Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zdrój)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
yoko
Posty: 1
Na forum od: 14 lis 2011 17:28

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: yoko »

To sanatorium nieprzyjazne kuracjuszom z NFZ
Byłam kuracjuszem NFZ w Krynicy w sanatorium Lwigród na przełomie października i listopada. Pierwszy dzień pobytu zapadnie mi długo w pamięci. Dyrekcja sanatorium nie panuje nad tłokiem w kolejce kuracjuszy. Do pani pielęgniarki czekałam około godziny, do lekarza ponad 2 godz. a przecież można to zorganizować lepiej, sprawniej trzeba tylko chcieć. Wystarczy wczuć się w sytuacje ludzi, którzy po często bardzo długiej i wyczerpującej podróży muszą czekać kilka godzin aby wreszcie odpocząć w swoim pokoju.
Inaugurujące pobyt sanatoryjny spotkanie z przedstawicielem dyrekcji wywarło na mnie niemiłe wrażenie. Dowiedziałam się, że nie mogę uzyskać informacji o kosztach pobytu , zakwaterowania i wyżywienia ponieważ to jest TAJEMNICA SŁUŻBOWA a pani doktor nie jest upoważniona do jej ujawnienia. W dobie jawności przejrzystości zarządzania funduszami publicznymi takie stwierdzenie zawsze nasuwa jakieś wątpliwości i powoduje różne domysły.
Zabiegi – często trwają krócej niż powinny. Panie zabiegowe ( z pokoju 37 miłe i uczynne) jak „nadrobią „ czas dzwonią po kuracjuszy z godzin późniejszych. Pan masażysta ( gabinet 1) olewa całkowicie masaż wykonując tylko kciukami ruchy okrężne przeplatane głaskaniem skóry przez całe 7 minut. Zrezygnowałam z tego zabiegu, ponieważ nie przyjechałam do sanatorium się denerwować i uczyć masażysty poprawności i kolejności czynności wykonywanych czyli głaskania, rozcierania, oklepywania, wstrząsania, wibracji…
Pani od gimnastyki indywidualnej potraktowała mnie jak intruza, który zawraca jej głowę, ponieważ ona cyt. nie ma teraz czasu, gdyż ma zajęcia grupowe a ja powinnam sobie radzić sama. Poradziłam sobie zrezygnowałam z zajęć mimo, że były dla mnie bardzo wskazane. O braku higieny na zabiegach wodnych i byle jakim myciu wanien słyszałam od pań, które zrezygnowały z tych zabiegów.
Wyżywienie było monotonne i zbyt skromne. Owoce (gruszki) były tylko raz. Wędliny ( 2 -3 plasterki ) gorszego gatunku (salceson), ser żółty to raczej produkt seropodobny. Bardzo dobry był twaróg i pasty robione na jego bazie. Śniadania określiłabym jako bardzo dobre, obiad – dobry ( za często mięso mielone) , ale kolacje były bardzo niesmaczne. Np. placki ziemniaczane czarne i zimne, racuchy niesmaczne, makaron z warzywami, jabłkami (podobno był też z mięsem mielonym ale ja mięsa nie znalazłam w potrawie) przypominał letnią rozgotowaną breję..... Pieczywo na śniadaniu jest w koszyku na stole, przy kolacji trzeba go zabrać z ogólnodostępnego kosza – nie rozumiem dlaczego nie może być na stole

Cyt. Informujemy, że prowiant za wyżywienie NA SOBOTY, NIEDZIELE I PONIEDZIAŁKI należy zgłaszać w recepcji. Tylko zgłoszony prowiant będzie przygotowany do odbioru
Taką informację widzimy w recepcji. Wyjechałam na 3 dniową przepustkę. Otrzymałam za te 3 dni prowiant - 2 małe butelki wody mineralnej, 1 jabłko, 1–go pomidora, paluszki, malutki pasztet konserwowy, małą szyneczkę konserwową i pieczywo.. Na stwierdzenie, że to chyba pomyłka, młoda pani kelnerka nakrzyczała na mnie stwierdzając, że prowiant to nie rekompensata za niezjedzone posiłki tylko taki dodatek do wyjazdu. Jak to się ma do ogłoszenia , którego fragment umieszczony jest wyżej.
Pokoje są schludne, czyste. Tapczaniki do spania bardzo wygodne. W moim pokoju 2-osobowym było bardzo, bardzo ciepło. Temperatura wahała się od 24 – 26 stopni, mimo zamkniętego kaloryfera praktycznie przez całą dobę. Nie pomagała nawet mikrowentylacja drzwi balkonowych ustawiona tylko w dzień, wietrzenie pokoju odnosiło skutek tyko na krótko. W efekcie miałam kłopoty z gardłem (chrypka, kaszel…..) trochę pomogły inhalacje przepisane za odwołane zabiegi. Światło słoneczne do pokoju nie docierało nigdy, mimo dużego okna balkonowego przez co pokój wydawał się ciemny i sprzyjający jesiennej depresji.
Nie polecam tego sanatorium można go określić jako sanatorium nieprzyjazne kuracjuszom.
sabzim
Posty: 1
Na forum od: 20 lip 2012 12:43

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: sabzim »

17 lipca 2012 wróciłam z turnusu rehabilitacyjnego w Lwigrodzie.
Pozytywy:
1. Obiekt ładny, czysty
2. Pokoje wygodne, ładne
3. Lekarze uprzejmi, dostępni
4. Obsługa rehabilitacyjna bardzo miła, zabiegi wykonywane punktualnie
5. Kolacje bardzo dobre, śniadanie - bufet szwedzki, obiady - takie sobie
6. Towarzystwo SUPER!!!!
Negatywy:
1.Recepcja - bardzo niemiła obsługa, na wszelkie prośby odpowiadali: NIE, nigdy nie mówili "dzień dobry", jak to robią recepcjoniści w innych obiektach, nie zapraszali ponownie, itp.
2. Parking płatny 70 zł/2 tygodnie (o czym nikt wcześniej nie uprzedzał), bardzo ciasny - niewygodny
3. Winda mała, wolna, często zepsuta
marylka1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 01 kwie 2014 21:30

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: marylka1 »

Byłam dwa razy w sanatorium Lwigród: w styczniu 2013 z NFZ - byłąm bardzo zadowolona, dlatego pojechalismy tam z mężem w tym samym roku w wakacje. Fakt - wyżywienie - zwłaszcza śniadania troszkę różnią się jak jest się prywatnie, ale naprawdę jest super, wszyscy są bardzo mili, niezaleznie czy byłam z NFZ czy prywatnie. Wiadomo - z NFZ trzeba było być przed 22, ale nie było problemu z otrzymaniem zgody od lekarza na późniejszy powrót. Nie obawiajcie się tego sanatorium, Pozdrawiam :D :kwiat:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: Bietka »

Poznałam ludzi z Lwigrodu jak byłam teraz w Continentalu ( po sąsiedzku), nikt nie narzekał wszyscy byli zadowoleni. Jedynie to narzekali na brak balkonów bo to problem z suszeniem .Myślę że w tych opiniach jest trochę przesady a idealnego miejsca nigdzie nie ma. Jak doświadczyłam w każdym ośrodku jest coś fajnego i mniej fajnego.
Pozdrawiam Bietka :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: Felice »

Bietka ja miałam dwa (nieduże) balkony dla siebie samej. :D Fakt,wiele pokojów nie ma i ten brak głównie latem jest odczuwalny.Ja wcześniej opisałam swój pobyt i bardzo byłam z niego zadowolona.
marylka1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 01 kwie 2014 21:30

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: marylka1 »

polecam sanatorium Lwigród. Będę w nim po raz trzeci. Raz byłam z NFZ a drugi i teraz jedziemy prywatnie. jest tam super
Awatar użytkownika
sabe50
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 912
Na forum od: 18 kwie 2014 05:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: sabe50 »

ja byłem w listopadzie 2014, na oddziale szpitalnym, wszystko było ok/ 6 piętro bez balkonu/ tylko kiepska pogoda w drugiej połowie turnusu.- pozdrawiam Lwigród i p.Dyrektor
martynik
Posty: 3
Na forum od: 25 paź 2015 20:21
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: martynik »

Witam,
wybieram się do Lwigrodu w ramach NFZ w grudniu. Jak widzę, opinie o tym sanatorium są bardzo różne. Ale ja mam pytanie: co z paleniem papierosów, bo na stronie sanatorium jest informacja o całkowitym zakazie palenia na terenie. Jak sobie radziliście, palacze? ;)
malagos
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 wrz 2015 10:28
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: malagos »

Witam, wróciłam z Krynicy w sobotę, po 3 tyg.pobytu z NFZ. Jestem bardzo zadowolona. Wprawdzie byłam po raz pierwszy w życiu i nie mam porównania, ale zabiegi bardzo mi odpowiadały, personel miły, uczynny, sympatyczny. Trafiłam na pierwszą zmianę żywieniową i śniadanko było już o 7.30, ale i tak się wyspałam za wszystkie czasy. Porcje żywieniowe rzeczywiście małe, na przykład ćwiartka miniaturowego pomidora lub 1/8 małego ogórka, dwa plasterki sera żółtego lub kupka twarożku. Ale o dziwo nie dokupowałam, starczyło to co podawali.
Pokoje sprzątane co 2 dni, ale... Panie sprzątające nie zamiatały nawet podłogi, tylko mopem przetarły i to w polu widzenia, żadnego tam odsuwania stojącej torby czy butów.
forumowicz

Re: Wrażenia z pobytu w Sanatorium Lwigród Krynica Górska(Zd

Post autor: forumowicz »

martynik pisze:Witam,
wybieram się do Lwigrodu w ramach NFZ w grudniu. Jak widzę, opinie o tym sanatorium są bardzo różne. Ale ja mam pytanie: co z paleniem papierosów, bo na stronie sanatorium jest informacja o całkowitym zakazie palenia na terenie. Jak sobie radziliście, palacze? ;)
Przed głownym wejsciem zbiera sie grupa palaczy i fufają aż miło :lol:
ODPOWIEDZ