Cukrzyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2250
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Musze to napisać też: TO JEST SKANDAL ABSOLUTNY ZE Nie SA REFUNDOWANE LEKI KTORE POMAGAJA UTRZYMAC PRAWIDLOWY POZIOM CUKRU ORAZ ZAPOBIEGAJA POWIKLANIOM.
Zaglądanie tutaj tez mi pomaga.
Bogutka
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Dziewczyny mam pytanko .Nieprawidłowa tolerancja glukozy. Nieprawidłowa glikemia na czczo. Co znaczą te opisy wyników po badaniach :?:
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Mnie jeszcze dopisali,że trzeba zmienić leczenie.I to chyba o to chodzi.
Generalnie to my za mało wiemy :) to co wyczytałam w podstawowych informacjach to zdecydowanie za mało.Dochodzenie samemu metodą prób i błędów jest nienajlepsze chyba :?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Adelko, pytałam bo mnie lekarz nastraszył i dal skierowanko do poradni diabetologicznej :shock:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23849
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: grazynamackowiak »

Witam czytam wasze wypowiedzi o cukrzycy zmaganiami się z tym problemem :)
Ja nie znam problemu więc nie wypowiadam się wytwałości z leczeniem cukrzycy ;)
Pozdrawiam 8-) :kwiat: :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2250
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

wiesniaczkaela pisze:Dziewczyny mam pytanko .Nieprawidłowa tolerancja glukozy. Nieprawidłowa glikemia na czczo. Co znaczą te opisy wyników po badaniach :?:
Elu te opisy to tak jakbyś stała przed zamknietymi drzwiami z napisem cukrzyca. Czy i kiedy się otworzą? Oby jak najpóźniej. Krótko mówiąc za duzo cukry we krwi sobie płynie a to niedobrze. Ale od tego jest diabetolog. Daj znać co on na to?
Bogutka
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Czyli wniosek , że muszę odwiedzić następnego konowała :shock: :shock: Jak ja ich nie cierpię :shock: :shock: :shock: Jeszcze ze mnie chorą zrobią.Chyba jednak się zapiszę , bo jak dokładnie doczytałam to po 1 h było 297 a po 2h już 174.Ponoć powinno być 99 :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Cukrzyca

Post autor: medi »

A jakieś inne objawy prócz tego za dużo cukru w cukrze są :?: :roll: Bo tak mi się zdaje że mi coś jest ,ale ....hmmm mój "konował" jeszcze o tym nie wie :twisted: :? Wolę wiedzieć wcześniej ,może się da jakoś pertraktować z nim co do jednostki chorobowej :twisted: :lol: :lol: Wymyśli chorobę w której wolno jeść słodkości na przykład :oops: :cry:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Medi , jakie tam objawy.Tylko chwilami dostawałam nogi jak z waty i tak ciniutka się robiłam od środka, całkowity tumiwiśizm mnie ogarniał.Poszłam do piguły i okazało się że słodkości w cielsku bardzo mało , bo tylko 60.Chyba trzeba będzie iść na spacer do specjalisty :roll: :roll: :roll: brrrrr :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Cukrzyca

Post autor: medi »

Mało słodkości :?: :o :shock: :shock: Ja tam mam wrażenie że ja aż za dobrze dbam o to żeby w moim ciałku był duuuży zapas słodkości ;) :? :? :?
A tak swoją drogą ,...nie mogłaś wtrząchnąć ze trzy pączusie przed tym głupim badaniem :?: ;) :twisted: Piguła by się nie zorientowała , że oszukujesz :lol: :lol: :lol: A po co Ci nowa jednostka chorobowa ,mało masz ich :?: :idea:
ODPOWIEDZ