Sanatorium Hutnik Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: Małgosia69 »

Bardzo proszę o informacje o sanatorium Hutnik w Szczawnicy,wybieram się tam na turnus. Ciekawi mnie jakie są pokoje, jakie w nich warunki,czy wszystkie są z łazienkami, jakie wyżywienie,czy jest sie gdzie wieczorkiem potańczyć ;) , oraz najważniejsze jakie zabiegi, czy na miejscu, czy jest basen rehabilitacyjny. :?: :!: Oraz proszę o wszelkie inne informacje na temat tego miejsca. Dzięki za wszelkie wieści- dobre i złe. Megi :)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: syrenka »

Witam ! Bylam w Hutniku 2,5 roku temu.Kawiarenka w budynku .Basen w sanatorium Budowlani .Wiekszość zabiegow na miejscu .Pokoje różne z lazienkami i bez.Jedzenie bardzo dobre i dużo .Może teraz się zmieniło ale jest tam zimno ,wieje na korytarzach .Ja mieszkalam na 10 piętrze jak wiało to okna chciały wyjść z futryny .Nie bierz pokoju od szczytu ,masakra.Balkony są duże .Czajnik na korytarzu jeden na całe pietro .Internet w holu przy recepcji .Nie wiem kiedy jedziesz ale weż wygodne buty .Wszędzie są górki i jest stromo .Pozdrawiam B
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: sarna34 »

W Hutniku byłam w 2008 roku w sierpniu. Byłam bardzo zadowolona, bo trafiłam na wyborowe towarzystwo. Jest tam świetny masażysta i całkiem dobre zabiegi. Wtedy było zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet, co jest wybitną rzadkością w polskich sanatoriach. Wytańczyłam się za wszystkie czasy. Na basen chodziłam do "Budowlanych". Górki i stromizny nie były takie straszne.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: Małgosia69 »

Dzięki śliczne za informacje. Wybieram się porą letnią,więc balkony to będzie atut,chyba ;) Super,że zabiegi na miejscu,a na basen spacerek długi :?: Czy mozna go dostać w ramach zabiegów :?: Nie chcę teraz jechać,bo muszę dojść do jakiej takiej formy po zabiegu operacyjnym. Może w końcu uda mi się potańczyć,w ubiegłym roku w Lądku niestety nic z tego. :cry: acha,a telewizorki są?płatne? ;) Nie liczę na takie szczęście jak Ty Sarenko,ale może jacyś faceci dojadą do Szczawnicy i będzie się z kimzakręcić na parkiecie :oops: ;) Butki tak czy tak zabiorę i na spacery i na tańce. :)
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: sarna34 »

W Hutniku latem jest przyjemnie. Fantastyczny widokna Pieniny z balkonów sanatorium. Ja mieszkałam na VII piętrze, więc mogłam się delektować krajobrazami. Na basen chodziłam prywatnie. Miałam wykupiony karnet, ale chyba można dostać basen w ramach sanatorium. Trafiłam na jakiś wyjątkowy turnus, bo w większości byli ludzie 35-55 lat. Dużo facetów (szczególnie ze Śląska i wielu Górali), zdecydowanie mniej pań. Możliwe, że tak było ze względu na dość wysokie położenie sanatorium. Imprezy sanatoryjne super, częste ogniska z tańcami i pieczeniem kiełbasek. Telewizory odpłatnie, ale nie miałam czasu na ich oglądanie. Bardzo dobrze wspominam ten pobyt.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: Małgosia69 »

Jeszcze jedno pytano -czy można przyjechać wcześniej?Mam na myśli dzień poprzedzający,a jeśli tak, to ile to kosztuje? :?: Bardzo mnie pocieszyłaś! :) Myślę,że to będzie super wyjazd. :) Obym tylko miała fajne i sympatyczne towarzystwo :!: Do tej pory zawsze miałam szczęście do takiego, mam nadzieje,że i teraz tak będzie. ;)
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: sarna34 »

Nie umiem Ci powiedzieć, czy można przyjechać wcześniej. Ja jechałam do Szczawnicy nocnym autobusem i byłam w wyznaczonym na skierowaniu dniu. Musisz zadzwonić do Hutnika i zapytać się. Hutni ma swoją stronę internetową.
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: sarna34 »

Hutnik to fajne miejsce, ale dla osób bez problemów ruchowych. Jest dość wysoko usytuowany, a każdego dnia trzeba zejść z góry do pijalni, a potem zasuwać pod dość stromą górę. Do miasta też trzeba schodzić jeszcze niżej niż pijalnia, ale dzięki temu nabiera się kondycji. Jeśli masz zdrowe nogi, to dasz radę.
W Hutniku zazwyczaj leczą się nauczycielki z chorobami dróg oddechowych. Mężczyźni to często górnicy, hutnicy itp.
Sanatorium "Budowlani" tam gdzie jest basen jest na innej górze, więc trzeba zejść w dół i wspiąć się na kolejną górkę.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: Małgosia69 »

HM..,nie wiem w takim razie czy dam radę,ale mam nadzieje ,że do wakacji zdrówko na tyle się poprawi,że tak. Ja też pracuję w szkole. ;) :) Dziękuję za wszelkie informacje o tym ośrodku. Brzmią bardzo zachęcająco! :) Żeby jeszcze ta Szczawnica na nizinach była położona :!: 8-) :roll:
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Sanatorium Hutnik Szczawnica

Post autor: sarna34 »

Na początku przerażają te górki, ale potem daje się radę... Powodzenia :-)
ODPOWIEDZ