Zwrot skierowania!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
guma1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 18 lis 2009 20:39
Staż sanatoryjny: 7

Zwrot skierowania!

Post autor: guma1958 »

Witam serdecznie wszystkich kuracjuszy!Dzisiaj zwróciłem skierowanie ze wzg.zdrowotnych potwierdzone dokumentacją medyczną,czy ktoś był w podobnej sytuacji i jaki był finał-w NFZ-a,zero odpowiedzi,kazali czekać.Z góry dziękuję za informację......
Kolczyk2051
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 30 wrz 2011 18:30

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: Kolczyk2051 »

Też zwróciłam skierowanie z takich względów. Właśnie przeczytałam na przeglądarce że zwrócono do lekarza celem weryfikacji. Mija właśnie 18 m-cy od złożenia. Czyli zostało uwzględnione.Zrobię nowe wyniki i złożę w NFZ z pismem ,że chciałabym dostać np. Krynicę w maju. Myślę ,że się uda. Pozdrawiam
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: mariolaa »

Witam. W m-cu kwietniu tez dokonałam zwrotu skierowania do NFZ ze względów zdrowotnych - przedłożyłam wniosek o przesuniecie leczenie sanatoryjnego i zaświadczenie od lekarza. Wniosek mój trafił do lekarza w NFZ, który stwierdził, że są przeciwskazania do leczenia sanatoryjnego i niestety .....nie załatwiono pozytywnie, o a było to tylko zaostrzenie choroby z powodu której było moje skierowanie do sanatorium. Od tej decyzji odwołania niet, tak przynajmniej napisali. W miesiącu maju złożyłam kolejne skierowanie do sanatorium i ponownie czekam..... cierpliwie. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: serendipity »

Hej:) 3 lata temu zwracałam skierowanie, ale ze względu braku możliwości otrzymania urlopu w wyznaczonym czasie, dołączyłam podanie, poświadczone przez wszystkich możliwych dyrektorów z pracy, a po 4 miesiącach otrzymałam nowe skierowanie, wtedy już mogłam wziąć urlop.
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

Miałem również taką sytuację . Nie odpowiadał mi termin a w szczególności miejsce zwane ośrodkiem wczasowo-sanatoryjnym nie dysponującym swoją bazą zabiegową . Po zasięgnięciu opinii :( na różnych forach sanatoryjnych co do tego ośrodka i osobistej rozmowy z recepcją tego ośrodka zrezygnowałem. Otrzymałem :o dużo lepszą :) propozycję z tak zwanego tymczasowego "wolnego okienka" do przydziału w błyskawicznym :roll: terminie wyjazdu i skorzystałem.Co oddział NFZ to inny schemat i ;) szczęście oczekującej/go. :lol: Tak jak w TOTTO. :roll:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: andrzej1955 »

Witam Rychu-dokladnie to okresliles jak w LOTTO ,i to jest caly komentarz,nas maluczkich w tej kwesti,pozdrawiam
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

Jeśli chodzi o te "nieszczęsne 18 m-cy" nie należy się zrażać a nie :( daj B....e poddawać, ten zapis obligatoryjny dla każdego Oddziału NFZ . Po zwrocie skierowania lekarz powinien zaakceptować wpisem " aktualizacja" swoją pieczątką i podpisać się , chyba ,że choroba :? "minęła" lub nastąpiło czego nie życzę :oops: nikomu pogorszenie stanu zdrowia i nie wskazany wyjazd ale jak czytałem setki wpisów na poszczególnych forach sanatoryjnych to z taką opcją nie spotkałem się.Trzeba walczyć o swoje i nie bać się zadzwonić lub napisać.Proponuję również zapoznać się z umowami na dany rok swojego O/ NFZ w zakresie świadczeń sanatoryjnych dot. konkretnych sanatoriów o profilu leczenia dotyczącego danego pacjenta. Strona internetowa każdego O/NFZ powinna taką info zawierać.Piszę w temacie leczenia sanatoryjnego tylko z NFZ.Trzeba walczyć o swoje bo wszak jedziemy nie więcej niż :? raz na 12 mcy + termin :roll: od ostatniego pobytu tj ; 12 mcy + okres oczekiwania :shock: róóóóżny w zależności od O/NFZ+ cicha :cry: nadzieja na zwrot w okresie wiosenno-letnim jako marzenieeeee. :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11568
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: Atina »

Rychu....Ty zawsze rzeczowo piszesz co mi się bardzo podoba.Ja również skorzystałam dwa lata temu ze zwrotów był to grudzień co mi wówczas bardzo pasowało ze względu na możliwość wzięcia urlopu.Spędziłam tam Święta jak i również Sylwestra a było to w Polanicy -Zdroju:)Zawsze warto próbować i dzwonić tak tez wtedy zrobiłam:)
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

Dzięki Atina :) , Polania Zdrój "Wielka Pieniawa ", spędziłem turnus tamtego gorącego lata również ze zwrotów.
Jeśli chodzi o skierowanie poszpitalne do sanatorium- może wystawić również lekarz rodzinny , ale do skierowania musi być dołączona karta informacyjna z ostatniego leczenia poszpitalnego. Jest dodatkowy plus dla kuracjusza to mniejsza dopłata do pobytu. :)
forumowicz

Re: Zwrot skierowania!

Post autor: forumowicz »

Sorka :oops: i nie dopisałem- i szybszy wyjazd na turnus. :o
ODPOWIEDZ