Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
jerzu
Posty: 1
Na forum od: 26 gru 2009 16:16

Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: jerzu »

Opinia dot pobytu w sanatorium LWIGRÓD
Krótkie info: w sanatorium byłem po raz trzeci, wrażenia jako wywiozłem pozytywne pomimo wielu zastrzeżeń o usuniecie których niniejszym apeluję
1. Recepcja w Lwigrodzie jest raczej opryskliwa i nieprzyjemna, traktująca kuracjuszy z NFZ jako zło konieczne
2. Na czas turnusu sanatoryjnego do pokoi dwuosobowych dostawiono trzecie łóżko a do trzyosobowych czwarte. Pokoje w LWIGRODZIE ładne schludne, fajnie umeblowane, łazienki czyste, pokoje i łazienki sprzątane przez serwis sprzątający co trzy dni, bardzo dokładnie. Tak naprawdę to jedyny punkt bez uwag to jest właśnie czystość w pokojach. Bardzo nieprzyjemne są natomiast nieszczelne i przemarzające okna oraz odczuwalny brak wentylacji w pokojach.
3. Posiłki w sanatorium Lwigród były bardzo ładnie podawane jednak żenująco skromne, porcje mikroskopijne, brakowało wszystkiego , nawet chleba i gorącej wody. Zaobserwowałem rażący kontrast; po jednej stronie dużej okrągłej stołówki siedzieli lepsi(płatni uczestnicy prywatnego turnusu rehabilitacyjnego ) po prawej „biedota” z NFZ. Po lewej pomidory , szynka i herbata w torebkach do wyboru po lewej dwa plasterki żółtego sera i jedno jajko.
Nie wymagam przy tym takiego samego wyżywienia, zdając sobie sprawę ze skromnych środków z NFZ, ale przecież można rozwiązać kwestię zróżnicowanych posiłków, mądrzej i dyskretniej choćby oddzielając je bardziej godzinami posiłków. Kolega który w trakcie pobytu w Lwigrodzie trafił do szpitala miejskiego w Krynicy stwierdził po powrocie;
” w szpitalu lepiej jeść dawali”
4. Dieta: dla tych na diecie jabłko dla zdrowych gruszka i……. więcej nic nie potrzeba pisać.
5. Baza zabiegowa ośrodka Lwigród- raczej nadająca się na Spa niż na sanatorium, borowina jedynie w plastrach, zabiegi trwają często 8-9 a nie 10 minut, obsługa sympatyczna choć na porządku dziennym jest przyjmowanie upominków za wszelkiego rodzaju ułatwienia w tym za zmianę godzin zabiegów, przez co kuracjusze dający czekoladki mają wszystkie zabiegi w kupie, a ci nie dający jeden o 10 drugi o 14;30. Odnośnie zabiegów wodnych to występuje permanentny brak higieny : wanny po zabiegach spłukuje się a nie myje i nie dezynfekuje, pod łóżkami do zabiegów w gabinetach fizykoterapi i w katach brud bardzo rzuca się w oczy
6. Niepełnosprawni w Lwigrodzie; jest winda zewnętrzna wiec teoretycznie wszystko powinno być ok. ale niestety na tym się kończy. Każde drzwi zostały bowiem wyposażone w próg utrudniający przejście a w bazie zabiegowej wąskie drzwi i ustawione przy nich łóżka utrudniają osobie na wózku skorzystanie z bazy w godny sposób. Wąski korytarzyk w bazie zabiegowej uniemożliwia przejście obok wózka inwalidzkiego.
7. Windy: nigdy w życiu nie jechałem windą ustawiona w tak idiotyczny sposób, jeśli chcesz dojechać na 4 piętro to bądź pewien że najpierw zatrzymasz się na 2 i 3 potem pojedziesz na 5 a może i 6 a dopiero na końcu trafisz na to które wcisnąłeś, odbywa się to przy tym w takim tempie , ze o ile chodzisz to radzę iść na piechotę.
8. W Lwigrodzie nie zaobserwowano żadnej działalności Kulturalnej wyłączając dwa wieczorki jeden bilety płatne, drugi za darmo. Zorganizowane w Piekiełku w Patrii.
9. Parking płatny ale pomimo to z chronicznym brakiem miejsc dla kuracjuszy z NFZ.
10. Schody prowadzące do miasta- ciekawostka; aby nie trzeba ich było odśnieżać zostały po nastaniu zimy zagrodzone metalowymi barierkami.
11. Podsumowanie: Ośrodek LWIGRÓD jako całość: Ładny schludny, sprawiający lepsze wrażenie niż rzeczywistość. Pomimo upływu dopiero trzech lat od oddania go po remoncie widać już że remont wykonany został nieporządnie i niechlujnie.

Pozdrawiam jerzu
jarko49
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 03 kwie 2009 23:49

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: jarko49 »

a to zes mnie kolego troche zmartwil bo wlasnie wybieram sie w tym roku do tegoz osrodka i caly czas myslalem ze to jest osrodek raczej z gornej polki niz z tej dolnej a tu sie okazuje ze bylem w bledzie cholera - ano zobaczymy jak to bedzie
pozdrawiam
[email].pl
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: syrenka »

Witam! Jade także do Lwigrodu .Jeśli pojedziesz pierwszy prosze napisz czy faktycznie tak jest .Ja jade od 25 lipca do 8 sierpnia.Mam jeszcze czas moge zmienić ośrodek.Bede czekać na wiadomość i mimo wszystko miłego pobytu.Pozdrawiam
jarko49
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 03 kwie 2009 23:49

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: jarko49 »

poznanianka pisze:Witam! Jade także do Lwigrodu .Jeśli pojedziesz pierwszy prosze napisz czy faktycznie tak jest .Ja jade od 25 lipca do 8 sierpnia.Mam jeszcze czas moge zmienić ośrodek.Bede czekać na wiadomość i mimo wszystko miłego pobytu.Pozdrawiam
Ja sie tam wybieram od 25 czerwca na dwa tygodnie wiec jezeli chcesz to jeszcze moge ci napisac co ijak juz tam bede ae dla ciebie to chyba juz bedzie za pozno co ?
a wogole to ty jedziesz tam do sanatorum czy na turnus rehabilitacyjny ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: syrenka »

Cześć ! Jade na turnus rehabilitacyjny. Moge zmienić ośrodek u mnie 30 dni przed terminem.Więc jeśli będziesz tam w czerwcu to jeszcze będę mogła go zmienić.Mam jeszcze jedną możliwość Nowe Łazienki Mineralne w Krynicy ale bardzo skromne są wiadomości na stronie .Brak zdjęcia chociaż to też może mylić z uwagi na to że nie pokazują wszystkiego tak jak było w Muszynie .Nigdy więcej tam nie pojade w zimie .Ośrodek zresztą tez do bani.Będe czekać na wiadomość .Pozdrawiam
jarko49
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 03 kwie 2009 23:49

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: jarko49 »

wiadomosc dla POZNANIANKI - napisz do mnie na :
[email].pl
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: syrenka »

Witam!.Masz krótką pamięć.Zastanów się czego chcesz.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: syrenka »

Odezwałam się.
jagoda62
Posty: 1
Na forum od: 28 lut 2010 23:34

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Post autor: jagoda62 »

By łam w Lwigrodzie w marcu 2009 . Obiekt piekny po remoncie. Pokoje ładne wyposażone jest czjnik telewizor są ręczniki łazienka piękna wszędzie czysto . Pokoje sprzątane w czasie trwania turnusu co 2 dni ręczniki też były raz wymienione. Baza zabiegowa na miejscu bez zastrzeżeń.Jeżeli chodzi o jedzenie to mogłoby być lepsze porce małe.Schody do ośrodka zimą faktycznie są odgrodzone sznurkiem aby nie chodzić z powodu nie odśnieżania.Za to Krynica piekna polecam wszystkim .
skryniaa
Posty: 2
Na forum od: 30 maja 2011 17:31

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: skryniaa »

Nie polecam tego sanatorium. Recepcja w dniu zakwaterowania słabo zorganizowana , pokoje z dwójek przerobione na trójki , jak chciałaś jedynkę to obiecali a jakże ale i tak nie dostałaś ..Dla mnie poniżające było to ze gabinet ginekologiczny był przy wejściu do windy i stołówki (na korytarzu była poczekalnia) .WRÓCIŁAM BARDZO NIE ZADOWOLONA Z POBYTU.
ODPOWIEDZ