MEWA 1 Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
wojtow1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 sie 2012 16:28

MEWA 1 Kołobrzeg

Post autor: wojtow1 »

Witam
Proszę o opinie nt. sanatorium Mewa 1 w Kołobrzegu.
Dzięki
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: MEWA 1 Kołobrzeg

Post autor: Selene »

Witaj wojtow1 na forum :)

Gratuluję trafiłaś na bardzo dobry ośrodek. Mewa I składa się z dwóch pawilonów A i B połączonych stołówką.
Pokoje 1 i 2 osobowe oraz studio, w pokoju: łazienka, TV-SAT, radio, telefon, czajnik i częściowo lodówki.
Wyżywienie smaczne i w pełni wystarczające nawet dla Panów.
Zabiegi tzw. suche odbywają się w tym samym budynku natomiast basen i zabiegi hydroterapii odbywają się w Zakładzie Przyrodoleczniczym oddalonym o ca 150m. Z parkingami w Kołobrzegu jest krucho nie mniej możesz zaparkować ( przy odrobinie szczęścia ) na ulicy przy ośrodku.
Za pobyt ( oprócz opłaty klimatycznej 3 PLN za dobę ) możesz płacić kartą. Bankomat BZ WBK SA jest obok przy ośrodku IKAR.
Jeżeli będziesz miał jeszcze pytania to proszę pytaj.

Życzę udanej kuracji i dobrego wypoczynku :)
wojtow1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 sie 2012 16:28

Re: MEWA 1 Kołobrzeg

Post autor: wojtow1 »

Dzięki Selene na forum.
Dodałaś mi ochoty do wyjazdu i mam nadzieję że podzielę Twą opinię.
Po kuracji napiszę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: MEWA 1 Kołobrzeg

Post autor: darek »

Selen jak zawsze udzieliła super odpowiedzi ,ale jednocześnie pragnołbym Ci poprostu nie dać się na malutkie naciągnięcie ze strony Kompleksu sanatoriów Mewa.
zdarzyło się w tym roku ,ze osoba która miala ..skierowanie do Mewy I z powodu roszad w pokojach wylądowala w ..Mewie V w pokojach ,które jescze kilka lat temu były ..Pokojami zabiegowymi w Zakladzie przyrodoleczniczym No 2
A które to są troszkę nizszym niż Mewa I standardzie ..
to tak na marginesie
te11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 24 kwie 2013 19:07

Re: MEWA 1 Kołobrzeg

Post autor: te11 »

W 2012roku byłam w Mewie II. Pokoje schludne. Byłyśmy we trzy, chyba w dwuosobowym pokoju ( tak sugerował tzw. spis sprzętów). Mieszkałyśmy na III piętrze bez windy. Telewizor za opłatą. Ale ustawiłyśmy na radio i było za darmo. Posiłki były w Mewie I. Posiłki super!!!To było moje piąte sanatorium, więc mogę porównywać. Tylko w Medze były lepsze, ale tam byłam z ZUS-u. Serdecznie polecam! Nie ma balkonu, ale miejsce wspaniałe. Naprzeciwko ławeczki, na których można się poopalać. Dosłownie kilka kroków do morza. Właściwe zabiegi, ale dobrze jest przygotować się ze znajomości proponowanych zabiegów i przyjechać wcześniej kiedy jest większy ich wybór. Jeszcze raz serdecznie polecam . Bardzo ważne jest towarzystwo. Ja miałam wspaniałe panie i dlatego te drobne niedogodności nie wpłynęły na moją opinię.Było super!
ania63
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 21 lut 2013 20:26

Re: MEWA 1 Kołobrzeg

Post autor: ania63 »

Witam wszystkich właśnie wróciłam z Kołobrzegu gdzie przebywałam na leczeniu sanatoryjnym.Na gorąco więc mogę przekazać swoje wrażenia.Mieszkałam w Mewie V ,który to kompleks uważany jest za najmłodszy i najbardziej doinwestowany.i wg.mnie jest to prawdą .Pokoje 1 i 2 -osobowe /w takim mieszkałam/wyposażone w bardzo wygodne spanie -materace nowe ,pościel ,koce i ręczniki czyste, pachnące do tego lodówka, płaski telewizor ,czajnik i w łazience niezbędny sprzęt. Wszystkie zabiegi miałam na miejscu tylko do stołówki chodziłam do Mewy I.Jedzenie oky . i tylko jeden maluteńki minusik ,że przy stole mieliśmy panią nazywaną przez nas "siostrą rozdziałową",która skrupulatnie na wspólnych
porcjach rysowała kratkę wyznaczając ile komu przysługuje ziemniaków,surówki itp.ale to jest do przeżycia.Rehabilitanci i cała reszta obsługi to wspaniali ,życzliwi wszystkim młodzi ludzie.którzy wysłuchiwali z uśmiechem naszych narzekań na cały świat a przecież jest to ich codzienność .Reasumując powyższe, znajomi jak i ja sama uważam się za szczęściarę.Kołobrzeg przytrafił mi się ze zwrotów/tydzień przed wyjazdem/tak samo Mewa V, do której zostałam przydzielona o tak z marszu.Pogodę miałam cudna, majową w wolnych chwilach nawet opalałam się.Jeszcze tylko informacja dla zmotoryzowanych -sanatorium nie ma parkingu a wszystkie pobliskie kasują 8 zł /dzień oczywiście za 21dni ,sprawdzałam to na kilku parkingach. Życzę wszystkim oczekującym wymarzonych miejsc w wymarzonych terminach.
ODPOWIEDZ