Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
piorko43
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 13 lip 2014 21:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: piorko43 »

Jade do sanatorium z ZUS-u , czy ktoś wie czy możliwe jest załatwienie sobie jedynki? Będę wdzięczna za podpowiedź.
forumowicz

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Witaj Piiorko43 :) Zadzwoń do swojego sanatorium do recepcji i zapytaj czy mają,oraz czy rezerwują telefonicznie.Jesli nie rezerwuja telefonicznie to zapytaj czy możesz przyjechać dzień wczesniej ,jak mają wolne pokoje to na pewno sprzedadzą Tobie tę dobę i wtedy na miejscu pogadusiaj ;) o jedynce w 4 oczy.
Jak to nie poskutkuje ,to powiedz ,że chrapiesz jak chrapiesz i że tak będa musieli Ciebie potem przenieść ,ponieważ współlokatorki będa naciskać na recepcje ,to co wolą teraz Ci ją dać .czy potem wysłuchiwać skarg? Wierz mi skutkuje ;) :lol:
Gosica33
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 98
Na forum od: 10 lut 2014 19:49
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: Gosica33 »

Ja na twoim miejscu skontaktowałabym się z forumowiczem który tam przebywa obecnie niech się rozezna i ewentualnie "zadziała" ;)
pozdrawiam
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: emik »

Wszystko zależy od sanatorium. Dzwoniłam 5 miesięcy wcześniej, jedynek już nie było (jest ich 6 na turnus do 150 osób). Nie wiem, ile wcześniej trzeba wiedzieć, żeby tam, gdzie rezerwują, tę rezerwację mieć. I nie na każde panie w recepcji działają opowieści o chrapaniu (prawdziwym bądź wymyślonym ).
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: stokrotka »

Dostałam skierowanie na 1,5 msc. przed wyjazdem.Więc za dużo czasu nie miałam do wyjazdu, a tym bardziej na rezerwację jedynki.
Ale ? zadzwoniłam i dostałam jedynkę.Nic nie musiałam zmyślać ,ani się tłumaczyć.Zapytałam i bez dodatkowych pytań miałam tą jedynkę.
Na miejscu dowiedziałam się że nie muszę dopłacać ,bo nawet jedynka jest w kosztach ZUS -Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: agunia3 »

Chyba faktycznie zależy od sanatorium. Czasem tych jedynek jest mało i po prostu kto przyjedzie pierwszy i poprosi to ma. Gdy ja byłam w sanatorium to tam były tylko trzy jedynki i podobno tak je dostawano. Oczywiście bez dodatkowych kosztów.
Awatar użytkownika
piorko43
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 13 lip 2014 21:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: piorko43 »

Jesteście kochani :serce: , już chociaż wiem jak działać .Bardzo dziękuje za podpowiedzi :kwiat: .Mam nadzieje, że tam gdzie jadę (Medikum Kołobrzeg) są jedynki i uda mi się załatwić.Wolałabym być z kimś w pokoju ,ale wole nie liczyć na przypadkowość :roll: .................nigdy nie wiadomo na kogo się trafi ;) .
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak załatwić sobie jedynke w ZUS-owskim sanatorium?

Post autor: ulanie »

piorko43 pisze:Jesteście kochani :serce: , już chociaż wiem jak działać .Bardzo dziękuje za podpowiedzi :kwiat: .Mam nadzieje, że tam gdzie jadę (Medikum Kołobrzeg) są jedynki i uda mi się załatwić.Wolałabym być z kimś w pokoju ,ale wole nie liczyć na przypadkowość :roll: .................nigdy nie wiadomo na kogo się trafi ;) .
Faktycznie różnie, to bywa z tym na kogo się trafi, ale jestem pewna, że każdy ma takie wątpliwości i każdy chciałby trafić na kogoś ok, więc duża, duża większość ludzi raczej stara się być w porządku wobec innych kuracjuszy :kwiat: tego właśnie wszystkim życzę.... wspaniałych ludzi, z którymi przebywamy w sanatoriach :)
ODPOWIEDZ