20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: jeżeli mogę coś dodać to jedyne sanatorium w Krynicy z najlepszą bazą zabiegową jak już wcześniej na tym forum pisano :P pozdrowienia :kwiat:
Krzysiek48
Posty: 1
Na forum od: 11 mar 2016 12:03
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Krzysiek48 »

Lepszą bazę zabiegową ma MSW Continental ponieważ z Wojskowego chodzą tam na zabiegi niedostępne na miejscu.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: malgorzatas »

Witam Krzysiek na forum :kwiat: do Continental chodzą ludzie na zabiegi z LwiGrodu
Wojskowy ma wspaniałą bazę zabiegowa i nie trzeba nigdzie chodzić ;) wiem bo była w jednym i drugim sanatorium
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Leon43 »

Poproszę o propozycje zabiegów w Wszur na kręgosłup lędźwiowy i na kolana. Nie wiem czy lekarz zechce coś dać na ból kolan jeśli na skierowaniu jest kręgosłup. O której trzeba być na miejscu aby dostać fajny pokój, jakie są widoki z pokoi? Dziękuję z góry :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: malgorzatas »

Leonie :kwiat: jeśli porozmawiasz z lekarzem że bolą cie kolana ;) to takie zabiegi zapewne tobie przepisze...ja miałam krioterapię miejscową na kolano..bardzo sobie chwalę..ale zalecam też gimnastykę w basenie tez bardzo pomaga...woda jest dobra na wszelkie dolegliwości jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań na zabiegi mokre..pozdrawiam
forumowicz

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: forumowicz »

Moje "wypasione " typy to : masaż suchy, kąpiel mineralna, masaż podwodny, zawijania borowinowe, gimnastyka w basenie .

:kwiat:
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Leon43 »

uwielbiam mokre zabiegi, basen...natomiast na kolana miałem magnetronic i krio ale ze słabym efektem + suplementy. Dziękuję za propozycje
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Felice »

Leon weź sobie zawijania borowinowe równocześnie na kręgosłup i kolana.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Leon43 »

Wróciłem z tego Sanatorium i postanowiłem, że napisze kilka słów dla przyszłych kuracjuszy. Otóż Wojskowy Szpital Sanatoryjny mieści się w samym centrum Krynicy Zdroju i składa się z dwóch budynków. Głównego przy ul. Swidzińskiego 4 i drugiego mniejszego obok. Miałem to szczęście być zakwaterowanym w głównym budynku, który mieści się w niedalekiej odległości od kościoła....i od innych budynków Sanatoryjnych np. Continental, Leśnik. Tak jak napisała mi Małgorzatas Krynica to kurort i to pofałdowany czyli jak idziesz do Wojskowego z centrum to masz pod górkę, a jak schodzisz do centrum, na deptak to masz z górki. Dla przyjezdnych zmotoryzowanych ...parking płatny, niestrzeżony. Niektórzy parkują gdzie się da, ale widziałem, że straz miejska to sprawdza, zdarza się, że auto jest obtarte, gdyz uliczki wokół Wojskowego są wąskie a aut duzo. Kuracjusze róznie jeżdżą. Budynek jest duży, taras na drugim pietrze (wspólny, do opalania) od 3 pietra sa balkony...Każdy zaczyna od wizyty u pielęgniarki, gdzie ustal się z kim kto ma być, jaka dieta, potem dostajesz koszty i do kasy. Oczywiście twój wybór czy chcesz telewizor i czajnik, ale TV nowe i w HD. Jak była Eurowizja to fajnie pooglądać, wydatek niewielki a można posłuchać muzyki. Dodatkowo za 5 pln kasetka na rzeczy wartościowe. Potem lekarz który ustala dla Ciebie zabiegi. Pokoje tzw. Jedynki sa mniejsze...niektóre mają łazienkę na korytarzu (nie polecam) i zazwyczaj z widokiem na podwórko. Ja miałem pokój 2 osobowy z widokiem na miasto i na górę Krzyżowa. Recepcja miła...stołówka na 1 pietrze, stoliki 4 lub 6 osobowe, siedzimy od początku do końca w tym samym składzie. Jeśli masz dietę to masz inaczej przygotowane posiłki, jest kilka diet, ja jadłem normalnie, pyszne zupy i przez 21 dni nie powtórzyło sie danie. Dodatki - ciasteczka, jabłko, rożnie. Smaczne jedzenie, jak ktos głodny to dolewka zupy bez ograniczeń. Porcje duże. Dla bardzo głodnych jest cała masa sklepów na mieście, najbliżej Żabka i Kruk. Dla łasuchów i smakoszy- cała masa kawiarni z pyszna kawą i muzyką. O Five'ach nie będę pisał gdyż wszyscy wiedzą, że się zaczynają od 15.....i można posiedzieć, posłuchać, potańczyć, muzyka na zywo. Aha... posiłki w Wojskowym: śniadanie 7.50, obiad 12.50, kolacja 17.30 (I tura, nie wiem o której II tura). W Wojskowym na dole jest kawiarnia "U Szwejka" z muzyką i tańcami od godz. 19, konieczne są wejściówki przy stoliku za 5 PLN. Muzyka super....duzo kuracjuszy przychodziło z zewnątrz. Wejście do kawiarni - z zewnątrz po lewej stornie od wejścia głównego. W sanatorium jest basen, co prawda nie za wielki ale można popływać i tam normalnie do południa jest wykorzystywany jako gimnastyka w basenie (polecam, w proporcjach połowa kobiet i połowa mężczyzn). Później ten basen można wykupić dodatkowo jako basen +SPA (sauny-parowa, sucha, podczerwień, jacuzzi) - do godz. 20.00, ale trzeba ustalic godzine wejścia w recepcji za każdym razem. Na ta chwile wystarczy, resztę dopiszę co można robić w czasie wolnym. Ruch, ruch, ruch...
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Krynica -Zdrój

Post autor: Leon43 »

c.d.
co do wyposażenia pokoi: łóżko/ka, szafki, szafa z wieszakami, biurko, dwa fotele, leżaki, 3 ręczniki (zmieniane w trakcie), sztućce, talerzyki, czajnik, telewizor, telefon, suszarka na ubrania, w łazience jest miska do ew. prania. Jest czysto, panie sprzątają często. Uwaga Cienkie ściany.... czasem słychać sąsiadów/sąsiadki. Windy są towarowe i osobowe, ale zachęcam do chodzenia po schodach. Osoby starsze korzystały z wind, ale po posiłkach są małe kolejki. Codziennie przed stołówka jakieś handelki- a to ubrania, a to rękodzieło, a to perfumy, buty... Poza tym wszędzie sa wywieszone prze Krynicki oddział PTTK oferty spędzenia wolnego czasu....cała masa wycieczek po okolicy jak i do Budapesztu. Region Beskidu Sądeckiego obfituje w róznego rodzaju atrakcje, np. śladami Cerkwi łemkowskich/// miody z pasieki w Kamiannej (tak a propos jest obok Wojskowego jak sie idzie do deptaku drewniana budka gdzie można kupić ich artykuły, choć nie w pełnej ofercie. Z Krynicy można dojechać do Powrożnika gdzie znajduje się Cerkiew sw. Jakuba. Z Przewodnikiem można posłuchać historii związanych z tym obiektem, w leluchowie jest kolejna cerkiew choć już nie tak okazała a potem dla zainteresowanych chwila na zakupy słowackiej stornie czyli w miejscowości Ruska Wola. Polecam zwiedzenie Muszyny i spacer po ogrodach biblijnych, po małym rynku, po ogrodach sensorycznych, wejśc na Góre Baszta, zwiedzić Rezerwat Obrożyska, popatrzeć na zakole Popradu, spływ Dunajcem.... W zasadzie można stworzyć grupkę zainteresowanych i busem za 2 pln pojechać samemu lub skorzystać z oferty PTTK. :kwiat: Jak ktoś będzie zainteresowany ładnym widokiem to w busa i dojechać do Gondoli i wagonikiem na jaworzynę Krynicką. Widać jak na dłoni ...można zjeść, popić, popodziwiać, posłuchać góralskiej muzyki....zejść szlakiem zielonym lub czerwonym w stronę Krynicy lub zjechać wagonikiem i wrócić busem do miasta. Dla aktywnych szlak czerwony lub zielony i pieszo, tylko 2 godziny i jesteś na Jaworzynie Krynickiej. Aha...z samego miasta najbliżej jest na Górę Parkową, prowadzi tam kilka ścieżek, od deptaka najczęściej uczęszczana - wejście przy pomniku Adama Mickiewicza, jest ścieżka dydaktyczna, można wjechać wagonikiem. A tam....widok na tatry, na okolicę....zachęcam do wejścia do restauracji u babci Maliny, napić się, zjeść, atrakcje dla dzieciaków i dla starszych. Schodząc z Góry Parkowej można zahaczyć o Źródełko Zakochanych (żółty szlak) wypić wspólnie ...i się zakochać.
Sam deptak to miejsce odpoczynku dla kuracjuszy, pijalnie po lewej i po prawej stronie, fontanna i ławki na których opalają sie kuracjuszki/kuracjusze (tam sa pierwsze znajomości). Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ