Świnoujście-Światowid

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
CEZARIA
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 04 gru 2013 10:25
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 3

Świnoujście-Światowid

Post autor: CEZARIA »

Witam.Otrzymałam przydział do Świnoujścia-Światowid...19 kwiecien-10 maj 2016. Proszę o opinie jak tam jest, jakie pokoje, warunki, wyżywienie itp. czy można zarezerwować wcześniej pokój ? Jaka baza zabiegowa ?....Bardzo proszę o ogólną opinię - z góry dziękuję i pozdrawiam. :kwiat:

Szukałam w "lupce",niestety...informacje są..."znikome".
Awatar użytkownika
Pomocnik_JG
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 28 lip 2016 16:52
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: Pomocnik_JG »

Witam, może ktoś kto tam był cokolwiek napisze ...
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: Betina71 »

No i mamy własnie kolejny przykład na forum....Najpierw przed wyjazdem prosi o wszelakie informacje,potem jedzie,doświadcza wszystkiego a po swoim powrocie nie napisze ani słowa....Przykre to jest i tyle.Ludzie nastawieni są tylko na branie ale już by dać coś z siebie.... :( :o
leszekp85
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 21 mar 2012 17:06
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: leszekp85 »

Witam! Zależy jakie inf interesuje ? ,Światowid funkcjonuje jako sanatorium i jako szpital oraz komercja . Lokalizacja super tuż przy promenadzie ok 100 m od morza . Stołówka na miejscu z abiegi również , ogólnie wszystko ok ! Lokalizacja super ,odnośnie personelu nie jest żle :) Parking w podwórzu ośrodka płatny ,sam można zostawić obok budynku ,opłata jak wszędzie zależy od pory roku . Platne od ! maja (parkomaty ) do Września Po wrześniu opłata znika . . Umiejscowienie jak najbardziej . . Z ostatnich inf !!! Nie ma wjazdu sam dla osób z poza Świnoujścia na promy małe tuż przy dworcu , szanowny pan prezydent !! ze świtą radnych uchwalili że nawet osobą ( NIEPEŁNOSPRAWNYM !!) z tzw kartą parkingową odmawia się wjazdu na promy Bieliki . WSTYDDDDDDDDDDDDD DLA URZĘDASÓW ŚWINOUJŚCIA !!.
Konkretne zapytania ??? odp .lub na P.W
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: Fionka »

To skandal .Chyba władze się pogubiły :shock: :shock:
leszekp85
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 21 mar 2012 17:06
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: leszekp85 »

Proszę tu znajdziecie in dot skandalicznej uchwały miasta . http://www.swinoujskie.info/2016/06/11/ ... e-na-prom/
pniejur
Posty: 1
Na forum od: 10 mar 2017 10:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: pniejur »

Właśnie jestem na gorąco po powrocie z tego sanatorium (07.03.2017 r.). Moja opinia nie jest o nim najlepsza, ale do rzeczy.
1. Recepcja pracuje 5 dni w tygodniu od 7-15. Aby dostać się lub wydostać z budynku trzeba używać pestek przy drzwiach (wszystkie inne drzwi pozamykane).
2. Panie pracujące przy zabiegach (poza p. Kasią i masażystką) mało uprzejme.
3. Personel na stołówce bardzo nieuprzejmy (poza mężczyzną). Panie uważają że kuracjusz jest dla nich, a nie one dla niego.
4. Pokoje sprzątane 3 razy w tygodniu (główne ciągi komunikacyjne) - byłem w pokoju typu studio (2 + 2) z jedną łazienką (widać, że od kilku lat po remoncie nic w niej nie robiono). Pokoje wyposażone przeciętnie.
5. Pielęgniarki niezbyt przejmujące się kuracjuszami, robiące przytyki odnośnie pomiaru ciśnienia lub temperatury (może poza jedną lub drugą młodszą), uważają, że zawraca się im głowę.
6. Jedzenie dobre i chyba w wystarczającej ilości bo niewiele osób dojadało.
7. Zabiegi dobrane dobrze, poza gimnastyką i rowerkiem. Cała gimnastyka to wielka pomyłka; odbywa się w byłym pokoju lekarskim (na I piętrze) na taboretach. Całkowity brak miejsca i jakiegokolwiek wyposażenia.
To chyba wszystko, co na gorąco przyszło mi do głowy. Jedyną zaletą tego sanatorium jest położenie. Rzut kamieniem do plaży.
:shock:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Świnoujście-Światowid

Post autor: wiktor64 »

Betina71 pisze:No i mamy własnie kolejny przykład na forum....Najpierw przed wyjazdem prosi o wszelakie informacje,potem jedzie,doświadcza wszystkiego a po swoim powrocie nie napisze ani słowa....Przykre to jest i tyle.Ludzie nastawieni są tylko na branie ale już by dać coś z siebie.... :( :o


I wtej kwesti z kolegą sie zgodze pierw pytają a puzniej olewają ..sory za slownictwo....już gdzies to pisałem ale dalej do ludzi nie dociera a to jest tylko pare minut poswiecic i zgłowy i inni co jadą bedą wiedziec co tam jest i jak tam jest to na tyle narka :) :)
ODPOWIEDZ