Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: gorzej jak trzęsienie ;) ;) fakt NFZ nie dał by rady :lol: :lol: bidulka z niego :roll: a to ostry przewlekły przypadek ;) :lol: :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: ewiko »

Za kilka dni wizyta u ortopedy, może w końcu coś się wyjaśni. Najgorsze to oczekiwanie.... na badania, na wizyty i w końcu na diagnozę. A ręce odpadają. :(
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: ewiko »

Jestem już po wizycie. Prześwietlenie nadgarstków zrobione. Teraz czekam na EMG, niestety terminy są długie. Może ktoś wie gdzie w Warszawie najszybciej można zrobić to badanie?
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: mariolaa »

ewiko spróbuj zadzwonić do NFZ, może uda się znaleźć placówkę i termin aby szybciej zrobić badanie
Telefony informacyjne dla pacjentów w Mazowieckim OW NFZ
800 804 007 - bezpłatna infolinia "kolejkowa" (8:00-16:00 pon-śr, pt; 8:00-18:00 w czwartki)
22 456 74 01 - infolinia
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Atina »

Proszę napiszcie czy w czasie snu (nocnego) drętwienie dłoni prawej pod łokieć to objaw (cieśni nadgarstka) .Doktor neurolog po kolejnym badaniu MR i niepogarszającym się znacznie przepuklinie górnego odcinka kręgosłupa sugeruje badanie nadgarstków. Tylko że ja muszę z daleka od ( prądu ) hm...i co z tym fantem zrobić :roll:
Pozdrawiam w piękną sobotę z Wybrzeża :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Witam Atina-każdy dobry Ortopeda po badaniu Twojego nadgarstka-tj,uderzanie palcami w jego wewnętrzną część tam gdzie są ścięgna-stwierdzi czy przyczyną dolegliwości jest cieśń,EMG może to tylko potwierdzić i wskazać który to kanał-badanie to przepływ prądu-niestety dla Ciebie nie wskazane więc musisz szukać innego sposobu potwierdzenia diagnozy-pozdrawiam,przykro mi że nie potrafię nic doradzić :!:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Atina »

Dziękuję Andrzeju ...wiesz nie myślałam aby z tą ewentualną przypadłością udać się do ortopedy !!! Jeszcze raz dziękuję na podpowiedz :D
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Witam Atino :) Zgadzam się z Andrzejem , każdy dobry ortopeda rozróżni na podstawie wywiadu i badania dotykowego czy jest to zespół cieśni.....a również podejmie decyzje czy taka dawka impulsów prądowych w badaniu EMG jest szkodliwa w Twoim przypadku ( nie znam Twoich przeciwwskazań :roll: ) Więc po prostu wizyta u ortopedy i będzie wiadomo co z tym ,,fantem,, zrobić :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Za tydzień mam badanie EMG na zespół cieśni nadgarstka , czytając wasze wpisy zastanawiam się jakie są przeciwwskazania do wykonania tego badania, wyczytałam w necie , że przeciwwskazaniem jest między innymi np. rozrusznik serca albo metalowe wszczepione elementy w badanej okolicy. Mam pytanie , te igiełki wpija się w tylko w okolice nadgarstka czy też na całą kończynę górną ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

Aniu,przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca i sztuczna zastawka.Innych nie ma.No chyba,że sruby w badanej ręce.
ODPOWIEDZ