profil: choroby kardiologiczne i nadciśnienie. Nie wiem dlaczego od razu nie mogła lekarz przesłąć skierowania do NFZ, myślę, że być może chodzi o poprawne wpisanie kodu. U mnie w skierowaniu (spisałam z IKP) do NFZ jest: Rozpoznanie główne I10(I10) Nadciśnienie samoistne(pierwotne) :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ka_jak_kazimierz »

No to śpię spokojnie.
Dzięki 🙂
ODPOWIEDZ