Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
tosia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 23 paź 2009 12:22

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: tosia »

Nie ma znaczenia z jakiego jesteś ZUSu ponieważ każdy oddział przesyła papiery do Warszawy i Warszawa rozdziela ludzi po sanatoriach.Ja już byłam w kilku i nie ma czegoś takiego jak zakaz wychodzenia jedynie jak jesteś na oddziale szpitalnym.Najważniejsze to towarzystwo jak się ma kogoś fajnego to da się przeżyć.
sonia
Posty: 3
Na forum od: 24 paź 2009 15:41

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: sonia »

Ja też dostałam skierowanie na rechabilitację 27.listopada/09.Jestem przerażona tym co tu czytam.Jadę samochodem. Czy może się ktoś orientuje czy można zmienić termin wyjazdu i sanatorium ?
tosia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 23 paź 2009 12:22

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: tosia »

Niestety nie da się zmienić terminu i miejsca sanatorium pytałam już w Zusie no chyba że dopiero zaczełaś chorować i nie jesteś dłużej na L-4 niż 60 dni.Dlatego że wolno ci chorować 182 dni ja mam do końca grudnia i już nie mogę zmienić bo nie ma czasu.W tej chwili rozpatrują wnioski na luty przyszłego roku także ja odpadam nie wiem w jakiej sytuacji jesteś.Ale wiesz nie takiego komu by każdy dogodził.Ile jest ludzi tyle bedzie opinii a tu też się znalazły dobre.Najważniejsze towarzystwo.A skąd jesteś?Ja tam dzwoniłam najważniejsze aby przyjechać do południa żeby wybrać sobie pokój i współlokatorkę.Pozdrawiam!
sonia
Posty: 3
Na forum od: 24 paź 2009 15:41

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: sonia »

Nie wiesz czy można jedynki za dopłatą rezerwować dzwoniłam dziś ale niestety informacje od poniedziałku do piątku godz.od 8.do 16.
tosia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 23 paź 2009 12:22

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: tosia »

Nie ma jedynek tylko dwójki albo trójki.
sonia
Posty: 3
Na forum od: 24 paź 2009 15:41

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: sonia »

Dzięki za odpowiedź.Zobaczymy na miejscu co da się załatwić.
obiwann69
Posty: 3
Na forum od: 15 lip 2009 09:55

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: obiwann69 »

Witam i pozdrawiam.Ja juz Stróże mam za soba i mam nadzieje tam nigdy wiecej nie zawitac.To fakt ze najlepiej byc jak najwczesniej bo potem beda tylko pokoje trzy osobowe.No i jedna bardzo wazna sprawa,nie wiem czy to jest regula ale do poludnia przyjmowal na badania ordynator,jeden normalny i konkretny lekarz,reszta jest do bani.Jeden z lekarzy przy kosci ktory wyglada strasznie z powodu swojej higieny osobistej.Wygladal jakby sie od tygodni nie myl,okropne.Nastepny to typowy Zus-owiec.Ci ktorzy do niego chodzili na badania byli po prostu zalamani.Niektore panie wychodzily od niego z placzem.Niestety nie pamietam jego nazwiska.Kolejna sprawa to telewizja za ktora trzeba bylo placic,z tego co pamietem to za 6 pln 12h,5pln 5h,4pln 4h,3pln 3h,2pln 1h.W pokojach trzeba juz byc o godzinie 21 od ktorej zaczynal sie obchod a cisza nocna o 22.Jezeli chodzi o sama rehabilitacje to w kazdej przychodni rehabilitacyjnej na miejscu jest lepiej niz tam.Osrodek jest przy samej ulicy ktora jest glowna ulica w Strozach a kierowcy jezdza tam jak wariaci na co trzeba bardzo uwazac.Jest kilka sklepow,knajpa i pizzeria naprzeciw osrodka.To sa wszystkie atrakcje ktore oferuja Stroze.Bez samochodu to jest po prostu masakra.Wychodzic z osrodka oczywiscie wolno ale i tak do obiadu sa zabiegi po obiedzie basen,pozniej spostkania z psychologiem tzw ralaksacja,po prostu porazka.Jedzenie nie najgorsze ale pardzo czesto podawany jest pasztet do sniadan i kolacji ktory pod koniec juz wychodzil nam bokiem.Do obiadu zamiast ziemniakow bardzo czesto byla podawana kasza jeczmienna a czasem ryz.Zawsze bylo wiadomo jaka na drugi dzien bedzie zupa mleczna,czyli jak na obiad byl ryz to zupa z ryzem a jak kasza to z kasza.W czasie turnusu na ktorym bylem trzy osoby wylecialy za alkohol.W tej sytuacji musza zwrocic koszty za sanatorium oraz jest wystosowane przez ordynatora odpowiednie pismo do Zus-u.Tam po prostu trzeba sie z kims skolegowac bo w innym przypadku nie da sie wytrzymac.Zycze powodzenia i wytrwalosci.
nowy_tutaj:)
Posty: 2
Na forum od: 24 wrz 2009 08:47

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nowy_tutaj:) »

a u mnie juz z gorki:) 29 pazdziernika konczy sie moj turnus, i choc nie do konca zdrowy to jednak nie powiem zebym sie z tego powodu martwil....
tosia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 23 paź 2009 12:22

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: tosia »

Ale Ci fajnie ja niestety zaczynam 27 listopada i jestem totalnie załamana nie wiem jak to przeżyję Mam nadzieję że będzie ktoś w miarę w moim wieku(35) Najgorsze jest to że turnus trwa do 20 grudnia jak ja zdąże zrobić wszystko na swieta masakra
tosia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 23 paź 2009 12:22

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: tosia »

Witam skończył ktoś sanatorium w tych nieszczęsnych Stróżach ostatnio Nowy Tutaj napisz jak tam było bo mój wyjazd zbliża się wielkimi krokami a jestem coraz bardziej przerażona jestem przerażona.Może odezwie się ktoś kto jedzie w tym samym terminie co ja tzn 27 listopad 09r.
ODPOWIEDZ