Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Tojka »

Witam :) Jak się nie ma co sie lubi, to sie lubi co się ma. Tym razem Lądek-Zdrój.
1. Ktoś jedzie własnym (albo pożyczonym ;) ) autem z Poznania lub bliskich okolic? Chętnie bym się dosiadła :) Turnus zaczynam 23.04, ale mogę jechać 22.04
2. Wszur, oddz.sanat. 2, ul. Jadwigi 2A - czy to ten nowszy pawilon?
3. Lepiej jechać dzień wcześniej? Chodzi o wybór pokoju, zabiegow itd
4. To, że duzo schodów to juz doczytałam :lol: Jakies inne praktyczne sanatoryjne wskazówki? Gdzie?co? i jak? Jeszcze nie znalazlam, może jest gdzies na forum jakis fajny, dluższy opis warunków w sanatorium, zabiegi, wycieczki, balety itp ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20194
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Felice »

Pawilon II to ten tzw Nowy. Pokoje dwuosobowe i kilka jedynek.
Lądek był wielokrotnie opisywany i jest mnóstwo informacji na te tematy o które pytasz. Pojechać w przeddzień zawsze warto, nie wiem tylko czy nocleg u nich, czy na mieście. Zadzwoń i dopytaj jaka jest możliwość.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Tojka »

Dzięki :)
Przeczytałam już tutaj sporo informacji o Wszur - Ladek. Ale większośc dotyczy pawilonu 1 i te obszerniejsze, fajne informacje/opinie raczej z lat 2016-2018 - czyzby nic sie nie zmieniło ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20194
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Felice »

W kwestii wycieczek, spędzania czasu, imprez tanecznych niewiele się zmienia.
Pokoje są wyposażone w miarę dobrze, plusem jest to, że nie ma wieloosobowych. Zabiegi częściowo na miejscu, na basen i kriokomorę chodzi się do innych budynków. Kąpiele borowinowe i radonowo-siarczkowe są w pawilonie I.
Pytaj o konkrety spróbuję odpowiedzieć Ci na pytania.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Tojka »

Stolowka? Jedna ogolna na cały wojskowy? 1-2 tury posiłkoów?
Czy Wifi jest w miare sprawnie dzialajace? Czy raczej trzeba liczyc na swoj net z telefonu?
Jak mi jeszcze cos przyjdzie do glowy będe pytać :) Dziękuje bardzo
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20194
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Felice »

Każdy pawilon ma swoją stołówkę, kuchnia jest jedna. Na dwójce kuracjusze jedli na jednej zmianie, bo na drugiej byli żołnierze. To może się zmieniać oczywiście.
Ja zawsze mam swój internet, ale z tego co wiem wi-fi działało.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7051
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: sztani »

""Witam :) Jak się nie ma co sie lubi, to sie lubi co się ma. Tym razem Lądek-Zdrój.""-pisze Tojka
Nie wiem skąd takie nastawienie. Lądek to super miejscówka dla osób aktywnych , lubiących odkrywanie okolicy tej bliższej i dalszej.
Byłem w Wojskowym oddział sanatoryjny II z 8/9 lat temu więc wiele pewnie się zmieniło myślę ,że na lepsze (zawsze można coś poprawić)
Kawa dalej aktualna jak by co :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20194
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Felice »

Sztani też tak uważam… ja Lądek uwielbiam właśnie za ten luz, za ogromne możliwości do zwiedzania. Ciągle odkrywam coś nowego. Pomijając to, że mam tam najbliższych przyjaciół to i tak myślę, że mi się nie znudzi. Kocham Lądek najbardziej w czerwcu i dlatego też w tym roku teź tam będę o tej porze.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Lądek-Zdrój 23.04-15.05. 2024

Post autor: Tojka »

sztani pisze: 07 kwie 2024 08:53 ""Witam :) Jak się nie ma co sie lubi, to sie lubi co się ma. Tym razem Lądek-Zdrój.""-pisze Tojka
Nie wiem skąd takie nastawienie. Lądek to super miejscówka dla osób aktywnych , lubiących odkrywanie okolicy tej bliższej i dalszej.
Byłem w Wojskowym oddział sanatoryjny II z 8/9 lat temu więc wiele pewnie się zmieniło myślę ,że na lepsze (zawsze można coś poprawić)
Kawa dalej aktualna jak by co :) Pozdrawiam
Alez ja wiem, ze Ladek jest niezły :)
Po prostu wole morze ;) - jesli chodzi o czas wolny ;)
No i w Kotlinie Klodzkiej byłam juz kilkanascie razy. A w Polanicy chyba ze 4 razy w sanatorium - wię troche tych ścieżek mam juz przedreptane.
No ale wiele dobrego slyszalam o Wojskowym. Jestem nastawiona pozytywnie :)
Sztani - wysłałam wiadomość prywatną, ale chyba poszła w kosmos :lol: bo nie widze w wyslanych. Poprosze instrukcje (jak dla blondynki :lol: odpowiedzi :lol:
ODPOWIEDZ