20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Bardzo dokładnie prawie wszystko opisałeś Leonie-sam obiekt i Krynicę :!: cieszę się że podobała Ci się Perła Południa :D a dzięki kolejnemu tu opisowi zachęciłeś innych do jej odwiedzenia,podobnie jak całej Urokliwej Ziemi Sądeckiej :!: Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: malgorzatas »

Leonie :kwiat: czy moje wskazówki i to co pisałam się sprawdziło...pozdrawiam Ciebie...
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: basiat »

Leonie....chcę tam wrócić :roll: :roll: :roll:Odświeżyłeś i przywołałeś przyjemne wspomnienia. Dzięki :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Leon43 »

Małgosiu wszystko się sprawdziło. dzięki, zachęcam każdego do odwiedzin Krynicy Zdroju. Jak to śpiewał słynny Jan Kiepura.... brunetki, blondynki, ja wszystkie Was dziewczynki...Pomnik poświęcony temu śpiewakowi stoi na honorowym miejscu w Krynicy, obok kościoła a przed Continentalem, idąc nie spośób nie zauwazyc pomnika tego artysty z Sosnowca. Sama Krynica zachęca smacznymi lodami która to lodziarnia jest blisko kościoła, a w weekendy są tam spore kolejki. Wybór nie jest wielki ale kulki są duże i smaczne. Krynica żyje, to widać, turyści chętnie wydają tam pieniądze....a to na oscypki, a to na pamiątki, obrazy, wyroby regionalne, na tańce, na wody lecznicze (Słotwinka, Zuber bogaty w magnez, Jan, Tadeusz (mocno zapachowy ale bogaty w żelazo). Jest główna pijalnia po renowacji, teraz jest tam taka pijalnio-kawiarnia komercyjna, koncerty, gdyż kuracjusze z karteczkami chodzą po wodę do starego domu zdrojowego obok. Oczywiście lekarze przepisują wodę jako normalny zabieg, ale jeśli ktoś ma problemy gastryczne lub nie lubi takiej wody to do lekarza i Wam zamieni na inny zabieg. Ja korzystałem na zmianę ze Słotwinki i reszty. Panie nie trzymają się tak sztywno z zaleceń lekarza i dają co chcesz. Ważne trzeba przynosić ze sobą kartę zabiegów gdyż podpis musi być. Aha....jak ktoś chce wyjechać z Wojskowego wcześniej to musi zapłacić 75 zł, ale jak sie pogada z Paniami i ma się wszystkie pieczątki to wiadomo....
A propos Nikifora Drowniaka Krynickiego łemkowskiego artysty samouka, przy głównym deptaku jest muzeum poświęcone jego twórczości. Budynek łatwo poznać gdyż nazywa się Romanówka i jest zielony. Bilet 12 zł, w weekendy za darmo. Na pewno warto zobaczyć ...byłem, potwierdzam. Grób Nikifora Krynickiego jest na cmentarzu w Krynicy. Pomnik siedzącego Nikifora z psem na samym początku jak sie wchodzi na deptak od strony kościoła, a zaraz po lewej jest Hotel Prezydent gdzie równiez fajnie grają....muzyka na żywo. W weekendy (pt-niedziela) wejściówka 10 zł/osoba. Teraz Krynica kwitnie, wszędzie zielono, kolorowo....fontanna tryska w rytm muzyki o pełnych godzinach, a z głośników wokół fontanny sączy się muzyka relaksacyjna. No dobrze znikam, trzymajcie Się.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: malgorzatas »

Cieszę się że mogłam trochę pomóc :D
Wiem że w Wojskowym najlepsze tańce ;) na miejscu i nie trzeba nigdzie wychodzić. ..pozdrawiam
forumowicz

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: forumowicz »

Leonie , niby Krynica jest tak szeroko opisana , a WSZUR notowany jest dobrze , świetnie że napisałeś taką świeżutką opinię . Cały czas coś się zmienia w ośrodkach , będąc tam 5 lat temu nawet nie zabierałam głosu .

dzięki :)
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Leon43 »

tyle miesięcy minęło od mojego powrotu z WSZuR w krynicy a nikt więcej nic nie naskrobał na Forum. Jak dla mnie było to najlepsze Sanatorium, ale kto wie, dla każdego coś innego. Pozdrawiam wszystkich. Cos tu się pozmieniało....na Forum, jakaś nowa szata graficzna. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Felice »

Leon,ja tam niedługo jadę na dłużej.Teraz tylko gościnnie byłam na prywatnym wyjeździe.W sierpniu był remont parteru tu przy wejściu,ale co dokładnie robili nie powiem.
aaaaaa99
Posty: 4
Na forum od: 17 gru 2011 22:56

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: aaaaaa99 »

Witam
od 1 VII 2017 mam turnus w 20 Wojskowym Szpitalu w Krynicy Zdrój ...jadę samochodem z okolic Szamotuł czy ktoś też rusza w tym kierunku? :)
unana
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 174
Na forum od: 23 sty 2015 21:06
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 14

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: unana »

Koleżanka jedzie w tym samym terminie ale z Lubina. Ty chyba jedziesz inną trasą, a nie przez Wrocław.
ODPOWIEDZ