Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
jozue2005
Posty: 1
Na forum od: 05 paź 2013 20:12
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: jozue2005 »

Witam właśnie wróciłem ze Stróży/Grybowa z Centrum Rehab.im.Ojca Pio.Turnus ZUS trwał od 11.09-4.10.2013 czyli 25 dni.Obawy przed wyjazdem były bo w internecie jest wiele negatywnych opinii o tym miejscu.Może i trudno tam dojechać, wina spada oczywiście na złe oznaczenie dróg, jak to u nas w kraju bywa, tym bardziej, że wszędzie trwają prace nad budową autostrady ale mniejsza z tym. Wracając do tematu obawy prysnęły zaraz po dotarciu na miejsce. Budynek Centrum bardzo zadbany, miła i kompetentna obsługa na recepcji, dobrze wyposażone pokoje 2 i 3 os. z telewizorami, co prawda płatnymi, ale nie ma zmartwienia, bo można oglądać tv na recepcji za darmo, lub na własnych laptopach (jest dostęp do internetu przez wifi). Parking jest oddalony o 800 m od budynku, na terenie hospicjum, strzeżony, bezpieczny. W budynku znajduje się basen, z saunami, hydromasażami itd, sale rehabilitacyjne do ćwiczeń, są windy, także można bez problemu przemieszczać się między piętrami. Pokoje czyste i przytulne, wyposażone w podstawowe sprzęty użytkowe( lodówka, radio, lampki nocne,szafy itp), łazienka w pokoju. Na korytarzach czajniki bezprzewodowe, bez obaw można z nich korzystać. Na basenie, jak wiadomo, obowiązuje strój kąpielowy, czepek i klapki. Każdy z uczestników korzysta z basenu pół godz dziennie przez cały czas trwania turnusu, ale można wykupić sobie dodatkowy karnet i korzystać do bólu, za dodatkową opłata można także pobrać lekcje pływania. Zabiegi przydzielane są przez lekarza zaraz po przyjeździe i są one dostosowane do stanu zdrowia uczestnika i poszczególnych schorzeń, średnio od 6 do 8 różnych zabiegów dziennie. Jedzenie.... tak dobre, tak rozmaite i tak dużo, że gdyby nie te codzienne ćwiczenia, to wróciłbym z nadwagą.. ;) Panie rehabilitantki bardzo miłe i kompetentne, panie kucharki również. Ogólnie rzecz biorąc czas mijał szybko bo dzień był wypełniony różnymi zajęciami. Po zabiegach można wybrać się na spacer, żeby poznać okolicę, a wbrew opiniom jest gdzie pochodzić i gdzie spędzić czas, jak się tylko chce i ma dobre chęci ( miłośnikom miodu w przeróżnej postaci polecam zobaczyć skansen miodowy Bartnik ). Może Stróże to nie Szczawnica czy Iwonicz Zdrój, ale w stu procentach spełnia oczekiwania osób, które chcą się podleczyć - dosłownie a nie w przenośni!!! Ogólnie jestem bardzo zadowolony i z chęcią pojechałbym jeszcze raz. Mam nadzieję, że mój komentarz przełamie w końcu negatywne opinie o Centrum Reh. w Stróżach. Wszystkim , którzy się tam wybierają bez obaw polecam i życzę udanego wypoczynku.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

jozue2005 bardzo Ci dziękuję za ten wpis, za Twoją opinię. Podzielam ją w 100% jak również staram się też przełamywać te błędne opinie o tym ośrodku. Byłam tam w ubiegłym roku i teraz jadę po raz drugi - tym razem miałam możliwość wyboru ośrodka i wybrałam Stróże.
Mam nadzieję, że będzie tak samo dobrze jak w ubiegłym roku.
Żałuję tylko tego, że nie mam jakoś okazji wybrać się tam ciepłą porą ale takie terminy mają w Zus.
jarkw
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 22 sie 2013 10:11
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: jarkw »

Witam wszystkich zainteresowanych.
Jestem obecnie na turnusie od 28.11.2013. Jechałem tu z ciężkim sercem po zapoznaniu się z poprzednimi opiniami. Opis miejsca zgadza się z większością wcześniejszych wpisów. Niemniej jednak jestem bardzo mile zaskoczony poziomem świadczonych zabiegów. Pan Ordynator sprawia wrażenie człowieka ostrego i stanowczego ale w głębi serca to bardzo dobry człowiek i konkretny fachowiec. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Na tym stanowisku nie wolno dać sobie w kasze dmuchać i należy ustalić pewne zasady. Ale wszystko jest dla ludzi, jeśli ma się tylko zdrowy rozsądek. Jeszcze raz podkreślam wysoki poziom, dobrze dobranych zabiegów, których mam 8. Codziennie bardzo wartościowe zajęcia na basenie, które nie polegają na pływaniu tylko stanowią szereg dobrze dobranych ćwiczeń. Następnym razem jadąc z z NFZ w porze letniej wybiorę bardziej rozrywkową miejscowość ale jak będę miał tylko możliwość wyjazdu z ZUS i będę naprawdę chciał podleczyć zdrowie to na pewno wybiorę Centrum Szkol.-i Rechab. im św. Ojca Pio w Stróżach. Są też osoby nie zadowolone ale wiadomo - wszystkim nie dogodzisz. Pozdrawiam wszystkich obecnych kuracjuszy. Dziś Andrzejki.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

jarkw Pozdrawiam obecny turnus choć ja byłam na turnusie przed Tobą :) Dobrze, że potrafisz dostrzec dobre strony ośrodka i pobytu. Oczywiście, że zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie się podobać ale tak jest zawsze. Miłego i udanego pobytu!

P.S. Podejrzewam, że dziś macie wieczorek zapoznawczy w Roco - miłej zabawy :)
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: wojtussr »

Witam,
Minęło już 2 lata jak byłem w Stróżach i myślałem, że będzie to moje pierwsze i ostatnie spotkanie z Sanatorium,
lecz niestety los i zdrowie tak chciało, że wybrałem się po raz drugi na rehabilitację i trafiłem do Wysowej Zdrój do IZC
(tutaj temacik o IZC http://forum.nasze-sanatorium.pl/viewto ... =3&t=10893 )
i muszę przyznać z sercem i duszą na ramieniu, że Stróże mi bardziej przypadły do gustu, choć Wysową poznaje dopiero od tygodnia.
W Stróżach było wszystko bardziej zorganizowane przez personel. W Stróżach bardziej dbano o kuracjuszy co było pomocne
dla osób które po raz pierwszy trafili na rehabilitację, bo wiadomo że nie od razu człowiek się z kimś zaznajamia,
no może poza współlokatorami i tak jak to było w moim przypadku żaden z naszej 3 nigdy nie był w takim miejscu,
lecz już następnego dnia po przyjeździe dyrektor tego ośrodka przy naszym śniadaniu rozwiał wszystkie moje wątpliwości i obawy.
Co do ordynatora Dr Jabłońskiego, to potwierdzam z całą odpowiedzialnością za moje słowa,
jest to super człowiek z pasją z pasją leczeni i pomocy ludziom chorym, lecz nie warto z nim pogrywać!!!
Rehabilitanci, tak samo jak główny rehabilitant Tomek i jego "podwładni" są rzeczowymi i znającymi się na swoim fachu specjalistami,
którzy dopowiedzą i pomogą w każdej sytuacji.
Lekarze prowadzący słuchają co się do nich mówi i uwzględniają to przy planowaniu zabiegów.

Jeśli chodzi o sam ośrodek i jego standardy:
to jak do jakości mebli można mieć niewielkie zastrzeżenia (głównie chodzi o łóżka i ich rozlokowanie)
to o czystości niemożna powiedzieć złego słowa.

Następnie jeśli chodzi o wyżywienie to myślę że nawet smaczniejsze niż tutaj w Wysowej gdzie też "nie można narzekać"

Co do rozrywek hmm...

Dla chcącego nic trudnego

Jeśli chodzi o internet to o niebo lepszy niż w Wysowej bo po prostu jest i niema z nim większego problemu i przesył też jest przyzwoity,
oraz gdy ja byłem na turnusie w 2013 to nikt nawet nie wspomniał o odpłatności.

Jeśli chodzi o parking to jest jakieś 50 m od ośrodka z tymże nie jest strzeżony.

A teraz o okolicy:
Tak samo jak w przypadku Wysowej,
wystarczy ruszyć 4 litery z ośrodka i naprawdę o każdej porze roku można odnaleźć bardzo urokliwe miejsca
w Stróżach polecam wyjść za ośrodek i iść drogą idącą wzdłuż rzeki.

Życzę miłego pobytu, każdemu kuracjuszowi i nie przejmujcie się tym co ludzie piszą,
a w szczególności nie przejmujcie się negatywami, bo negatywy wstawiają ludzie,
którzy jadą do takich miejsc po to by się nachlać, a nie podleczyć i jak im się zabroni tego to potem wylewają swoje żale na forach.
Awatar użytkownika
szczensliwyGosc
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 15 wrz 2013 21:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: szczensliwyGosc »

cyt. "Co do ordynatora Dr Jabłońskiego, to potwierdzam z całą odpowiedzialnością za moje słowa,
jest to super człowiek z pasją z pasją leczeni i pomocy ludziom chorym, lecz nie warto z nim pogrywać!!! "
Cześć!!
Co To pan ordynator to TRÓJCA ŚWIĘTA ??? Bo co to znaczy nie można z nim pogrywać????
To nie jest Lagerfurer w Auschwitz ,tylko osobnik ,który został przydzielony DLA MNIE do Mojej /i innych chorych/ rehabilitacji.
I to ON nam chorym służy ,a nie my jemu i jego ambicjom i układom.
Oczywiście obowiązują zasady kultury i dobrych obyczajów , ale to wół jest do karety ,a nie kareta do wołu!!!
I tak samo z szacunkiem pan doktor ma NAM pomagać a nie udawać nadzorce w więzieniu , bądz ośrodka zsyłki bolszewickiej!! :(
A jeżeli wykonuje swoje obowiązki ŻLE to powinien zostać WYWALONY NA ZBITY PYSK.
A niedopuszczalne jest ,żeby chorzy rehabilitowani chodzili na paluszkach i unikali szanownego pana ordynatora jak śmierdzącego gó*wna!!
Dziwię się,że mimo tak wielu złych opinii ten pan jest jeszcze "karbowym tego przybytku rozkoszy ZUS???" :mrgreen:
A WY tam jeżdzicie!!Jeżeli wszyscy walneli by skierowaniem w stół w ZUS ,to może dysydenci ZUS zastanowiliby się "O co chodzi""??

Pozdrawiam!!
'

'
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: brrrelok »

masz bardzo dużo racji tylko że - nie wiem jak długo czeka się na rehabilitację w ZUS - w NFZ ludzie po bardzooooo długim oczekiwaniu na skierowanie nie będą chcieli "walnąć" skierowaniem o stół, już chyba lepiej pojechać i na miejscu próbować postawić się okoniem jeżeli widzimy że coś tu jest nie tak
Awatar użytkownika
szczensliwyGosc
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 15 wrz 2013 21:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: szczensliwyGosc »

CZeść!
Na prewencje rentową ZUS czekasz dosyś krótko, od początku długiego zwolnienia /np po chorobie,operacji ,wypadku/do końca ew. pobytu w senatorium,
nie powinno minąc więcej niż 180 dni.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: stokrotka »

Nie chodząc na zwolnienia -termin oczekiwania na wyjazd w przypadku pozytywnego rozpatrzenia przez orzecznika(wcześniej składa się wniosek wypisany przez lekarza) wynosi od momentu "spotkania" z orzecznikiem od 2-4msc .Tak było w moim przypadku.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: ewasz »

A tutaj co się dzieje :shock: :twisted:
Trochę ciszej, nie krzycz tak :twisted:
Jak dla mnie to możesz i pomnik postawić Panu Jabłońskiemu, nic mi do tego ;)
Nie usprawiedliwia to jednak byś tutaj krzyczał i obrażał innych forumowiczów :|
Każdy ma prawo do swojego zdania a my wcale nie musimy się z nim zgadzać ale musimy zachowywać się odpowiednio :twisted:
Ochłoń ;)
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ