GÓRNIK w Iwoniczu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: bozenkagr »

Danae
Teraz zwróciłam uwagę, że miałaś już prosić lekarza o skierowanie do kriokomory. Za wcześnie, to skierowanie, podobnie jak w miejscu zamieszkania jest ważne 30 dni i musi być ważne w dniu przyjęcia do sanatorium.
Będziesz musiała iść jeszcze raz. :)
Danae
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 sty 2016 10:45
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: Danae »

Witaj bozenkagr,
masz rację, ze skierowania ważne są 30 dni, ale do zarejestrowania. Natomiast wykorzystać możesz później. Dzwoniłam do Górnika, bo na forum różnie piszą. No i kobieta z rehabilitacji powiedziała, że najlepiej skierowanie przesłać wcześniej. Ona zajmie już miejsce na zalecane zabiegi. Jak przyjedziemy może być już za późno, bo mogą być już zajęte terminy. To też zależy od rodzaju zabiegu. W poniedziałek wysłałam, a wczoraj już mi oddzwoniła, że wszystko zarezerwowała. Odpłatnie wezmę tylko grotę solną.
Pozdrawiam :)
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: danka »

Witam Danae!Od jakiego lekarza wzielas skierowanie do kriokomory?Pozdrawiam
Danae
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 sty 2016 10:45
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: Danae »

Witaj danka,
od lekarza rehabilitanta
poozdrawiam
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: danka »

Czyli od lekarza specjalisty,a nie pierwszego kontaktu.Bardzo dziekuje za informacje.
Danae
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 sty 2016 10:45
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: Danae »

witaj danka,
ktoś na forum napisał, że skierowanie na rehabilitację musi być od specjalisty.. Chyba, ze masz lekarza pierwszego kontaktu z tym tytułem, bo też tacy są.
Pozdrawiam
Danae
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 sty 2016 10:45
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: Danae »

Danka,
na stronie sanatorium do którego jadę znalazłam taką informację, cytuję:
OD VII 2014 - ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEGO SKORZYSTANIA Z ZABIEGÓW W RAMACH SKIEROWANIA NFZ (skierowanie z poradni rehabilitacyjnej, reumatologicznej, urazowo-ortopedycznej lub neurologicznej)
Sprawdź, czy w Twoim sanatorium też jest taka informacja? Niestety nie wszystkie sanatoria mają podpisaną umowę z NFZ.
A tak w ogóle to gdzie jedziesz?
Pozdrawiam
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: danka »

Witam Danae!Dziekuje za informacje.W Gorniku bylam prywatnie.Aktualnie czekam na sanatorium.Pozdrawiam
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: bozenkagr »

Danae, dzięki za informację o możliwości wysłania. Oczywiście, miałam na myśli 30 narejestrację skierowania. Też dzwoniłam do Górnika, ale rehabilitantka, bardzo miła zresztą nic nie mówiła o możliwości wysłania skierowania, dlatego ważne było dla mnie, aby skierowanie było aktualne w chwili przyjazdu do sanatorium. Zaraz jutro je wyślę.
pozdrawiam
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: GÓRNIK w Iwoniczu

Post autor: bozenkagr »

Jeszcze jedno
Wg informacji od rehabilitantki, skierowanie musi być jednak od specjalisty, ważne jest przy tym, aby była pieczęć nagłówkowa z nazwą specjalistycznej przychodni. :) Inaczej nie będzie realizowane.
ODPOWIEDZ