Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Antosia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 28 maja 2012 14:35

Ciechocinek Polex

Post autor: Antosia »

Będę wdzięczna za opinie na temat tego sanatorium. :?:
Anulka21
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 03 wrz 2012 20:29
Oddział NFZ: Opolski

Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Post autor: Anulka21 »

Witam serdecznie;)
Jestem zainteresowana opinią na temat tego sanatorium, ponieważ w niedługim okresie czasu się tam wybieram, dlatego bardzo interesuje mnie opinia osób, które w niedawnym czasie tam przybywały. Interesują mnie w szczególności wyposażenie pokoi oraz warunki sanitarne oraz czy zabiegi odbywają się na terenie sanatorium.
Zastanawiam się czy jest tu może jakaś osoba, która się wybiera do tego sanatorium w terminie 4.10.2012r. - 25.10.2012r., ja jestem z opolskiego NFZ.
Proszę o szybka odpowiedź.
Pozdrawiam ;)
STANGRET
Posty: 2
Na forum od: 31 paź 2012 12:49

Re: Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Post autor: STANGRET »

Mieliśmy wątpliwą przyjemność gościć w sanatorium POLEX w Ciechocinku w okresie od 04.10 do 25.10.2012, poniżej nasze główne zastrzeżenia dotyczące pobytu w tym ośrodku:
1. brak możliwości zarezerwowania pokoju o podwyższonym standardzie dla kuracjuszy z NFZ. Byliśmy zdani na łaskę p. kierownik, kóra oświadczyła mi że i tak mamy szczęście bo moglibyśmy być zakwaterowani oddzielnie. Dziękujemy za łaskawość.
2. poko dwuosobowy miał wymiary 2,5x2,5m plus szafa plus toaleta z umywalką. Szafa ciasna, zdewastowana, na ostatnią półkę nawet z krzesła trudno było sięgnąć.
3. materac był tak przesiąknięty chyba moczem że robiło się niedobrze, zauważyliśmy to dopiero w ostatnim dniu pobytu w trakcie zdejmowania pościeli.
4. pod łóżkami kurz od mometu ich wstawienia, musiałem tam zaglądać bo ciągle coś tam wpadało.
5. jedzenie monotonne, np. kawałek kurczaka lub karczku obgotowany a później opieczony, rozłaził się po talerzu, wszystko niedoprawione, hitem był sos agretowy do mielonego.
Jeżeli ktoś ma możliwość wybierać pokoje z widokiem na park, uciekać od tych z widokiem na ulicę. Ale NFZ-towcy są głównie tam kierowani, te lepsze zajmują klienci komercyjni i kierowani przez PFRON lub ZUS.
A teraz plusy,
1. sporo imprez i zajęć organizowanych dla kuracjuszy
2. bardzo miła i kompetentna p. Kaowiec, starająca się zapewnić kuracjuszom jak najwięcej atrakcji
3. sympatyczny personel rehabilitacyjny
Na koniec, sam Ciechocinek jest bardzo ładny chociaż lata świetności minęły bezpowrotnie.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Post autor: Narewka »

Byłam tam kilka lat temu,ale,jak widzę,nic się nie zmieniło.Bardzo niemiło wspominam pobyt w tym sanatorium.Byłam w marcu,dodam,że prywatnie,a również miałam problemy z pokojem,był zimny,niemiły,a do tego dokwaterowano mi osobę chorą na wózku,która chciała,bym ją obsługiwała.Zmieniłam pokój,chyba jeszcze gorszy i uciekłam,jak szybko się dało,tracąc nawet częśc wpłaconych pieniędzy.Przeniosłam się do Julianówki i tam było OK.
adia
Posty: 1
Na forum od: 02 mar 2013 17:46

POLEX-Ruch Ciechocinek

Post autor: adia »

Czy ktoś z Was był może w tym sanatorium?? Będę wdzięczna, za każdą opinię, czy informację. Niewiele mogłam, znaleźć na forum, a komentarze powiem szczerze odstraszają by tam nie jechać. Bardzo proszę o obiektywne informacje:)
boss
Posty: 3
Na forum od: 12 sie 2013 21:34
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Post autor: boss »

Byłem z żoną w lipcu 2013r. Jestem doświadczonym kuracjuszem NFZ /12 pobytów/ .Opinie o sanatorium Polex uważam za bardzo krzywdzące i tendencyjne. Może po kolei odpowiem na niektóre zarzuty kuracjuszki na innym forum. Prawdą jest że pokoje od parku są w pierwszej kolejności przeznaczone dla płatnych gości ale nie jest to regułą.Pokoje są normalnej wielkości z ładnymi balkonami na których są krzesełka i stolik. Na ich wyposażeniu jest telefon,radio i telewizor-i to bezpłatnie!! Budynek jest ładnie odnowiony.Co dziennie są opróżniane kosze ,co drugi sprzątany pokój i łazienka.Papier toaletowy uzupełniany na bieżąco,jest mydło pod prysznicem /dozownik/.Pan dr.dokładnie bada i starannie dobiera zabiegi,słucha próśb pacjenta. Sympatyczne pielęgniarki,służące pomocą .Recepcja działa sprawnie i miło.Zabiegi w dobrych warunkach.Godziny zabiegów przestrzegane jednak dosyć rygorystycznie.Stołówka przestronna,posiłki podawane szybko-sporo kelnerek. Jednak na największą pochwałę według mnie zasługuje szefowa kuchni. Tak smacznych posiłków nie jadłem w żadnym sanatorium !! Biorąc pod uwagę stawkę jaka jest przeznaczona na posiłki jedzenie jest świetne.Ona i na gwoździu by chyba dobrą zupę zrobiła. Od 19,00 są potańcówki ponoć jedne z lepszych w uzdrowisku /tak piszą inni forumowicze/. Aby jednak nie przesłodzić mi przeszkadzały trzy rzeczy. Winda jeździ tylko na 1 piętro ,dalej piechotką.Przez cały turnus brak internetu.Jest jeden zdewastowany komputer z przed 10 lub więcej lat,.Przez pierwsze dwa tygodnie był uszkodzony ,na żadne prośby ze strony kuracjuszy,pielęgniarek a nawet dyr.Tech.nie reagował. Kiedy w końcu sprzet naprawił to okazało się że komputer jest zainfekowany przez wirusy a więc nadal niesprawny! Uchowaj Bożę przed takim informatykiem.Nie potrafi nawet zegara przestawić z czasu zimowego na letni.Na stronie gł.Polex-Ruch czas jest zły.Brak jest również typowego kiosku.Sprzedaż wody mineralnej,mapy i jednego gatunku piwa to nie kiosk,brak prasy ,kosmetyków,słodyczy. Reasumując jesteśmy z pobytu bardzo zadowoleni ,dziękujemy całemu personelowi za miłą opiekę i planujemy juz powrót tu na 10-12 dni odpłatnie.
P.S. Bardzo się dziwię po co zamieszcza się opinie z pobytu w Ruchu z przed wielu lat.Teraz to sanatorium nazywa się POLEX ,ma innych właścicieli ,inny personel i t.p.
Antuanet
Posty: 1
Na forum od: 15 sty 2014 14:41
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Post autor: Antuanet »

Swój pobyt w Szpitalu Rehabilitacyjnym Polex w Ciechocinku oceniam bardzo wysoko. Zarówno posiłki -w których nie powtórzyło się menu w całym okresie pobytu,miłą i fachową obsługę na fizjoterapii i hydroterapii , miłą obsługę hotelową oraz szczególnie -wyjątkowo atrakcyjną organizację całego pobytu. Można tu wymienić wiele imprez artystycznych i turystycznych, dostępność kosmetyczki ,fryzjera oraz niespotykaną nigdzie możliwość konwersacji w języku niemieckim.Ogólnie widać dobrą organizację i dbałość o kuracjuszy.
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium POLEX w Ciechocinku

Post autor: aqula »

boss pisze: Od 19,00 są potańcówki ponoć jedne z lepszych w uzdrowisku /tak piszą inni forumowicze/.
Z tym się zgodzę. Nie byłam w Polexie tylko w Chemiku, ale często bywaliśmy tam na wieczorkach tanecznych. I pod tym kątem było super. Fajny zespół Prestiż z tego co pamiętam, fajna atmosfera ;-)
ODPOWIEDZ