FALA STEGNA

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: FALA STEGNA

Post autor: sztani »

Wpisz w prawym górnym rogu (lupka) Stegna Fala. jest więcej opisów tego ośrodka
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: FALA STEGNA

Post autor: sztani »

W ubiegłym roku w kwietniu bylem kilka razy w Stegnie . Wszystkie drzewka puszczały już listki ,kwitły Forsycje . Pogoda była piękna . Spacery plażą były niezapomniane. W tym roku wszystko przyspieszyło wiec będzie jeszcze ładniej. powodzenia i miłego pobytu .
mirusia9
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 25 sie 2014 21:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: FALA STEGNA

Post autor: mirusia9 »

sprawozdanie z pobytu na turnusie rehabilitacyjnym w ramach prewencji rentowej - z ZUS:

sanatorium Fala w Stegnie - nie polecam ani z ZUS ani prywatnie!
Wprawdzie z zewnątrz wygląda uroczo - budynek, tężnia obok , park z przyrządami do ćwiczeń ale w środku- sprzątanie raz w tygodniu, miny pracujących jakby pracowali za karę, bardzo młodzi rehabilitanci, zabiegi nijakie - wodne i gimnastyka oraz masaż i fango..., no i do morza 2 kilometry a czasu na chodzenie mało... i na dodatek zwrot kosztów dojazdu - uważajcie by Was nie oszukali..
sprzątanie raz w tygodniu - żeby nie zarosnąć brudem trzeba sprzątać samemu, jeden klucz na pokój trzeba nosić do koszyczka w recepcji i z tegoz koszyczka odbierać - nikt nie patrzy czyj klucz sie bierze... - można wypożyczyć kolejny za 50 złotych...pościel nie przykryta żadnym nakryciem, ręcznik jeden od drugiego dnia przyjazdu do przedostatniego... pomimo niskich temperatur kaloryfery były włączane - po naszej interwencji - o 21 i lekko grzały do 6-tej... Telewizor można "kupić" za 100 złotych na turnus bez żadnego dowodu wpłaty... parking 100 zł za cały turnus.. można poprosić w recepcji o zmianę pościeli lub ręcznika czy szmaty na podłogę w łazience i przyniosą...
obowiązkowe szkolenia w sali gdzie jest 15 krzesel a nas 100 - czyli na stojąco ludzie o kulach i z innymi schorzeniami... a stołówka pusta i można tam zrobić szkolenie...
jedzenie- tzw, szwedzki stół na śniadanie i kolacje z warzyw to na śniadanie była codziennie sałata a bardzo często były tez jajka w różnych postaciach - w majonezie, jako pasta - pilnują by nie wynosić jedzenia... obiady talerzowe lichutkie - wyobraźcie sobie codziennie ten sam napój do obiadu przez cały turnus i tak od kilku lat opowiadały osoby, które miały "szczęście " być tam juz kiedyś...a warzywa do obiadu to najczęściej 6 plasterków cukinii albo rozgotowany brokuł - a na drugi dzień zupa cukiniowa lub brokułowa...- generalnie to są zupy jarzynowe z posmakiem ogórkowej, żurku, pomidorowej, brokułowej - jeżeli się dostanie gorące to da się zjeść - często obiad zimny a panie kelnerki mówią, że to nie ich wina tylko kuchni , ...
drink bar serwuje napoje wyskokowe - można nawet powiedzieć, że alkohol leje się strumieniami całe popołudnia i wieczory - oczywiście kilka osób na początku turnusu "zesłano" za picie ale potem nikt na to nie zwracał uwagi, nikt nie sprawdzał czy ludzie są w pokojach i niejednokrotnie "nocne Polaków rozmowy" były głosne i długo w noc....
Awatar użytkownika
jolcia8a
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 15 lip 2014 23:46
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: FALA STEGNA

Post autor: jolcia8a »

Ludzie, przestańcie straszyć jedni drugich. Ja wróciłam latem tamtego roku, opisywałam już wcześniej (2 strona). Jak się ma straszne wymagania to trzeba jechać do SPA. Owszem są pokoje z wykładziną ale z panelami też. Ja się przenosiłam by mieć panele (ze względu na oskrzeliki moje, bo mi szkodzi kurz). Jedzenie było niezłe, dla mężczyzn to super jak jest stół szwedzki rano i wieczór bo mogli się najeść, nawet zrobili nam stół swojski dodatkowo w jeden weekend z wędlinami, pasztetami, kaszanką, smalcem i ogórkami. Obiady skromne, nie powiem ale mnie wystarczyło. Do morza daleko, ale z każdym dniem lepiej się chodzi dla zdrowia, figury. Najważniejsze by nie myśleć, że będzie źle tylko dobrze, bo jedziemy w końcu by się wyciszyć i podleczyć.
mirusia9
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 25 sie 2014 21:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: FALA STEGNA

Post autor: mirusia9 »

Ja nikogo nie straszę tylko pokazuję rzeczywistość w Fali - byłam już w sanatorium z ZUS i wiem, że to był mój najgorszy pobyt pod każdym względem...
przed wyjazdem szuka się opinii i chce się wiedzieć czy np. zabrać na 4 tygodnie ręczników kilka, które zajmują dużo miejsca... w poprzednich sanatoriach dostawaliśmy kolorowe prześcieradła na materace do gimnastyki oraz duży i mały ręcznik na zabiegi mokre .. . po tygodniu przynoszono zmianę a tu niektórzy mieli swoje ale generalnie kładli sie ludziska na materacach bez niczego, przy chłodnych kaloryferach i chłodzie na zewnątrz nie miały kiedy uschnąć ręczniki ani stroje kąpielowe... jedna niedziela była bardzo chłodna a wogóle nie grzali - j jak widzę nie ja jedna o tym piszę - proszę poczytac sobie komentarze - od kilku lat tak jest...
dostałyśmy mopa i nawet rękawiczki do pokoju by sobie sprzątać... a podłoga akurat nam trafiła bez wykładziny "dywanowej" ale oddechowi mieli wykładzinę starą i przede wszystkim brudną, tak jak wszystkie kanapy na korytarzach i w kącie vifi ... obserwowałam również jak myją wanny po zabiegach - jeszcze woda po jednej osobie nie spłynie trzy psiki czegoś w miejscu oblamki od wody i nowa woda do wanny na następną osobę... na basenie też nie jest zbyt czysto ...
Może jestem przewrażliwiona - przyjeżdżają ludzie z różnymi oczekiwaniami - niektórzy nawet mówili, że takich fajnych wczasów za darmo nie mieli, ale oni chodzili podpisać zabiegi i często w nich nie uczestniczyli - natomiast "leczyli się" papierosami, wódką i tańcami - a to słownictwo na holu po kilku głębszych nie tylko panów - kobiet też ...
w takich warunkach nie da sie wyciszyć...
Nigdy więcej do "Fali" w Stegnie !!!!!!!!!!!!!!!!
forumowicz

Re: FALA STEGNA

Post autor: forumowicz »

mirusia9 pisze: Może jestem przewrażliwiona - przyjeżdżają ludzie z różnymi oczekiwaniami - niektórzy nawet mówili, że takich fajnych wczasów za darmo nie mieli, ale oni chodzili podpisać zabiegi i często w nich nie uczestniczyli - natomiast "leczyli się" papierosami, wódką i tańcami - a to słownictwo na holu po kilku głębszych nie tylko panów - kobiet też ...
w takich warunkach nie da sie wyciszyć...
Wcale nie jesteś przewrażliwiona. Ten typ tak ma. Na wyjazdach zusowskich większość pacjentów stanowią spokojni ludzie, których nadrzędnym celem jest podreperowanie zdrowia. Niestety, zdarzają się (i to coraz częściej) również tacy, jakich opisujesz. Cóż, kilka zgniłych śliwek szybko zepsuje beczkę dorodnych, zdrowych owoców.
emilia16
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 28 mar 2014 19:04

Re: FALA STEGNA

Post autor: emilia16 »

ja byłam w wielu ośrodkach sanatoryjnych i były o wiele gorsze niż ten w Stegnie,nie oczekujmy luksusów,bo ich nigdzie nie ma, i chętnie jadę tam drugi raz
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: FALA STEGNA

Post autor: sztani »

Chciałbym odnieść się do tego co napisała koleżanka a mianowicie; jeśli chodzi o sprzątanie to odbywa się ono co drugi dzień i własnoręcznie podpisuje takie porządki paniom sprzątaczkom.Ponad to jeśli komuś jeszcze nie pasuje stoi odkurzacz na korytarzu i samemu można poprawić ( sprzatanie) Do przykrycia pościeli jak kto woli tapczanu są koce co prawda cienkie ale wystarczą trzeba zajrzeć do swojej szafy i je wyjąć .Dla mnie jest czysto a Panie sprzątające uprzejme .jedzenie wystarczające .Pięć rodzajów wędlin ,sałata ,często jajko w majonezie ,sałatka jarzynowa jako dodatki(nie codziennie wszystko oczywiście ) Trzy rodzaje pieczywa . Twarożek ze szczypiorkiem każdy nakłada ile chce i moze podchodzić do ''szwedzkiego stołu ile chce '' . Wystawiane są płatki kukurydziane i gorące mleko do nich lub do kawy zbożowej.Kolacje podobnie wyglądają .Obiady skromniejsze w porcjach ale zupy można się najeść . Opisywana cukinia była raz a jestem 9 dni (na parze dla diet).jak tak czytałem to pewnie w dwóch różnych Falach byliśmy (jestem) a już na pewno nadajemy tutaj. są tu diety cukrzycowe i lekkostrawne tą drugą sam mam. Brak owoców tu przyznaję rację ale jako dodatki do śniadań jest ogórek kiszony lub pomidor .Kilka razy widziałem jak podpisują zabiegi ale nie śledzę tego bo i to sprawa nie moja a i konsekwencje w razie czego ponoszą oni sami.Zabiegi a mam oprócz gimnastyki ogólnej i na przyrządach aż lub tylko 6 . prądy .kąpiel perełkowa , fotel masujący ,Fango i masaż klasyczny. Nie mam basenu bo nie chciałem ( nie mogę Chemia w wodzie) . Zabiegi konkretne i udane ,zawsze przy wizycie u lekarza lub Pani kierownik od rehabilitacji można dodać lub zmienić. Wiąże się to jednak ze zmianami w zabiegach . miałem dwie wizyty lekarskie . zabiegi zaczynam o 8,30 kończę o piętnastej . Zabiegi tylko innych do 15,45 o 16.00 kończą pracę rehabilitanci. Na salach są sprzęty do ćwiczeń rowerki ""Kettler" ale zepsute i tu minus . Na zewnątrz znajdują się nowe urządzenia do ćwiczeń tz. parkowe. nawet siedząc na ławeczce można pokręcić rowerkiem usytuowanym przy ławkach. Zabiegi o dziwo przy tylu kuracjuszach (około 200 narządy .,oddechowe. i kardiologia) punktualne i nie ma przepychania :) Wieczorki jeśli kogoś interesują są i w kawiarni i organizowane z DJ .Alkohol nie leje sie tu strumieniami i pijanych mogę policzyć na palcach ( wszystko do czasu)Dodam ,ze zabiegi podpisuje mi rehabilitant i ja sam też je potwierdzam. telewizor 10 złotych za 7 programów -porażka ,czajnik na korytarzu , w pokoju też ale to kosztuje 20 złotych. o kluczach do pokoju nie wypowiadam się bo mam sam swój klucz . Czas wypełniam częstymi spacerami nad morze dojście około 20 minut . Postaram się dokladniej opisać w czasie późniejszym .teraz biegnę na zabiegi . zaczynam za 10 minut . Parking 100 złotych a ściereczki na podłogę w łazience. mam dwie i dostałem ręcznik kąpielowy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: FALA STEGNA

Post autor: sztani »

Oczywiście wkradł się błąd w moim poprzednim poście telewizor 100 zł za turnus . reszta bez zmian . Nie udało mi się dojść do Mikoszewa , po drodze a miałem około 1,5 km. do ujścia Wisły na horyzoncie pokazał się deszcz i burza wiec zawróciłem i w Jantarze przy plaży w bistro przeczekałem i udałem się w drogę powrotną . w nogach i tak miałem 20 km. :lol: :lol: :lol: Zgadzam sie z Koleżanką ,że mogło być zimno . teraz nie grzeją ale i pora mojego pobytu późniejsza i pogoda dopisuje . Codziennie budzi mnie słoneczko ( oby tak do końca turnusu :) )
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: FALA STEGNA

Post autor: Princi »

Sztani :kwiat: miałeś się odezwać po powrocie z eskapady :?: martwiliśmy się czy szczęśliwie dotarłeś z powrotem :roll: :?:
szczegółowo opisałeś Falę ale i tak znajdą się malkontenci ;) :lol: :lol: życzę dalszej owocnej kuracji :) pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ