Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: komputer »

Mam złożone skierowanie na ORO, od kilku lat w oczekiwaniu, ale w tej chwili jestem świeżo po artroskopii kolana i chciałabym pojechać gdzieś na rehabilitację poszpitalną, w jaki sposób mam to zrobić, właśnie niebawem będę u ortopedy. O jakie skierowanie prosić lekarza, tak by nie kolidowało to z ORO ? Jaki powinien być kod na skierowaniu ? Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: komputer »

Felice pisze: 17 cze 2023 07:48
komputer pisze: 16 cze 2023 15:01

Jeśli dostanę skierowanie od każdego z wymienionych specjalistów to mogę liczyć na 4 rehabilitację?
To dowcip? Skierowanie może być tylko jedno.
Mam złożone skierowanie na ORO, od kilku lat w oczekiwaniu, ale w tej chwili jestem świeżo po artroskopii kolana i chciałabym pojechać gdzieś na rehabilitację poszpitalną, w jaki sposób mam to zrobić, właśnie niebawem będę u ortopedy. O jakie skierowanie prosić lekarza, tak by nie kolidowało to z ORO ? Jaki powinien być kod na skierowaniu ? Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

Pytanie
po artroskopii nie dostałeś żadnego skierowania na rehabilitację?
Artroskopia była w szpitalu prywatnym?
Na skierowanie ze szpitala czas oczekiwania na rehabilitację ogólnoustrojową jest bardzo krótki.
Większość placówek wymaga kodu 4300,a to jest rehabilitacja ogólnoustrojowa .
Magnolia-Ustroń przyjmuje też z kodem 2306, i ten kod chyba nie koliduje z kodem 4300.
Pacjent przebywający w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej, który udziela świadczeń całodobowych, ponosi koszty wyżywienia i zakwaterowania. *
W Gryfie (Połczyn zdrój) mimo ze też jest dopłata jak w Magnoli
przyjmują skierowania z kodem 4300
„Pacjent przebywający w zakładzie rehabilitacji leczniczej, w którym świadczenia udzielane są całodobowo, ponosi koszty wyżywienia i zakwaterowania.
Może na forum ktoś wie coś więcej i sie kiedyś odezwie.
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: komputer »

Dziękuję pięknie za odpowiedź. Dziwne jest to że kod rehabilitacją ogólnoustrojową pokrywa się z rehabilitacją po artroskopii.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20194
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Dlaczego dziwne? Jest to określenie procedury medycznej dotyczące narządu ruchu głównie.
Po wszelkich zabiegach ortopedycznych, neurochirurgicznych jedzie się właśnie na rehabilitację ogólnoustrojową.
Nie wiem gdzie masz złożone wcześniejsze skierowanie, teraz podejrzewam wystarczy tam dosłać wypis ze szpitala i to przyspieszy wyjazd.
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: komputer »

Dziękuję za informację.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Tapamaraba »

Witam.🙂
Mam pytanie odnośnie RO. Wysłałam
w maju skierowanie do Exelsior w Iwonicz Zdrój ze względu na krótszy termin oczekiwania ponoć max 3 lata bez cito... - ktoś kiedyś pisał , że można zobaczyć na stronie IKP czas oczekiwania ...ja jednak nie widzę takiej informacji .Moje pytanie brzmi czy to jest standard że taka informacja musi być podana czy raczej dobre chęci personelu konkretnego szpitala? Ile wcześniej będę wiedziała o terminie rehabilitacji?
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

Witam
Z mojego doswiadczenia(a byłem kilka razy na rehabilitacji ogólnoustrojowej)nie ma informacji na IKP.
Trzeba samemu zadzwonić po miesiącu lub wysłać email z zapytaniem czy zostało sie zakwalifikowanym(wielka komisja lekarska wyda wyrok) i jaki jest przyblizony termin realizacji skierowania.
Po roku warto zadzwonić i sie dopytać czy coś sie nie zmieniło
Niektóre sanatoria wysyłają na kilka miesięcy wcześniej listownie informacje o dokładnym terminie lub dzwonią.
Np.
Dzisiaj dostałem z sanatorium sms o dacie(5-07) rozpoczęcia rehabilitacji.
To rehabilitacja poszpitalna po operacji kostki.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Tapamaraba »

Daro 4242 dziękuję za odpowiedź . Odczekam jeszcze trochę i zadzwonię zapytać .
Awatar użytkownika
Ciekawska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 01 paź 2021 14:16

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Ciekawska »

Ja po pierwszej operacji ręki byłam na rehabilitacji ogólnoustrojowej w szpitalu i w sanatorium. Teraz 5 lipca idę po drugiej operacji tak samo na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej a w październiku sanatorium .Terminy miałam bardzo szybkie na szpital czekałam 3 miesiące a sanatorium dostałam odpowiedź po 1,5 miesiąca gdzie i kiedy.Nie wiem od czego to zależy do sanatorium wniosek wystawiał mi lekarz rodzinny a na szpital ortopeda.
ODPOWIEDZ