Narządy ruchu-dobre sanatorium

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: tofiko2 »

Witam serdecznie! Na wiosnę dostaniemy z mężem skierowania do sanatorium i bardzo proszę o wypowiedzi,które sanatoria są godne Waszym zdaniem uwagi.Na pewno na tej stronie znajdą się stali bywalcy ,którzy już nie jedno sanatorium zaliczyli,mają dobre rozeznanie i potrafią mi pomóc w wyborze.Bardzo proszę o wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: Narewka »

Od 40 lat jeżdżę do sanatoriów,ale jeszcze nie dostałam miejscowości wg życzenia,a szkoda.Nawet wtedy,gdy lekarz podkreślił mi morze,dostałam góry.

A za to w tym roku 2 razy byłam prywatnie ,w Inowrocławiu,sanatorium 'Przy tężni "i naprawdę byłam zadowolona.Jest tam dużo osób o kulach,nawet na wózkach,ale budynek jest przystosowany do tego bardzo dobrze.Skierowania mieli ludzie właśnie z problemami narządów ruchu .Zresztą wszystko opisałam już w temacie"oceń sanatorium."
Malwina1234
Posty: 3
Na forum od: 05 lut 2013 11:11

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: Malwina1234 »

W Busku porządnie zajmują się pacjentami, mi na kręgosłup baaardzo pomogli tam, chodziłam na różne zabiegi to tu t tam, bo mieszkałam też prywatnie, raz we Włlokniarzu, ale głośno duży ruch w sezonie. Zabiegi takiej terapii kręgosłupa według kogoś na B brałam w prywatnym gabnecie, ale ceny niskie jak nigdzie! Gabinet to Ivomed, troszke dalej niż cala część uzdrowiskowa, ale warto:)

Kąpiele siarkowe genialne, trochę na początku się trzeba przyzwyczaić, ale na prawdę samopoczucie jest świetne, polecam Busko Zdrój też ze względu na walory estetyczne i niesamowitą ilośc, spektakli, koncertów zarówno na świeżym powietrzu jak i w zabytkowym sanatorium marconi
Blik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 24 lip 2013 13:55
Staż sanatoryjny: 5

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: Blik »

Malwina1234 pisze:W Busku porządnie zajmują się pacjentami, mi na kręgosłup baaardzo pomogli tam, chodziłam na różne zabiegi to tu t tam, bo mieszkałam też prywatnie, raz we Włlokniarzu, ale głośno duży ruch w sezonie. Zabiegi takiej terapii kręgosłupa według kogoś na B brałam w prywatnym gabnecie, ale ceny niskie jak nigdzie! Gabinet to Ivomed, troszke dalej niż cala część uzdrowiskowa, ale warto:)

Kąpiele siarkowe genialne, trochę na początku się trzeba przyzwyczaić, ale na prawdę samopoczucie jest świetne, polecam Busko Zdrój też ze względu na walory estetyczne i niesamowitą ilośc, spektakli, koncertów zarówno na świeżym powietrzu jak i w zabytkowym sanatorium marconi
Napisz coś o tym gabinecie.Kiedy byłaś tam ostatnio.A gdzie noclegi?
kuracjusz1977
Posty: 1
Na forum od: 04 wrz 2013 18:49

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: kuracjusz1977 »

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Lądek Zdrój NIE POLECAM
Blik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 24 lip 2013 13:55
Staż sanatoryjny: 5

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: Blik »

Oczekuję na skierowanie z NFZ na leczenie poszpitalne po zabiegu artroskopii kolana.Czy ze Śląskiego NFZ kierują do Buska i ewentualnie proszę napisać do jakiego sanatorium.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: anezobk »

karol pisze:Oczekuję na skierowanie z NFZ na leczenie poszpitalne po zabiegu artroskopii kolana.Czy ze Śląskiego NFZ kierują do Buska i ewentualnie proszę napisać do jakiego sanatorium.
Napisz coś o zabiegu też będę miała w maju.Czas trwania zbiegu,możliwość poruszania się.Najważniejsze jak udała się operacja.
W sanatorium Słowacki w Busku byli ludzie ale z Łodzi. Pozdrawiam.
Blik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 24 lip 2013 13:55
Staż sanatoryjny: 5

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: Blik »

Zabieg artroskopii kolana nie jest taki straszny.Dla mnie bardziej nieprzyjemny jest pobyt w gabinecie stomatologicznym.Pobyt w szpitalu,jeśli nie ma komplikacji trwa dobę.W moim przypadku tak właśnie było.Zgłosiłem się pierwszego dnia rano i miałem przeprowadzone potrzebne badania.Popołudniu zostałem zatransportowany na salę operacyjną.Dostałem "głupiego Jasia" i zastrzyk znieczulający w kręgosłup.Cały zabieg trwał około 30-40 minut i był absolutnie bezbolesny.Przez cały czas byłem świadomy.Po tym powrót na salę i otrzymałem profilaktycznie proszki przeciwbólowe.Na drugi dzień rano po wizycie i oględzinach operowanego kolanka-wypis do domu.Oczywiście przez pierwsze 2-3tygodnie nie obciążałem operowanej nogi,przyjmowałem codziennie zastrzyki przeciwzakrzepowe do brzucha.Potem kolejna wizyta u specjalisty i zaoordynowane ćwiczenia mozliwe do wykonania we własnym zakresie.Ćwiczyłem więc na rowerku i wzmacniałem mięśnie.Po 1.5 miesiąca sam poruszałem się ostrożnie bez kul.Ważne jest to,żeby od razu po zabiegu wysłać wniosek do ZUS i NFZ o rehabilitację.Życzę powodzenia
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: anezobk »

Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.anezobk
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Narządy ruchu-dobre sanatorium

Post autor: dziunia60 »

Ja też miałam artroskopię kolana ale w trakcie się okazało że uszkodzenia sa za duże aby je usunąć artroskopią i dostałam narkozę i od razu mi usunęli część łękotki więc rekonwalescencja trwała trochę dłużej ale też po miesiącu mogłam już prowadzić auto a po trzech miesiącach chodziłam już normalnie.Moja operacja w całości trwała godzinę a sama artroskopia 25 min.Nie ma się czego bać.Ważne aby było lepiej a w moim przypadku jest znacznie lepiej.Życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ