zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Post autor: mamaMarty »

Witam:) Moja córka skończyła już 8 lat i nie może korzystać z wyjazdu do sanatorium z opiekunem. Nie wyobrażam sobie jej samodzielnego wyjazdu, a zdrowie szwankuje.... Podpowiedziano mi ambulatoryjna formę zabiegów w uzdrowisku i właśnie jestem w trakcie załatwiania formalności. Czy ktoś z Was korzystał z zabiegów w przychodni uzdrowiskowej? Proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam:)
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Post autor: mamaMarty »

Załatwione:) Teraz ja mogę podpowiadać;)
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Post autor: renatka11 »

Do Mamy Marty. Bardzo proszę o podpowiedź. Mój 11 letni wnuczek bardzo często choruje: alergiczny katar, zatoki, kaszel, gardło. Leczenie sanatoryjne bez rodzica nie może być. Jakie formalności załatwić, od kogo zacząć itp. Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Post autor: mamaMarty »

Witaj. Przede wszystkim musicie udać się z dzieckiem do pediatry i poprosić o skierowanie na zabiegi ambulatoryjne w przychodni uzdrowiskowej. W zależności od województwa, w którym mieszkacie, są to różne uzdrowiska. Lekarz pediatra zleci zrobienie podstawowych badań. Z wynikami wraca się do lekarza i on wystawia skierowanie na zabiegi. Do skierowania musiałam dołączyć wyniki badań i kopię karty szczepień dziecka. Ja potem zrobiłam tak:
1. zadzwoniłam do łódzkiego (bo mieszkam w łódzkim) NFZ i zapytałam gdzie realizuje się zabiegi ambulatoryjne dla dzieci z łódzkiego NFZ
2. znalazłam miejsce na noclegi i wstępnie umówiłam termin
3. "wysmarowałam" pismo do NFZ, które dołączyłam do skierowania (napisałam w nim, że proszę o skierowanie do (np. Szczawnicy), w terminie (podałam tylko miesiąc)
4. zaniosłam wszystko razem do mojego oddziału NFZ......
a po kilku dniach zadzwoniła do mnie miła pani z pytaniem o konkretny termin i ilość dni zabiegowych (12 lub 18).
Dlatego w piśmie załączonym do skierowania napisz proszę konkretnie miejsce, termin, ilość dni zabiegowych.
Brzmi trochę wariacko, ale się da. W razie jakiś wątpliwości pisz. Zaglądam tu prawie codziennie, więc odpowiem. Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Post autor: renatka11 »

mamaMarty pisze:Witaj. Przede wszystkim musicie udać się z dzieckiem do pediatry i poprosić o skierowanie na zabiegi ambulatoryjne w przychodni uzdrowiskowej. W zależności od województwa, w którym mieszkacie, są to różne uzdrowiska. Lekarz pediatra zleci zrobienie podstawowych badań. Z wynikami wraca się do lekarza i on wystawia skierowanie na zabiegi. Do skierowania musiałam dołączyć wyniki badań i kopię karty szczepień dziecka. Ja potem zrobiłam tak:
1. zadzwoniłam do łódzkiego (bo mieszkam w łódzkim) NFZ i zapytałam gdzie realizuje się zabiegi ambulatoryjne dla dzieci z łódzkiego NFZ
2. znalazłam miejsce na noclegi i wstępnie umówiłam termin
3. "wysmarowałam" pismo do NFZ, które dołączyłam do skierowania (napisałam w nim, że proszę o skierowanie do (np. Szczawnicy), w terminie (podałam tylko miesiąc)
4. zaniosłam wszystko razem do mojego oddziału NFZ......
a po kilku dniach zadzwoniła do mnie miła pani z pytaniem o konkretny termin i ilość dni zabiegowych (12 lub 18).
Dlatego w piśmie załączonym do skierowania napisz proszę konkretnie miejsce, termin, ilość dni zabiegowych.
Brzmi trochę wariacko, ale się da. W razie jakiś wątpliwości pisz. Zaglądam tu prawie codziennie, więc odpowiem. Pozdrawiam cieplutko.
Bardzo dziękuję za dokładne informacje. Na pewno synowa skorzysta z nich. Serdecznie pozdrawiam.
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

Re: zabiegi ambulatoryjne - kto korzystał?

Post autor: Grudka »

Ależ rodzic może jechać także ze starszym dzieckiem (wręcz MUSI jechać, gdy dziecko jest niepełnosprawne). Po prostu płaci się za pobyt rodzica- na pewno jest możliwość pobytu rodzica z dzieckiem w Rabce-Olszówce, Rabce- Cegielskim, w sanatorium Krasnobrodzie.
Super, że udało się załatwić zabiegi ambulatoryjne. Ciężko to zgrać, w NFZ kręcą nosem. Może dużo zależy od osoby w NFZ, która się tym zajmuje?
ODPOWIEDZ