Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
mparapatikwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 11 sie 2016 13:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: mparapatikwa »

Jeżeli chodzi o basen, zajęcia są b. przyjemne trwają 30 minut. Potem mozna sobie jeszcze popływać jeżelik ktoś ma chęć. Ratownik nie ma nic przeciwko temu. Z uwagi na to, ze jest to raczej ośrodek SPA niż typowe sanatorium, to baza zabiegowa nie jest zbytnio rozbudowana, ale w sumie zabiegi mam ok: borowina, laser. DD, łózko masujace itd.Ilość taka sama jak w innych sanatoriach to jest 3 zabiegi dziennie. Mozna sobie oczywiście dokupić po konsultacji z lekarzem. Są wieczorki taneczne, dzisiaj mamy kolację w formie grilla pod wiatą. Ma być kiełbasa, kaszanka, karkówka, sałatka grecka, smalec z małosolnym i piwo. Czego mozna chcieć więcej.
Jak ktoś lubi narzekać, to zawsze sobie powód znajdzie. Ja ze wszystkich sanatoriów w których byłam , to będę wspominać najlepiej. Brak pospiechu, kolejek do zabiegów tzw. "masówki". Naprawdę wypoczywam.
Awatar użytkownika
Remik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 07 lip 2016 18:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: Remik »

Zadam oficjalne pytanie : czy wy na pewno jesteście tam ze skierowania z NFZ ? bo słucham i szczęka mi opada :)
Pytam bo te trzy zabiegi mnie zastanowiły bo tyle średnio jest na komercyjnych a dokładnie nawet dwa bo z NFZ zawsze miałem nawet do 6 dziennie i to w każdym jakim byłem dlatego pytam :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: violet58 »

No nie...Remik z jakiego Ty NFZ jesteś ?? :shock: Byłem już kilka razy w sanatorium i z NFZ są to zwykle 54 zabiegi ( 3 x 6 dni w tygodniu) Chyba, że były to turnusy 28 dniowe, a na takich nie dane było mi przebywać.
Z ZUS-u zabiegów jest znacznie więcej, ale czy aż 6 dziennie? - nawet gdy się wliczy pogadanki i treningi autogenne lub zajęcia relaksacyjne to tyle nie wyjdzie. Dawno nie byłem, ale zwykle było tak coś koło setki na 24 dni pobytu.Co do komercyjnych pobytów to masz rację zwykle są to dwa, trzy zabiegi dziennie w zależności od ośrodka. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Remik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 07 lip 2016 18:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: Remik »

w trzech byłem i tak było zawsze czasem było 5,6 jednego dnia(to było na tych 28 dni fakt) np jeden dzień- krioterapia miejscowa ,magnetoterapia , tens,borowina miejscowa,basen z ćwiczeniami,.Faktycznie mogła mnie mnie fantazja ponieść z tymi na 21 dni ale i tak wiem ,że był tzw rozrzut w ilości zabiegów i np na tym samym turnusie miałem o kilka więcej niż inni czemu nie wiem może ,że pani doktor była kobietą a ja ładnie się uśmiechnąłem nie wiem :).Gdy ci co mieli mniej skarżyli się odpowiadano im, że zabiegi mają mieć zakres od do tego minimum nie pamiętam a jak innym się udało mieli więcej to no właśnie udało i tyle ech ta skleroza moja :P
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: irenae »

Witam
Chciałabym dołączyć się do dyskusji dot. ilości zabiegów w sanatorium.
Ja byłam ostatnio w 2014r. oczywiście z funduszu i zgadzam się z Remik miałam też 54 zabiegi.
Więcej zabiegów mają osoby z prewencji ZUS (24 dni ) i chyba osoby na turnusie poszpitalnym. (ale nigdy nie byłam na takich turnusach).

pozdrawiam :D :D :D IRka E.
forumowicz

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: forumowicz »

Witam na 24 dniowy pobyt z ZUS-u oferują 92 zabiegi, 2 razy tygodniowo spotkanie z psychologiem ,oraz 1 spotkanie z BHP-owcem ;)
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: Chmurka07 »

Na NFZ i 21dniowym są 54 zabiegi czyli 3_4 zabiegi dziennie.
Awatar użytkownika
MoniaWawa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 06 mar 2015 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: MoniaWawa »

Odświeżam temat , ponieważ się wybieram od 22 kwietnia br. może ktoś coś ???? aktualnego . :kwiat:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: Pancernz »

W innym temacie już pisałem ,że jak padną pytania odpowiem wiadomości sprzed roku polecam poczytać opinie z google maps dotyczące tego ośrodka jest nie mal 200 opinii oto moja z pobytu "Miłe zaskoczenie,byłem w sanatorium jako pacjent NFZ,niesamowite miejsce i mili ludzie ,jedyny minus wesela i hałas z tym związany .Jedzenie bardzo smaczne trzy razy mieliśmy stół szwedzki jak pełnopłatni pacjenci jedzenia do oporu i duży wybór ,dobre zabiegi i miłe panie rekompensowały małe potknięcia ,serdecznie polecam "Jest sporo z wnętrza fotografii w tym pokoi itd,
elak
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 20 kwie 2018 09:00
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: elak »

Witam. Wybieram sie do Bobolina 24 czerwca czy ktoś jedzie w tym terminie z Płocka lub okolic?
ODPOWIEDZ