Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
naziir
Posty: 2
Na forum od: 13 mar 2011 00:21

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: naziir »

Witam wszystkich!
Tak się złożyło że byłem w 1 turnusie w nowo otwartym w tym roku sanatorium Jantar na wyspie Sobieszewskiej.
Dla zainteresowanych podam trochę informacji:
Sanatorium zostało przeniesione wraz z personelem na wyspę Sobieszewską z sanatorium w Sopocie o nazwie "Perła", teraz w Sopocie pozostało Sanatorium tylko dla kierowanych z "NFZ", natomiast w Sobieszewie sanatorium jest dla kierowanych z ZUS.
Sanatorium "Jantar" na wyspie Sobieszewskiej jest czynne od stycznia tego roku (2011), miałem przyjemność być w 1 turnusie tego nowootwartego "cudu". Nasz turnus rozpoczął się 3 stycznia 2011 - do 27.01.2011.

Ogólne wrażenia:

Wyżywienie - oceniam jako bardzo dobre, smaczne, zróżnicowane (o ile do tej pory nie zmieniono kucharzy), możliwość dokładek bez jakikolwiek oporów miło nas zaskoczyła. Duży pozytyw!

Pokoje - 2 i 3 osobowe z toaletą i prysznicem, szafa na odzież, telewizor, krzesła, codziennie sprzątane. Pozytyw!

Personel - lekarze specjaliści, bardzo dobrzy i znani (jak chociażby Dr. Labuda), pielęgniarki - super babki - nie upierdliwe, wesołe, wszystko można z nimi załatwić. Duży pozytyw!

Rechabilitanci - młody zespół, fachowcy pod każdym względem, wyrozumiali, cierpliwi, bardzo mili. Pan Grzesiu od naświetlania laserem i lampą - super gość, bardzo w porządku, grzeczny, inteligentny, bardzo wyrozumiały i wszyscy go UWIELBIALI !
Pani Ania od ultradźwięków i Magnetoterapii - super dziewczyna, miła, inteligentna, bardzo grzeczna a do tego młoda i ładna (160 cm. śliczna szczupła czarnulka, czarne oczy.....).
Pan od ćwiczeń ruchowych (niestety imię mi uleciało z pamięci...) - fachowiec pierwsza klasa! Stawiał mojego kolegę na nogi (a kolega kiepsko chodził), a rezultaty były imponujące (ma facet fach w ręku !!!).
Dla rechabilitantów - DUŻY POZYTYW !

Rozrywka - dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki organizowane są "wieczorki zapoznawcze", przy fajnej muzyce można napić się piwa albo drinka, a do tego potańczyć.

Przepustki - do domu można wyjeżdzać na weekendy za wcześniejszym napisaniem "oświadczenia" że wyjeżdzamy na własną odpowiedzialność, i trzeba podać termin powrotu do sanatorium.
Natomiast w tygodniu, po zabiegach można się było zrywać do domu (jeśli ktoś ma blisko) bez zawiadamiania, ale trzeba wrócić przed 22.00.

Rozrywka - wspomniane już wieczorki zapoznawcze dwa razy w tygodniu (wtorki - czwartki), gry zręcznościowe w holu głównym, stół do gry w tenisa stołowego,

Na terenie sanatorium jest strefa internetu bezprzwodowego WI-FI

Umiejscowienie - w okół sanatorium przepiękne okolice, bliskość Morza (około 800 metrów),
w samej miejscowości kilka sklepów, restaurację, Paby, fryzjer, smażalnia ryb itd.

Na koniec naszego turnusu większość kuracjuszy narzekała że TURNUS SIĘ JUŻ KOŃCZY i trzeba wracać do domu...

W przyszłym roku zamierzam znowu starać się o turnus w sanatorium w Sobieszewie.
Wszystkim kuracjuszom - serdecznie polecam !!!!
margota
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 13 lut 2011 00:08

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: margota »

Dzięki za szczegółowy opis.Do Sobieszewa jadę już za tydzień i Pana pozytywne opinie bardzo mnie uspokoiły.
Mam nadzieję że nic nie zmieniło się na gorsze.
Pozdrawiam.M
stivi26
Posty: 1
Na forum od: 13 mar 2011 13:35

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: stivi26 »

Dzięki za szczegółowy opis.Do Sobieszewa jadę już za tydzień ( 19 marca). Nareszcie jakieś opinnie o tym osrodku. Bedę jechać samochodem z Warszawy i mam wolne miejsca. Info na GG 32699643.
Pozdrawiam.
Jacek
Posty: 4
Na forum od: 10 mar 2011 10:37

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Jacek »

Opinia tak pozytywna, jakby to pisał pracownik sanatorium :D My Polacy jesteśmy jednak malkontentami. Wszystko super... niemożliwe. Też jadę autem, mogę kogoś zabrać.GG 9746050
Irena_56
Posty: 1
Na forum od: 14 mar 2011 20:09

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Irena_56 »

Witam Wszystkich,
Ja rónież wybieram się do sanatorium Jantar (turnus od 19/03).
Jestem z Grodziska Mazowieckiego (spod Wwy). Planuje jechać pociągiem lub autobusem z Wwy, chociaż nie ukrywam, ze jeśli ktoś miałby wolne miejsce w samochodzie to chętnie się zabiore. Można się umówić i razem jechać którymś środkiem transportu - będzie raźniej. Mój adres [email]
Proszę pisać.

Pozdrawiam,
Irena
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018 22:26 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto email
Ryszard50
Posty: 1
Na forum od: 14 mar 2011 21:46

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Ryszard50 »

Ja wyjezdzam z domu 19.03 ok 4 nad ranem samochodem wiec jesli ktos jest z Warszawy i jest zainteresowany mam wolne miejsce. Podaje numer jakby ktos sie zdecydowal 504 - 050 - 873 .
andrzej123
Posty: 4
Na forum od: 15 mar 2011 17:25

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: andrzej123 »

Fajnie że trochę wiecej napisane jest na temat sanatorium :) ale faktycznie w samych superlatywach...zobaczymy jak to będzie na miejscu. tzn mój Teść zobaczy :)
Wyczytałem info które muszę zdementować. W SOBOTĘ LEKARZA NIE MA!badania zaczynają się w poniedziałek.
Teść będzie najprawdopodobniej jechał pociągiem z Warszawy :)
Pozdrawiam!
margota
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 13 lut 2011 00:08

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: margota »

Czy to sprawdzona informacja , że badania lekarskie są dopiero w poniedziałek?
Do tej pory była informacja o badaniach w sobotę do 14.
Pozdrawiam.
andrzej123
Posty: 4
Na forum od: 15 mar 2011 17:25

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: andrzej123 »

Zona dzwoniła i się dowiadywała...więc raczej na recepcji nie mają powodu by wprowadzać ludzi w błąd :) zresztą można dla potwierdzenia zadzwonić samemu :)
margota
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 13 lut 2011 00:08

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: margota »

Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź.Dla spokoju sumienia upewnię się jeszcze w recepcji.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ