Opryszczka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Opryszczka

Post autor: sztani »

Wiem ,że siostra brała Heviran w tabletkach ma 5 lat spokoju. cena około 25 złotych wydają na receptę .
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Opryszczka

Post autor: aqula »

Łykam Heviran i smaruję maściami :)
forumowicz

Re: Opryszczka

Post autor: forumowicz »

  • ..."" że mi wyjdzie olbrzym na ustach.."

Aqula to nie musi być opryszczka .To co opisałaś w tym zwrocie j/w ,może byc objawem alergiczym .Syn tak miał ,nie zwracał uwagi ,smarował róznymi mazidłami etc .Wiadomo poszukiwał sposobu na poprawę parę lat.Aż do dnia ..........gdy okazało się że jest uczulony na składnik leku o wdzięcznej nazwie Strepsils.Ale jak doszło do ataku alergicznego to było juz nie wesoło SOR i 6 godzin. :(
A zaczęło się jak zwykle od opuchnięcia wargi tak jak kiedyś ,potem wysypka czerwona na ciele swędząca ,potem dusznosci i opuchniecie szyi no i juz musiała być karetka.
Radziłabym Tobie zaobserwować co w danym dniu ,godzinie ,chwili jesz ,czy pijesz.Syn wziął Strepsils w pracy no i taki skutek.
Pozdrawiam :kwiat: :)
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Opryszczka

Post autor: aqula »

Kruszynko :kwiat: :kwiat: "olbrzym na ustach" zazwyczaj moja opryszczka jest dosyć duża ( tzn składa się z kilku mniejszych ), niestety co jakiś czas mi wychodzi opryszczka, taka moja uroda : )
Na szczęście żadnej wysypki i innych takich nie mam, zazwyczaj przed kąpielą zwracam uwagę na to co pojawia się na moim ciele :)

Kurcze z tym składnikiem Strepsils to nieźle, ważne że nie skończyło się źle.
forumowicz

Re: Opryszczka

Post autor: forumowicz »

Rozumiem znasz swoją dolegliwość ;) To trafiony specyfik i powinno pomóc . :)
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Opryszczka

Post autor: aqula »

Kruszynko :) ale już teraz będę pamiętała co napisałaś :) i na pewno będę bacznie zwracać uwagę :)Bo teraz to jest opryszczka, a za jakiś czas może to być coś innego ...
Zazwyczaj mam ją od kilku do kilkunastu dni, ale że idą święta chciałam szybciej się jej pozbyć :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Opryszczka

Post autor: ewiko »

Ja pozbyłam się opryszczki która dopiero miała ochotę ujrzeć światło dzienne w bardzo prosty sposób, napaćkałam na swędzące miejsce ....pastę do zębów (u mnie BLEND-A-MED extra fresh ). Nie miała najmniejszych szans żeby ukazać się w pełnej krasie.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Opryszczka

Post autor: biedroneczka »

Szkoda, że dopiero teraz zauważyłam ten temat, a nie przed Świętami :( ... ale podzielę się moim doświadczeniem. Opryszczka nie jest mi obca i co jakiś czas pokazuje na co ją stać :twisted: Wcześniej stosowałam, tak jak pewnie większość z nas pastę do zębów... potem ktoś mi dał świetną radę, żeby dopiero co pojawiające się miejsce swędzenia, które zapowiada wysyp opryszczki, posmarować sokiem z przekrojonej cebuli. Rzeczywiście, uważam ten sposób za jeden z najlepszych, ze względu na znajdującą się w cebuli wit. C i allicin, który ma właściwości antybiotyczne. Ale jest to sposób czasem niemożliwy do zrealizowania z prostej przyczyny - braku pod ręką cebuli ;)
Ale teraz mam jeszcze jeden, bardzo skuteczny sposób na zduszenie w zarodku tej nieprzyjemnej przypadłości. Jest to kupiony w Aptece SONOL :D
[ obrazek zewnętrzny ]
Jest to płyn, który zawiera Tymol – związek silnie dezynfekujący, Mentol, który wychładza i łagodnie znieczula oraz Kwas Salicylowy o właściwościach bakteriobójczych, przeciwgrzybicznych i przeciwzapalnych. I kosztuje tylko kilka złotych...
Smaruję nim po wystąpieniu pierwszych objawów. Łagodzi pierwsze zmiany, przyspiesza gojenie się opryszczki i zapobiega jej powiększaniu.
Od kilku lat noszę go zawsze w swojej torebce i polecam z czystym sumieniem :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Opryszczka

Post autor: Suzen »

Wystawianie skóry na działanie promieni UV zwiększa ryzyko pojawienia się opryszczki. :idea:
Dermatolodzy radzą profilaktycznie,przez dwa,trzy tygodnie przed urlopem przyjmować lek z acyklowirem/to związek który działa przeciwwirusowo/oraz
stosować balsam do ust z filtrami.
forumowicz

Re: Opryszczka

Post autor: forumowicz »

Sprawdzone, skuteczne, ale uwaga - nie dla brzydliwych.
Gdy zaczyna swędzić, należy smarować to miejsce świeżym, własnym moczem.
Kilka razy dziennie, zwłaszcza rano. Gdy się wcześnie zacznie, przechodzi w ciągu jednej doby. Szybko i tanio.
ODPOWIEDZ