Kilka pytań od Mamy zupełnie zielonej w temacie

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
karoliczak
Posty: 1
Na forum od: 20 lut 2015 17:25
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Kilka pytań od Mamy zupełnie zielonej w temacie

Post autor: karoliczak »

Witam,
dzisiaj podczas wizyty z kolejną infekcją u naszego pediatry zagadnęłam o sanatorium dla syna (4lata) i pani dr stwierdziła, że to bardzo dobry pomysł i od razu wypisała skierowanie. A ja od tego czasu szukam odpowiedzi na kilka pytań:
1. czy ze skierowaniem muszę wysłać jeszcze jakieś badania (gdzieś znalazłam info o OB, morfologii, moczu i badaniu kału na obecność pasożytów)?
2. ze względu na to, że jestem na urlopie macierzyńskim to ja pojadę z synem, czy młodsze dziecko (6 miesięcy, karmione piersią) może jechać z nami ?
3. jaki jest orientacyjny czas oczekiwania na wyjazd dla dziecka ?
4. w maju mamy wykupione wczasy nad morzem (też ze względu na syna) - czy jest jakieś rozwiązanie ewentualnego pokrycia się terminów ?
z góry serdecznie dziękuję za pomoc
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kilka pytań od Mamy zupełnie zielonej w temacie

Post autor: mamaMarty »

Witaj Mamo:) Skierowanie do sanatorium może być złożone tylko z wspomnianymi badaniami, na które powinnaś dostać skierowanie od pediatry. Jeśli chodzi o długość oczekiwania..... Po złożeniu skierowania czeka się około 30 dni na potwierdzenie leczenia sanatoryjnego. W informacji z NFZ otrzymasz numer i na jego podstawie możesz sprawdzać w internecie jak "przesuwa się " kolejka (https://skierowania.nfz.gov.pl/). W zależności od województwa w którym mieszkasz kolejka ubywa różnie. Ja mieszkam w łódzkim i zawsze czekałam ponad pół roku. Będąc w sanatorium nie widziałam nigdy mam z tak malutkim - dodatkowym dzieckiem jak to, które chcesz zabrać. Chyba, że pojedzie z Tobą ktoś, kto zajmie się malcem lub będzie chodzić ze starszym na zabiegi. Pobyt w sanatorium z dzieckiem (myślę o tym starszym) to nie tylko wypoczynek, ale przede wszystkim bieganie z zabiegów na zabiegi wśród innych, często gęsto chorujących dzieci. Kolejna rzecz, to czy sanatorium, do którego dostaniesz skierowanie przyjmuje tak malutkie dzieci i jaka jest za nie odpłatność. Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo cierpliwości;)
ODPOWIEDZ