Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
malicha93
Posty: 2
Na forum od: 11 maja 2013 18:42

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: malicha93 »

andrzej409 witam chciałbym sie z panem skontaktowac ponieważ mam jechac do tegi samego sanatorium co pan prosił bym o kontakt 502213833 jestem z okolic OSTRÓDY
malicha93
Posty: 2
Na forum od: 11 maja 2013 18:42

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: malicha93 »

panie Andrzeju prosił bym o kontakt ponieważ mam sanatorium od 3 czerwca czy mogłbym sie z panem zabrac jestem z okolic ostordy prosił bym o kontakt 502213833 z gory dziekuje:)
gabrysia1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 04 sty 2013 20:04
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: gabrysia1 »

prosze o więcej informacji ze strony kulturalno-światowej
Awatar użytkownika
krecik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2904
Na forum od: 04 cze 2013 17:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: krecik »

Kultura i świat chodzą swoimi własnymi ścieżkami ;)
Na miejscu będzie rehabilitacja i rozrywka ;) .. może być :?: :?: :kwiat:
Awatar użytkownika
krecik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2904
Na forum od: 04 cze 2013 17:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: krecik »

Co prawda w sanatorium tym byłem w lipcu ale teraz mam troszkę czasu aby podzielić się wrażeniami z pobytu. Warunki lokalowe w sanatorium zróżnicowane, gdyż część pomieszczeń jest po remoncie a część oczekuje go. W tych wyremontowanych (tam miałem przydział) jest przyzwoicie. W tych oczekujących remontu ponoć znacznie gorzej ale wiem to tylko z przekazu osób tam mieszkających. Baza zabiegowa raczej szału nie robi. Rehabilitanci w mojej ocenie solidni, mili i przyjaźnie nastawieni do kuracjuszy. Wyżywienie (oczywiście znowu w mojej ocenie) było bardzo dobre i smaczne. Wszystkim się nie dogodzi więc przy stoliku słyszałem również, że nie ma co jeść :!: . Takie stwierdzenie to stanowcze przegięcie :!: Naprawdę nie można narzekać na jedzenie a wręcz przeciwnie kuchnię należy pochwalić :kwiat: . Wyspa Sobieszewska to takie troszkę (przepraszam za określenie) zadupie, ale jest parę sklepów, lokali bankomat (co ważne) i bardzo ładna, zadbana plaża.Polecam latem oglądanie pięknych wschodów (ok. godz. 4:15) i zachodów (ok. 21:15) słońca. W moim przypadku pobyt w tym sanatorium w pewnym (niezbyt wielkim) stopniu przyczynił się do poprawy stanu zdrowia i nastroju :) .
wiola38
Posty: 4
Na forum od: 29 paź 2013 08:20
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 0

Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: wiola38 »

Witam wszystkichtych którzy wlasnie ukończyli turnus w Gdansk Sobieszewo na Falowej4 mam kilka pytan
1.Ilu osobowe sa pokoje jakie one sa i czy oni wcześniej już maja przypisane poszczególne osoby do pokoi czy robia to dopiero jak się przyjedzie na miejsce?
2.Jakia jest rehabilitacja (ćwiczenia czy zabiegi) na narzad ruchu i ile razy dziennie?
3.Ogolnie jak tam wogole jest na co trzeba się nastawiac?
4.Jak tam spedza się wolny czas czy można gdzies wychodzić spoza sanatorium?
Ja mam turnus w tym sanatorium od 02-01-2014r. i nie wiem na co mam się nastawiac będę bardzo wdzieczna za jakiekolwiek informacje od tych wszystkich którzy wlasnie z tamtad wrócili.Dzieki serdeczne pozdrawim.
Awatar użytkownika
krecik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2904
Na forum od: 04 cze 2013 17:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: krecik »

Wiola38,
Z tego co wiem (a byłem tam VI/VII) to pokoje są 2-3 osobowe przydzielone odgórnie. Jak tam jest to przeczytaj mój post powyżej ale to było latem. Zimą pewnie będzie ... większy spokój :lol: .
Ćwiczenia są różne, mogą być zmieniane podczas trwania turnusu) w ilości standardowej - 7.
Czy można wychodzić z sanatorium??? Można do woli, ale z tym że o 22:00 zamykają jedno wejście do budynku. Drugie, tuz obok, jest otwarte dla palaczy aby w nocy mogli wyjść na papieroska. Z tego można korzystać. Podziwiając piękne, ciepłe noce nad zatoką zdarzyło się wracać ok. 2 i nikt złego słowa nie powiedział.
Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowe informacje to odezwij się.
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu oraz poprawy stanu zdrowia (po to przede wszystkim tam się jedzie :) ).
margopolonska
Posty: 1
Na forum od: 18 lut 2014 16:49
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: margopolonska »

SANATORIUM JANTAR W SOBIESZEWIE
Polecam uwadze ZUS-u, który ma podpisaną umowę z Sanatorium Jantar w Sobieszewie. Warunki fatalne, jak w hotelu robotniczym. Zdjęcia w ich galerii "Hotel Alma 1 w Sobieszewie" (ten sam obiekt) nie odpowiadają prawdzie. W pokojach uszkodzone meble, brudne, poplamione wykładziny. Jedzenie fatalne, dziwne, najtańsze wędliny, bardzo małe porcje. Gabinety zabiegowe bez wentylacji lub z niewystarczającą wentylacją, tak że smród ludzkich ciał uniemożliwia relaks.
Natomiast skarbem nie do przecenienia jest personel. Ludzie są pomocni, uśmiechnięcie, życzliwi. A już fizjoterapeuci to absolutne mistrzostwo świata. FANTASTYCZNI! Ogromnie profesjonalni, ale też tak po ludzku życzliwi i otwarci.
kazik1960
Posty: 1
Na forum od: 27 lut 2014 18:30
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: kazik1960 »

Witam wszystkich serdecznie.
Mam termin na 3 czerwca jestem z Bielska Podlaskiego woj. Podlaskie. Chętnie z kimś się zabiorę. Zostawiam kontakt 663098875 :)
Ewcia75
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 30 kwie 2014 09:04
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Ewcia75 »

witam,
tez mam termin 3 czerwca, ale jadę z Olsztyna. Prawdopodobnie będę jechała autem. Jak komuś po drodze to mogę zabrać. Proszę o kontakt tu na forum.
ODPOWIEDZ