Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
przyjezdne
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 sty 2011 23:31

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przyjezdne »

WITAJCIE KOCHANI KURACJUSZE! :) JESTESMY JUZ W STRÓZACH 10 DZIEŃ I JEST NAM TUTAJ CORAZ LEPIEJ.JAK WIDZICIE DO WSZYSTKIEGO MOŻNA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ,ZALEŻY JAK SIĘ DO TEGO PODCHODZI. :D NAPRZYKŁAD DZISIAJ O 6 RANO,WYDAWAŁO NAM SIE ZE TO SEN ,A TO KLECHA ZNÓW BIŁ W DZWONY JAK OSZALAŁY.BARDZO PODOBAJA NAM SIE SPOTKANIA Z PANIA PSYCHOLOG,MOŻNA SIĘ NIEŻLE ODPRĘŻYĆ,SZKODA TYLKO ŻE TAK KRÓTKO. ;) NA BASENIE ĆWICZENIA TEŻ SĄ CORAZ CIEKAWSZE,NP.DZISIAJ ZMAGALIŚMY SIĘ Z MAKARONAMI.ROZKŁAD ZAJĘĆ JEST TAK ROZŁOŻONY,ABY WYPEŁNIĆ NAM CAŁY DZIEŃ.DLATEGO SIE NIE NUDZIMY!!!!!!!! :lol:
przejezdny
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 04 sty 2011 09:28

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przejezdny »

Byłbym niedopieczonym,słabo przyprawionym prosiakiem,gdybym nie powiedział o wyżywieniu.I tutaj z przykrością muszę stwierdzić,że jako stary drań,człowiek wredny,cyniczny i złośliwy-nie mam do czego się"przypieprzyć".Wprost przeciwnie,wydaje mi się,że jedzenie z każdym dniem staje się coraz lepsze.Doprawdy nie
wiem dlaczego tak się dzieje,ale to fakt.Ukłony dla załogi kuchni i jadalni.:))
Zaryzykuję twierdzenie,że w niedługim czasie ludzie będą prosić ZUS,żeby tu przyjechać.Pieprzę Krynicę,pieprzę Busko,Hawaje i Lazurowe Wybrzeże-chcę być w
Stróżach.Tak będą mówić.Chyba,ze zjawi się turnus a z nim kilku nawiedzonych,wiecznie,ze wszystkiego niezadowolonych buców,którzy wszystko spieprzą.
Proponuję odizolować ich na 4 piętrze i zamęczyć całodobową rehabilitacją.
A 15 mamy taki "niby"kulig połączony z ogniskiem.I ja już wiem,ze niezależnie od pogody,niezależnie od tego czy będziemy piekli kiełbaski,żaby,czy też organizatorkę-to będzie OK.Co wieczór więc,kiedy cały ośrodek już śpi-klęcząc zanoszę błagania do Ojca Pio z Pietrelciny.Ojcze wpłyń na Pana Dyrektora,żeby tego 15,obchód zaczął się o 21.45-a nie o 21.00.Ten jeden,jedyny raz niech tak będzie.Obiecujemy,że przyjdziemy cichutko na paluszkach,że nie będziemy w
stanie wskazującym....,że o 22.00 będziemy już w łóżeczkach.Kiedy piszę te słowa łzy wielkie jak grochy płyną mi po policzkach.Ojcze Pio-wstaw się za nami.
życzliwe
Posty: 1
Na forum od: 13 sty 2011 16:57

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: życzliwe »

No tak...czas szybko płynie tam gdzie człowiek spotyka życzliwych ludzi, a tak właśnie jest na turnusie rehabilitacyjnym w Stróżach :-)

...powitanie było szczere, Pan Dyrektor jst OK
... Pan Ordynator bardzo szczegółowo nas wybadał i zabiegów dużo zadał
...pokoiki małe, miłe tam spędzamy wolne chwile
...od śniadania na zabiegi wciąż biegamy - parter, czwarte i piwnica
...mnóstwo ćwiczeń i masaży w obecności miłych twarzy
...na posiłki chętnie chodzimy, bo Pan Marek przeuroczy nie zagląda nam w oczy, mało mówi, dużo robi z twarzy delikatny uśmiech mu nie schodzi
... zalecane spacery tylko UWAGA !!! nie po 21, Pan Ordynator bardzo tego nie lubi "nie złościc lwa"

Ogólnie jest ciekawie i wesoło, tylko trzeba samemu stworzyć fajną atmosferę, a nie ciągle narzekać :-)
mutekkkk
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 sty 2011 14:55

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: mutekkkk »

Fajnie slyszec ze dobrze sie wypowiadacie bo ja mam turnus 28 stycznia i po wczesniejszych wypowiedziach bylem troszke zniesmaczony. Mam pytanko w jakim wieku tam sa ludzie bo jade pierwszy raz i nie wiem czego sie spodziewac pozdro.
przyjezdne
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 sty 2011 23:31

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przyjezdne »

Stróże-połowa turnusu...jutro mamy kulig,ale natura spłatała nam figla i zamiast śniegu mamy deszcz.w sumie nieważne jaka pogoda liczy sie to żeby dobrze się bawić,a na to się zanosi. :D Przed nami weekend i co niektórzy mają nie wizytę ,a wizytację (żon lub mężów)wiec trzeba się starać aby wypaść OK. :lol:
KURACJUSZE GŁOWA DO GÓRY DAMY RADĘ ;)
przyjezdne
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 sty 2011 23:31

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przyjezdne »

mutekkkk pisze:Fajnie slyszec ze dobrze sie wypowiadacie bo ja mam turnus 28 stycznia i po wczesniejszych wypowiedziach bylem troszke zniesmaczony. Mam pytanko w jakim wieku tam sa ludzie bo jade pierwszy raz i nie wiem czego sie spodziewac pozdro.
DROGI KOLEGO WIEK KURACJUSZY JEST BARDZO ZRÓŻNICOWANY,ALE PRZECIEŻ NIEWAŻNE ILE KTO MA LAT,WAŻNE NA ILE SIE CZUJE.Z DALA OD DOMU I PROBLEMÓW KAŻDY DOBRZE SIĘ BAWI.NIE ZAMARTWIAJ SIĘ DO PRZODU BĘDZIE DOBRZE :D POZDRAWIAMY
przyjezdne
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 sty 2011 23:31

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przyjezdne »

przejezdny pisze:
przyjezdne pisze:WITAJCIE! :) WŁAŚNIE JESTEŚMY W STRÓŻACH,JEST OK.ALE MOGŁO BY BYĆ LEPIEJ.ZGADZAMY SIĘ Z OPINIAMI PRZYJEZDNEGO I BARDZO NAM BRAKUJE JEGO POETYCKICH TEKSTÓW. SĄ ZABAWNE A JEDNOCZESNIE ODZWIERCIEDLAJĄ PANUJĄCA TU ATMOSFERĘ.PRZYJEZDNY CZEKAMY I KAŻDEGO DNIA SPRAWDZAMY CO NAPISAŁEŚ.POZDRAWIAMY :x PRZYJEZDNE
Cześć dziewczynki"przyjezdne"-ja jestem P R Z E J E Z D N Y:))))))))
Czy jesteście na tyle zepsute,wyuzdane i niegrzeczne,żeby słuchać po 22 wyjątkowo nieprzyzwoitych bajek na dobranoc???.
DROGI PRZEJEZDNY CZY JESTEŚMY ZEPSUTE ?,CZY WYUZDANE ? CZY NIEGRZECZNE ? ALE NAPEWNO JESTEŚMY DOROSŁE I LUBIMY SŁUCHAĆ BAJKI NA DOBRANOC ZWŁASZCZA PO 22:00 :x
przejezdny
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 04 sty 2011 09:28

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przejezdny »

Spaceruje wśród obłoków
Mając głowę pełną dzikich marzeń
Motyle i zebry i poświata księzyca i bajki
To wszystko o czym kiedykolwiek myślała
Pędząc z wiatrem

Przychodzi do mnie,kiedy jest mi źle
Tysiące jej uśmiechów czynią mnie wolnym
Już dobrze,już dobrze mówi
Weź ode mnie wszystko to co chcesz
Wszystko
Fly on,Little Wing.

Tak to jest Jimi Hendrix i "Little Wing".Tłumaczenie zapewne jest pełne błędów i niedoskonałości jak i ja-Istnienie Poszczególne.
Dedykuję to szefowej rehabilitacji.
-za to,że mnie "naprawia"?-no tak.....
-za całokształt?- nooo też......
-za to,że miała dzisiaj niebieski kwiatek wpięty we włosy?- no właśnie.....
karim_ek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 17 cze 2010 06:21

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: karim_ek »

Dzień dobry bardzo:):)witam wszystkich kuracjuszy a szczególnie "przejezdnego" i "przyjezdne" których posty dostarczaja mi miłych wspomnień:) Nie będę ukrywał że mimo iż minęło pół roku od mojego pobytu w tym eksluzywnym ośrodku do w miarę możliwości z sentymentem zaglądam na stronkę i czytam jak tam sobie radzicie:)Z zadowoleniem zauważam że co jakiś czas trafia tam podobna ekipa do naszej i potrafi podnieść na duchu...szczególnie tych którzy maja tam pojechac i pewnie podobnie jak ja po przeczytaniu postów od tych którym wszystkiego mało i wszystko im przeszkadza są w stanie wielkiego przerażenia a co niektórzy są nawet w takiej desperacji że biegną do ZUSu by im zmieniono ośrodek. Mam świadomość tego że prócz kuracjuszy pewnie częstym gościem tego forum jest też administracja tego ośrodka a może i sam pan ordynator:):) więc nie będę się tu zbytnio rozpisywał jak można sobie w tych warnkach poradzić by "owce" miały to czego potrzebują a "wilk"...myślał że nad wszystkim ma władze i... niech tak pozostanie:):)Jestem pewien że jeśli starosta uda sie z pośbą do pana ordynatora żeby obchód po kuligu odbył sie o 22 na pewno zostanie załatwiony pozytywnie a.. jeśli w kolejne dni na obchodzie nikt nie będzie leżał w łózku jest szansa na to żeby tak pozostało na stałe! Żartowałem:):) a może nie.. może to tylko moja złośliwość w twierdzeniu że nam pan ordynator chciał pokazać że jesk ok tylko my nie potrafiliśmy tego docenić:):) ale... i tak daliśmy radę:):)Widzę że przyzwyczailiście się do walących dzwonów:):)osobiście mieszkałem w pokoju 212 i po 3 czy 4 dniach w ogóle ich nie słyszałem. Jutro niedziele i jeśli szefowa nie zwoliniła tego kiepskiego grajka powinno byc karaoke w "Białej róży"..polecam:):) a dla informacjo podam że z szefostwem obu knajp(i nie mam na mysli tu Soprano) można się dogadać bez żadnego problemu jesli chodzi o zorganizowanie jakiejś imrezy Oni doskonale wiedzą że żyja z Was i w tej dziurze naprawdę mozna spotkać wielu życzliwych ludzia by nie zostać sponiewieranym przez administratora ta biała plama niech bedzie moją oceną tych co mam na myśli:):)Trzymajcie się i..pamiętajcie ...damy radę:):)Możecie pozdrowić w imieniu całej naszej ekipy średni personel od grupy "Mariolki: myśle ze wszyscy będa doskonale wiedzieli o jaką grupę chodzi:):)Aaaaaaaaaaaaaaaaaa i ma nadzieję że dalej będziecie kontunuuwac swoje dzieło i że...pod koniec przeczytam bardziej odważną bajke na dobranoc:):)Pozdrowienia dla wszystkich:)
przyjezdne
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 sty 2011 23:31

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: przyjezdne »

KOCHANI WŁASNIE MINĘŁA POŁOWA NASZEGO TURNUSU,I JEST CORAZ LEPIEJ(ŻAL BĘDZIE WRACAĆ DO CODZIENNYCH SZARYCH OBOWIĄZKÓW) : PÓKI CO CIESZMY SIĘ CHWILĄ I BAWMY SIĘ :D POZDRAWIAMY SERDECZNIE BYŁEGO KURACJUSZA karim_ek ,PRZEJEZDNEGO I WSZYSTKICH KURACJUSZY :lol:
ODPOWIEDZ